Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

AVONDALE: Medley: Stableford 2B: White: B Craig (30) C Craig (26) 50. Men: B Craig (30) 43. Scr: H Endycott 42. Women: J Cooper (34) 38. A Scr: G Kim 35.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: D De Rota (6) R Mastroianni (30) 51. Men: White: A: E Fraser (9) 43. B: D Potter (16) 40 cb. C: R Mastroianni (30) 47. Women: A Asawa (20) 39.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: H Matar (10) 42.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: S Knight (30) 41.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: J Reed P Norman 52. Men: Div 1: H Hance (13) 41. Div 2: G Aberdour (27) 45. Scr: P Clarke 33. Women: J Reed (21) 37.

   BELMONT: Men: Stableford: Div 1: D Harrop (14) 40. Div 2: L Marchini (16) 41. Women: Div 1: K Toole (13) 37 cb. Div 2: L Marshall (38) 36.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: L Ney (38) 43 cb. A: F Munda (Wallacia 9) 40. B: J Minati (17) 41 cb. C: J Galluzzo (32) 43. D: L Ney (38) 43. Scr: C Tawhara 32 cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: P Stojanovski (28) G Keir (14) 49. A Milligan (13) 41. Scr: J Guan 34.

   BONVILLE: Medley: Stableford White: M Fitzsimmons (18) 40.

   BOTANY: Men: Stableford: B Abbott (8) 40.

   BREAKERS: Men: Stableford: G Maxwell (20) 40.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B Agg: T Johnston (15) W Wardman (9) 77. N Pitchford (11) 43.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: Div 1: J Mediati (7) D Bithell (13) 46. Div 2: U Sisoutham (18) M Goldthorpe (15) 47. Scr: T Argent S Speller 38. Men: A: J Mediati (7) 40. B: U Sisoutham (18) 42. Women: K King (17) 38.

   CAMMERAY: Men: Stableford: A Jenkins (24) 42. Women: P Wickham (30) 37.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: W Choi (10) C Kwon (15) 50. 2B Scr: J Lind S Moylan 40. A: D Lee (12) 42. B: A El Zarif (19) 43 cb. C: J Choi (21) 43 cb. Women: 2B: Y Yoo (19) W Kim (28) 45 cb. Div 1: L Kim (11) 36 cb. Div 2: K Ahn (19) 37. Div 3: W Kim (28) 39.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: J Crawford (17) D Cantor (7) 50. Men: A: F Bardetta (7) 41. B: C Geraghty (19) 40 cb. C: L Stuckey (20) 45. Women: S Kim-Rah (18) 37. Medley: PM 2B: J Zavaglia (20) P Scuglia (8) 49. Men: P Scuglia (8) 41 cb. Women: B Mapanao (6) 36. Medley: Scr: D Gale T Lass 43.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: J Krieger (32) M Cassie (33) 52. Men: N Waller (12) 43. Women: R French (18) 36.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: J Phillips (15) B Phillips (6) 50. Men: White: J Phillips (15) 43 cb. Women: J Lee (+3) 36 cb.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: B Everson (12) G Walker (17) 45. 2B: M Penrose (9) E Morimoto (33) 43 cb. G Stone (16) 41.

   CRONULLA: Medley: Stableford: B Giovenco (10) 43. J Yankos (33) 36. Scr: J Gibbs 34. D Rann 26.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: G Gormley D Harvey 52. Scr: K Larsen R McCollough 39. Men: Div 1: G Gormly (13) 44. Div 2: S Park (17) 44. Div 3: A Yang (29) 44. Scr: R McCollough 36. Women: C Lee (23) 40.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: P Gibbs (15) P Ward (20) 47 cb. Mxd: P Fairbrother (8) J Watson (10) 48. Men: R Espiritu (20) 42 cb. Scr: C Williams 34. Women: F Badelles (29) 42.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: B Parry (9) 43. B: M Dunbar (20) 45. C: D Falvey (27) 39. D: P Khakhar (29) 37. Scr: D Jones 34.

   ELANORA: Mxd: Stableford: P Crawford (24) P Crawford (23) 48.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: R Alborough (20) J Fleming (15) 49. Mxd: J Titmuss (25) S Titmuss (22) 44. Women: Pink: W White (20) T Melnik (17) 43 cb. Men: Black: Div 1: J Fleming (15) 43. Div 2: J Frost (20) 41. Women: L Titmuss (25) 36.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: M Donalson (25) 40.

   GORDON: Medley: Stableford: V Care (Howlong 17) 41.

   GOSFORD: Medley: Stableford: W Sneade (17) 42. T Walklate (39) 27.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: I Frost (18) 41. B: R Mehan (25) 39. Women: White: D Pasfield (30) 37.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: W McDonnell (31) 41.

   KAREELA: Men: Stableford: J Gorham (25) 47. Women: V Tasker (18) 40.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: R Johns (19) D Duckworth (17) 48. Mxd: D Bollinger (17) C Bollinger (21) 51. Men: A: W Everest (8) 40. B: D Duckworth (17) 42. Women: S Cho (20) 40.

   KOGARAH: Men: Stableford White: D Stephens (17) 42. Scr: A Honeysett 36. Women: M Sui (17) 39.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: J Hiscox (10) 38 cb. N Goodwin (13) 41. A Crouch (26) 40. Women: L Trevenar (18) 36.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B Agg: J Barrington (12) A Ross (12) 80. J Barrington (12) 42. V Dunn (Stonecutters Ridge 19) 38 cb. C Batty (20) 42.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B: J Burns (23) N Cronk (12) 51. 2B Scr: D Logan S Reid 39. A: D Logan (8) 42. B: P Tran (15) 42. M Davies (SGA 34) 41.

   LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: M Jones (27) C Wharton (13) 50. Men: M Jones (27) 41. Women: F Bone (17) 36.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: T Normoyle (21) 45.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B multi: G Hindmarch (22) H Hindmarch (28) 76. G Hindmarch (22) 40.

   MANLY: Mxd: Stableford: 2B: J Pankhurst (15) S Penny (13) 53 cb. Men: M Hulme (33) 49. Women: S Singh (19) 41.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: F Keh (26) R Matenga (30) 81. R Matenga (26) 45. Scr: S Fitzpatrick 35.

   MONA VALE: Men: Stableford: D Cole (25) 43. Hole in one: T Hunt at 16th. Women: B Sinigoy (22) 35 cb.

   MONASH: Mxd: Stableford: Team: P Bryan (6) R McClleland (10) P Walker (14) 53. Men: P Bryan (6) 41. Women: T Katz (34) 41.

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: J Thungsunawan (16) S Tangunboriboon (11) 48. 2B Scr: E Kim C Drumgoole 35. Medley: J Thungsunawan (16) 44.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: A Reddy (29) J Stow (18) 48. Women: V Bamford (12) S Frankcombe (44) 44. Mxd: M Gibbons (44) J Gibbons (27) 47. Men: K Lee (19) 40 cb. Women: J Haggar (29) 36 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: N Graeve (26) C Mace (17) 50. Mxd: T Bird (30) C Shea (33) 49. Women: T Bird (30) D Shea (32) 46. Men: A: J Starr-Thomas (9) 39. B: G Coary (14) 42. C: B Durham (27) 40. D: C Shea (33) 43. Women: Div 1: C Allsopp (23) 37. Div 2: T Bird (30) 37.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Towers (18) A Roberts (14) 47. S Towers (18) 40 cb. Scr: L Jones 31.

   NSW: Men: Stableford: L Bradsell (7) 39. Stableford White: J Wallis (14) 35. Women: D Brandtman (41) 37.

   OATLANDS: Mxd: Stableford: 2B Agg: C De Silva (7) J Groth (30) 73 cb. Medley: P O'Donnell (11) P Baitch (23) 72. Men: J Carr (24) 40. Women: J Grother (30) 40.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: B Randell (25) 43. Women: J Nunn (22) 35.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford 2B Agg: White: F Ritchie (30) M Ritchie (22) 72. Men: A Munro (7) 40. Women: S Weatherley (14) 37.

   PENRITH: Mxd: Stableford: 2B: R Sutherland (2) D Montgomery (12) 40.

   PYMBLE: Medley: Stableford: 2B: C Mellish (29) G Patterson (17) 48 cb. S Bowles (16) 41.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: M Feehan (15) 36. Div 2: M Endicott (18) 35. Scr: D Simmons 29.

   RICHMOND: Medley: Stableford: S Errey (9) 37.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Gangurru: A Campbell (16) 44. Bungool: S Stibbard (15) 38.

   ROSEVILLE: Mxd: Stableford: 2B: D Kenny (20) M Kenny (10) 44. Medley: J Collins (10) I Delaney (16) 43 cb. Men: A: M Kenny (10) 39. B: G Dubic (20) 35. Women: J Grant (31) 32 cb. Snr R Blackwood (26) 37.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: R Lark (14) 43 cb. Women: L Ledgerwood (21) 37.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A: T Chen (13) 41. B: M Rowe (18) 37. C: A Seo (19) 37. D: R Biason (29) 43. Scr: H Doig 35. Women: R Vinac (27) 35.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B Agg: A Jeffrey (9) M Smith (9) 86. A: M Smith (9) 43. B: P Stingmore (15) 41. C: D Thomas (43) 44.

   ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: A MacDonald (22) 34 cb. Div 2: P Jacobson (23) 39. Medley: Stableford: 2B Agg: R Angus (6) S Gibson (3) 79. A: G Gladstone (8) 41. B: D Hanniffy (17) 38. C: K Hanniffy (19) 38 cb. Scr: S Gibson 37. Jnr: A Radevski (11) 38. Women: P Pitsawong (11) 35. Medley: Gold: P Strachan (28) 38.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: Irish Team: T Catto (14) G Coates (17) G Catto (14) P Loader (18) 104 cb.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: B Hurst (22) D Kaye (19) 49. Mxd: T Fong (28) A Chow (14) 50. Men: J Kim (16) 46. Women: S Park (16) 38.

   TAREE: Men: Stableford White: A: J Cavanagh (11) 42. B: D Bithrey (15) 45. C: G Watman (18) 44. Scr: A Haigh 34. Women: K Brett (22) 44.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: A Picello (7) J Phillips (21) 77. S Yoon (27) 46.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: J Wise (18) 32.

   THE COAST: Medley: Stableford 2B: White: B Price (23) G James (25) 50. M Robinson (18) 41. Scr: S Twaddell 33. 9-hole: A Singh (16) 18.

   THE LAKES: Medley: Stableford: J Kim (13) 43. Scr: C Ueda 42. Women: 4B: D Enahoro (23) T Allan (14) 42.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: S Clarke (16) 20 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: B Kopu (8) G Reid (36) 48. Medley: M Fitzgerald (19) M Fitzgerald (24) 49. Men: Div 1: D Gould (14) 40. Div 2: M Fitzgerald (19) 47. Medley: Scr: R Oliver 38.

   TWIN CREEKS: Mxd: Stableford Split Six: Gold: W Tan G Thomas 72. Men: A: G Thomas (9) 43. A Scr: R Alonso 32. B: K Neat (16) 41. B Scr: R Abbott 24. C: P Park (25) 44. C Scr: D Davies 19. Women: Green: S Han (16) 34.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: S Lockyer (31) P Cohen (18) 45. A: P Mcllwaine (15) 39 cb. B: R Durnan (20) 37 cb. S Lockyer (31) 35.

   WARRINGAH: Men: Stableford: G Thorpe (19) 43. Women: C Hicvks (24) 42.

   WINDSOR: Medley: Stableford: J Shim (30) 41 cb. D Levy (11) 41 cb. M Green (19) 41 cb. A Wright (10) 41 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: S Denenberg (32) M Shearer (32) 50 cb. Div 1: I Stewart (15) 42. Div 2: P Say (19) 40. Div 3: M Shearer (32) 43. Women: L Bayliss (30) 42.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: I Roach (17) 40 cb. Women: S Crestani (27) 38.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: D Burns (13) R Whittaker (15) 48. Mxd: B Hack (8) T Lonergan (6) 45. Men: Div 1: B Hack (8) 42 cb. Div 2: J Watson (25) 42. 

22 October 2018
Picking up where she left off in the United States, red-hot Sue Wooster is the early leader of the Australian Women’s Senior Amateur Championship. Read more
22 October 2018
Perth’s Hira Naveed today won the second tournament of the American collegiate season. Read more
Inside The Ropes
22 October 2018
SERPENTINE & DISTRICTS: Par: F Cox S Getwanuson +3 M Fancote K Gray S Hambley +2 C Brown S Denman +1. more
22 October 2018
ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: M Murray (11) 41 cb. Div 2: M Singh (20) 40. Women: J Kim (19) 36. Medley: 2B: S Wozniak (8) D Lambert (12) 44 cb. ... more
Golf Australia