Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

   ASQUITH: Stableford: Div 1: C Young (18) 41. Div 2: D Mehta (26) 41. Women: L Wigglesworth (34) 41.

   AVONDALE: Men: Stableford White: S Klemenic (27) 45. Women: S Davies (31) 36 cb.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: A Kelly (18) R Smith (14) 47 cb. 2B Scr: I Cowper D Young 35. Men: A: I Cowper (7) 40. B: S Rook (14) 43. C: R Clifton (20) 38 cb. Women: A Asawa (22) 39.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: J Riley (9) 36.

   BARNWELL PARK: Stableford: A Fitzgerald (14) 42.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: F Godfrey C Higgins 49. Men: Div 1: A Whipp (3) 39. Div 2: F Nila (25) 41. Scr: A Whipp 36. Women: S Stuart (22) 35.

   BELMONT: Men: Stableford: Div 1: M Ellison (8) 38. Div 2: D Day (36) 40. Women: Div 1: J McCallum (23) 36. Div 2: L Marshall (40) 42.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: M O'Brien (20) G Fergusson (14) 47. 2B Scr: D Walker R Moses 36. A: R Kellert (Kareela 12) 39. B: M O'Brien (20) 40. C: A Gentile (21) 38 cb.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: S Maurice (17) R Fellows (13) 51. S Loreggia (7) 41. Scr: M Pullen 30. Men: Stroke: Medal Dec: A: N Francis (12) 58. B: T Churchill (15) 59. C: N Pizanias (24) N McMahon (23) J Bond (23) 62 to playoff. Scr: K Terita 67.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: C Hurrel (9) M Taylor (18) 49. S Neilan (5) 41.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford: Split Six: J Chung (14) T Tseng (17) 74. A: C Lesmana (9) 40 cb. B: T McLean (19) 44. C: F Marchetti (25) 39. Scr: N Deutrom 36. Women: M Cruikshank (23) 35.

   BONVILLE: Medley: Stableford 2B: White: B Stocks (+1) N Gallagher (12) 42. K Hopwood (16) 36.

   BOTANY: Men: Stableford: C Mcgrath (21) 39 cb.

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal Dec: A: R Petrie (13) 61. A Scr: R Petrie 74. B: S Buddeke (16) 65 cb. B Scr: S Buddeke 81. C: K Farrell (25) 70. C Scr: K Farrell 95.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: W Chesterton (24) G Smith (27) 52. G Bilog (25) 40.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: B Pham (21) T Lang (13) 47 cb. 2B Scr: D Bithell G Khalil 36. A: D Krilich (11) 39. B: N Huynh (21) 40 cb. Mxd: Stroke: Foursome: J King L Thompson (9.5) 70.5 cb. Scr: D Roberts P Mai 84 cb. Foursome C'ship: J King L Thompson 164. Hcp: G Glenday H Glenday (17) 143.

   CAMMERAY: Men: Stableford: J Maxwell (16) 44. Women: J Leadle (31) 40.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B Agg: White: P Bae (20) K Oh (10) 80. 2B Scr: S Moylan M Ebsworth 69 cb. Mxd: 2B Agg: H Lee (17) I Lee (14) 80 cb. 2B Scr: A Cho M Kang 48. Women: 2B Agg: V Eun (24) H Lee (17) 76. Men: White: A: K Oh (10) 42. B: A Demery (18) 42 cb. C: G Barratt (20) 40 cb. Women: Div 1: S Choi (14) 38 cb. Div 2: E Choi (23) 38 cb. Div 3: S Lee (26) 35.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: C Woo (17) M Silvester (23) 51. Men: A: L Marcuccio (7) 40. B: C Soo (16) 37 cb. C: G Doyle (27) 44. Women: Y Kim (21) 34 cb. Medley: PM 2B: D Gurmaij Chung (28) G Gurmaij Chung (16) 49. Men: G Watkinson (14) 41. Women: D Gurmaij Chung (28) 42. Medley: 2B Scr: B Yap A Liew 37.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: S Wilkinson M Cassie 51. White: S Wilkinson (34) 43. Yellow: L McCloskey (41) 33.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: M D'Ambrosio (12) J D'Ambrosio (37) 49. Men: White: J Lee (14) 40. Women: J D'Ambrosio (37) 44.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: H Wilson (20) M Wood (21) 48. Mxd: 2B: C Gamblin (23) L Gamblin (20) 43. Medley: M Wood (21) 41 cb. Jnr: 9-hole: H Robb (33) 16.

   CRONULLA: Mxd: Stableford: 4B: C Newman M Newman 47. Scr: B Simpson 38. Hcp: B Cripps (11) 45. Hole in one: B Simpson at 18th. Women: L Neal (17) 39.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: 2B: J Holliday T Holliday 51. Scr: J Freeman M Mhai 40. Men: Div 1: M Potts (15) 41. Div 2: D Colussi (17) 39 cb. Div 3: H Lee (26) 40. Scr: J Freeman 35. Women: J Lee (40) 41.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: G Annetta (19) R Chambers (20) 47. A Tanner (19) 41. Mxd: A Tanner (19) E Yougn (36) 49. Women: T Jung (22) 36 cb.

   EASTLAKE: Mxd: Stableford: A: I Coleman (12) 40. B: R O'Sullivan (15) 44. C: S Circosta (25) 42. D: B Wilford (29) 44. Scr: P Freudenreich 35. Women: A Tilbury (39) 42.

   ELANORA: Mxd: Stableford: 4B: C Penna (18) J Garner (20) 49.

   EVERGLADES: Mxd: Stableford Irish Team: Pink: Black: C Links (28) R Dicks (19) S Chay (10) B Paterick (21) 97. Men: Div 1: R Dicks (19) 43. Div 2: K Dryden (26) 42. Women: Pink: L Lyttle (27) 41.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: L Swann (12) 40. B: J Farrell (17) 39. C: M Kuczera (27) 44. Women: R Wilson (29) 38.

   GLENMORE: Mxd: Stableford White: J Ho (15) 38.

   GORDON: Medley: Stroke: Ambrose: D Geniale (18) R Yates (21) 60.25 cb.

   GOSFORD: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Hopkins (7) S Hopkins (10) 76. Men: Trophy: D Hopkins (7) 44. Women: D Barr (32) 39.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Dec: Div 1: R Barlow (19) 67. Div 2: K Tapp (25) 73 cb.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: M Mason (16) 38 cb.

   KAREELA: Medley: Stableford: 2B: K Maughan (25) N Maughan (15) 45 cb. Men: P O'Shea (24) 40. Women: K Gillson (12) 34.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: V Ahern (32) A Bradley (24) 49. Mxd: A Fay (20) N Fay (35) 46 cb. Men: Div 1: J Stephens (8) 40. Div 2: S Judd (21) 42. Women: V Ahern (32) 42.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: N Feyn (19) J Waller (22) 45. H Woudsma (6) 41. G Harnwell (2) 40. Scr: P Cooper 33.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: L Radcliffe (-2) 37. B: J Thompson (19) 38. C: J Sleigh (24) 32. Women: S Thompson (3) 35.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: P Vezos (21) J Katholos (12) 52. P Vezos (21) 41.

   LEURA: Men: Stroke: Medal Dec: A: G Webb (11) 71. B: A Garofano (15) 68. C: W Player (21) 71. Medal of Medallists: A: B Swadling (9) 73. B: M Donoghue (13) 70. C: W Player (21) 71. Medley: Stableford White: A Gorey (31) 41.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford: 2B Agg: S Jin (18) M Lee (12) 75. 2B Scr: S Mcgee S Reid 64. A: B Chaisumdet (11) 39. B: N Stawiski (13) 39 cb. C: F Kwon (32) 39. Holes in one: K Song at 4th, E Ipschitz at 14th.

   LONG REEF: Medley: Stableford: 2B: S Gruzman (25) J Gruzman (18) 46. Men: R Hankey (18) 41 cb. Women: D Sier (16) 35.

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B: M Percival (25) M Thompson (23) 49. Scr: B Thurbon M Sammut 39. Div 1: B Thurbon (5) 41. Div 2: M Percival (25) 41. Scr: J Noh 34.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: J Menz (7) 40 cb.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B multi: J Georges (18) R Vourloumis (9) 90. R Butler (39) 45.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: B Hourmouzis (13) 46.

   MANLY: Medley: Stableford: 2B multi: R Murray (17) J Wallis (14) 84. Men: S Macdonald (26) 47. Women: A Peterson (22) 39.

   MARRICKVILLE: Medley: Stableford: D Bowman (21) 46.

   MASSEY PARK: Medley: Par: 2B: J Waters (25) W Blake (31) 11 up. C Lepre (13) 7 up. Scr: M Saroufim 2 up.

   MONA VALE: Medley: Stableford: Irish Team: S Hamer (23) A Paton (9) S Whitmore (6) M Grinham (19) 120 cb.

   MONASH: Men: Stableford: Split Six: H Young (18) I Murata (21) 69. Mxd: S Robinson (5) S Robinson (21) 71. Men: C Brazell (32) 42. Women: T Katz (32) 41.

   MOORE PARK: Medley: Stableford: Team: A Lagesse (31) A Kennedy (7) N Kennedy (12) C Drumgoole (21) 97. Men: White: A Kennedy (7) 41. Women: A Lagesse (31) 40.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: K Gray (25) C Murphy (13) 47. Mxd: L Le Bas (28) J Le Bas (21) 44. Women: S Won (18) M Kim (16) 43 cb. Men: K Gray (25) 41. Women: M Kim (16) .

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: G Coary (15) C Hrysanthos (22) 54. Mxd: T McManus (30) W Scutts (26) 49. Women: S Lee (27) E Sung (22) 45. Men: A: B Hyland (11) 38. B: E Yi (17) 39. C: C Hrysanthos (22) 48. D: D Heffernan (28) 41. Women: Div 1: E McNally (10) 36. Div 2: S Flores (29) 38.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: J Baker (19) 39 cb. Scr: L Jones 32.

   NSW: Medley: Stableford: 2B: P Gray (21) C Gaplin (19) 47. Men: K Mackay (12) 36 cb. White: M Snell (27) 39. Gold: B Stewart (36) 33. Scr: B Murray 30. Women: C Lee (24) 39. Red: K Smith (23) 42. Snr Stroke: C'ship: G Levien bt A Hurwitz 3-2.

   PACIFIC DUNES: Stableford: 4B: M Ball (20) A Alison (15) 43. Men: M Ball (20) 37. Women: K Edwards (32) 29.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: S Bortfield (13) R Ingleton (20) 77. Men: White: K Gibson (19) 41 cb. Women: C Dennis (38) 37.

   PENRITH: Stroke: Holden Scramble: C Barton (19) S Barton (14) G Wigg (16) K Poulivaati (13) 54.25.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: R Westgarth (6) G Westgarth (21) 47 cb. R Westgarth (6) 42. Women: L Hughes (18) 40.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: T Barrett (7) 38 cb. Div 2: M Feehan (17) 41. Scr: M Todd 33.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: A Macklinshaw (1) 37. Gangurru: B Keegan (30) 42.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: R Schiller (23) P Gibson (31) 48. Mxd: D Angus (45) M Angus (17) 49. Men: A: J Lattin (18) 40. B: S Frith (24) 39. Women: D Angus (45) 39. Snr B O'Hehir (31) 42.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B: V Piukala (25) A Piukala (7) 51. Div 1: I Hoy (14) 42. Div 2: V Piukala (25) 46.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: J Moulder (20) 36. Men: White: J Aboud (30) 40.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: T Guo (17) K Qu (14) 43. F Liu (20) 39. M Lee (22) 35. Stroke: M Carroll (25) 63. G Mercer (27) 73. Scr: J Park 78.

   SHELLY BEACH: Men: Stroke Medal Dec: Black: A Scr: A Munro 69. A: R Eyles (11) 66. B Scr: R Slater 82. B: R Slater (17) 65. C Scr: G Moore 86. C: J Timmins (22) 67. Gold Medal: A: R Eyles (11) 66. B: J Taylor (15) 70. C: J Timmins (22) 67.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: F Williams (23) K Ryan (2) 82. A: J Scruse (2) 41 cb. B: R Conacher (15) 41. C: N Gelberq (19) 40. Women: H Williams (17) 35 cb. Medley: Scr: K Ryan 34 cb. Jnr: F Williams (23) 46. Gold: P Strachan (28) 33. Women: Team Multi: Yellow: P Pitsawong (9) J Jordan (21) P Jacobson (20) S Wright (17) 32. 9-hole: Div 1: A MacDonald (20) 21 cb. Div 2: J Jordan (21) 20 cb. Div 3: B Cowan (30) 19 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B multi: White: Div 1: J Ugarkovic (17) S Alilovic (14) 86. A Scr: S Marsden M Erichsen 47. A: J McLeod (Bonnie Doon +2) 42. B: A Poulos (13) 40 cb. C: R Clapham (18) 38. Women: I Kim (25) 35 cb. Men: Stroke: Foursome C'ship: C Gallen N Ferrer (4.5) bt D Williams M Taylor (.5).

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: N Ioannou (16) E Uther (25) 48. Mxd: T Fong (26) K Teoh (18) 51. Men: J Snelgrove (6) 42 cb. Women: H Jang (11) 40.

   TALLWOODS: Men: Stroke: A: W Sonter (6) 67. T Tynan (7) 71. B: T McMahon (34) 66. C Mott (Breakers 22) 71. Women: Div 1: M Richards (26) 70. K Edwards (8) 76. Div 2: M Challis (34) 76. M Wright (26) 77.

   TAREE: Men: Stroke: Div 1: C Hopkins (15) 62. Div 1 Scr: C Allport 73. Div 2: M Cook (18) 63. Div 2 Scr: M Pitman 84. Medal Dec: A: S Hollick (7) 68. B: C Hopkins (15) 62. C: M Cook (18) 63. Jnr: Stroke White: F Murray 79. Hcp: D Bisby (16) 66. Girls: P Hollis 81. Hcp: M Laws-Farrell (16) 67 cb. Women: Stableford: L Burke (26) 36.

   TERREY HILLS: Mxd: Stableford: 2B: L Browne (36) M Reardon (31) 47. R Yoon (24) 37 cb.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: G Austin (34) 36.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: P Howard (11) B Whelan (11) 72. J Eccleston (15) 42. Scr: A Ogane 30 cb. Women: L D'Ambrosio (23) 37. Medley: 9-hole: A McCoy (17) 21. Father/Son Trophy: G Neou (9) A Neou (25) 69.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: S Furby (22) J Julian (13) 49. Scr: M Wiggins T O'Rourke 34. A Bonynge (18) 42 cb. Scr: O Zerbst 40. Women: 4B: J Loveday (10) F Cottrell (18) 47.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: S Wise (19) 20 cb.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 2B: M Lewin (13) S Walker (2) 47. Medley: J Boardman (25) Y Boardman (2) 47. Men: Div 1: M Goddard (10) 41. Div 2: J Boardman (25) 40. Women: P Randy (19) 40. Medley: Scr: C Donsworth 34.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: M Chow (11) 42. A Scr: A Lauder 37. B: D Lauder (16) 39. B Scr: K Loh 26. C: A Dowe (28) 36. C Scr: M Reardon 18. Women: Green: S Yoo (23) 40.

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: A Coyle (14) M Chau (23) 50. Men: A: J Kim (14) 42. B: E Riley (27) 41. Women: A: L McCallum (25) 45. B: P McDougall (32) 39.

   WALLACIA: Men: Stableford White: D Forbes (20) 37.

   WARRINGAH: Medley: Stableford: 2B Agg: S Wray (26) D Killick (34) 76. Men: B Shapiro (16) 42. Women: C Airey (17) 39.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: G Traini (32) S Colton (28) 48. Men: A: A Welton (13) 37. B: B Troy (21) 40. Women: C Wilson (28) 35 cb.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: 2B: D Brennan (23) E Attard (21) 48. White: Div 1: K Monkhouse (16) 38. Div 2: S Gottlieb (21) 39 cb. Div 3: W Innes (25) 39. Women: J Conley (35) 37.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: R Milmlow (18) P Osmond (22) 47. Men: R Canham (21) 41. Scr: D Hogan 34. Women: S Foster (28) 37. Scr: L Willis 17. Jnr: Stroke: R Griffiths (23) 66.

   WYONG: Mxd: Stableford: Team: F Wickham M Williams G Ives M Fry 89 cb. Men: Div 1: M Cherry (12) 44. Div 2: M Baldwin (24) 38. Women: M Qu (21) 39.

22 October 2018
Picking up where she left off in the United States, red-hot Sue Wooster is the early leader of the Australian Women’s Senior Amateur Championship. Read more
22 October 2018
Perth’s Hira Naveed today won the second tournament of the American collegiate season. Read more
Inside The Ropes
22 October 2018
SERPENTINE & DISTRICTS: Par: F Cox S Getwanuson +3 M Fancote K Gray S Hambley +2 C Brown S Denman +1. more
22 October 2018
ASQUITH: Men: Stableford: Div 1: M Murray (11) 41 cb. Div 2: M Singh (20) 40. Women: J Kim (19) 36. Medley: 2B: S Wozniak (8) D Lambert (12) 44 cb. ... more
Golf Australia