Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Sunday

 

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: J Hotten (32) J Colley (19) 55. Mxd: B Boyd (12) C Boyd (17) 45. Men: Div 1: T Ryan (7) 39. Div 2: J Hotten (32) 50. Women: J Kim (18) 34 cb.

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: G Pryke S Davies 48. Men: S Davies (13) 43. Women: M Goodrick (13) 36.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: L Lu (16) H Zhao (22) 50. Men: A: D Daskal (6) 39 cb. B: L Lu (16) 40. C: P Turnbull (20) 42. Women: R Dickson (28) 36.

   BARDWELL VALLEY: Stableford: H Matar (6) 32.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: M Hunt (13) 41.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: F Godfrey (14) K Higgins (14) 44. Men: A: F Godfrey (14) 38. B: G Aberdour (24) 39. Scr: C Martin 29. Women: E Fisher (31) 26.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: Div 1: C Pearson (19) A Cadet (23) 92. A: L Selems (11) 41. B: C Pearson (19) 45. C: A Cadet (23) 47. Mxd: Div 1: A Oates (17) L Quattromani (24) 69. A: G Hull (30) 39. L Ricketts (32) 35.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: W Davies (16) G Miller (22) 46. S Terkalas (11) 40. Scr: B Weatherall 28.

   BONDI: Men: Stableford: D Boland (7) 37. Hole in one: S Fuller at 15th.

   BONVILLE: Medley: Stableford: N Gallagher (11) 40.

   BOTANY: Men: Stableford: B Power (17) 42.

   BREAKERS: Men: Stroke: Medal: A Scr: S Wilson (8) 73. B Scr: P Loveridge (19) 78. C Scr: K Pearson (25) 86. A: R Michelson (11) 62 cb. B: P Loveridge (19) 59. C: K Pearson (25) 61.

   BRIGHTON LAKES: Par: 2B: A De Sousa (11) M Whiting (18) 10 up. Stableford: A Jennings (8) 5.

   CABRAMATTA: Medley: Stableford 4B: White: A Gangaram (18) 46. 2B: Div 1: A Gangaram (18) 46. J Hallinan (36) 46. A Scr: J Trivellato 36. K Sirimanotham 36. A: B Murray (3) 38. B: B Pata (15) 38. C: A Tibbins (21) 35. H Glenday (30) 37.

   CAMPBELLTOWN: Medley: Stableford: 2B: T Jensen (11) M Carr (16) 47. B Bautista (21) 44.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B: White: A Masi (28) S Jeon (22) 53. Mxd: A Masi (17) J Jeon (14) 47. Women: Stableford: E Kim (20) G Goh (19) 44. Men: Stableford White: A: K Oh (11) 42. B: A Loi (16) 38 cb. C: S Jeon (22) 43. Women: Stableford: Div 1: J Kang (18) 40. Div 2: H Chung (23) 37. Div 3: J Rickard (27) 33.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: A: C Mitchell (4) 41. B: M Faulkner (12) 43. C: B Clarke (21) 41 cb. Women: G White (28) 35 cb. Men: PM: G Watkinson (12) 40. Women: D Mann (17) 38.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: C Napieralski (16) P Barry (12) 92. L McDaid (35) 48. V Booth (30) 36.

   CONCORD: Men: Stableford White: M Bowman (20) 40 cb. Women: Stableford: J Mcrae (21) 40. Mxd: 2B: S Hao (31) T Wu (15) 48. 

   CROMER: Medley: Stableford: 2B: P Griggs (36) G O'Connor (17) 42. 4B: B Cohen (22) G Ferguson (19) 47. A Pierce (17) 39 cb.

   CRONULLA: Mxd: Stableford: 4B: G Taylforth (26) L Taylforth (28) 44. Men: A: T Holland (11) 39. A Scr: P Frankland (1) 32. Women: B Hayden (20) 35 cb.

   CUMBERLAND: Stableford: 2B: G Cullen (14) H Smith (35) 53. Men: Div 1: G Cullen (14) 44. Div 2: L Kermode (17) 43. Div 3: A Park (25) 46. Scr: B Jack 34. Women: S Norton (30) 39.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: W Beard (14) P Fairbrother (11) 81. Mxd: R Franzke (20) J Martin (30) 80. Men: Div 1: W Beard (14) 41 cb. Div 1 Scr: C Partridge 34. Women: J Martin (30) 39.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A Scr: M Zee 37. A: A Vasilis (10) 40. B: A Stojko (16) 40. C: N Carberry (27) 43.

   ELANORA: Medley: Stableford: 4B: G Russell (31) T Russell (33) 51.

   EVERGLADES: Men: Stableford 2B: Black: A: I Lindsay (32) P Dawson (16) 52. Div 1: P Dawson (16) 44 cb. Div 2: M Smith (21) 46. Mxd: D Cain (16) L Cain (25) 48. Women: Stableford: A: G Wilson (30) L Cain (25) 48. Div 1: L Cain (25) 41.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: A: J Skeet (2) 36. B: Y Kim (17) 38. C: A Sing (21) 41.

   GORDON: Mxd: Stableford: J Partridge (25) 34.

   GOSFORD: Men: Stableford White: J Chappell (17) 41 cb. R Willings (14) 41. Women: Stableford: L Van Der Westhuizen (31) 38. D Bentlin (24) 35.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Jan: A: P Budden (9) 70. B: T Muddle (21) 68. C: L Swansbra (27) 77. P Budden 70. Women: D Pasfield (27) 74 cb.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: N Ryan (24) 34 cb.

   KAREELA: Men: Stableford: L Cogswell (11) 38. Women: J Lennon (22) 33.

   KILLARA: Medley: Stableford: 2B: G Fowler (21) I Mckenzie (13) 51 cb. Men: G Fowler (21) 47. Women: P Biszewski (16) 40 cb.

   LAKESIDE: Stableford: 2B Agg: B Walker (14) A Evans (13) 72. N Hull (25) 41.

   LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B: White: K Park (21) C Jung (26) 48. 2B Scr: S Reid S McGee 39. A: E Eyou (Howlong 12) 41. B: G Hwang (18) 38. C: D Lee (30) 42.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: D O'Brien T Jones 49. Mxd: B Jna J Atchison 48. Men: D O'Brien (27) 41 cb. Women: S Smiles (26) 37 cb.

   LYNWOOD: Medley: Stableford: 2B Multi: Div 1: A Zahra J Thompson 92. Div 1 Scr: F Concepcion S Nelson 76. Div 1: B Regan (10) 42. Div 2: J Rainbow (22) 42. Div 1 Scr: F Concepcion (+4) 39.

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: S Le (15) 40.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: J Eager (15) 32 cb.

   MANLY: Medley: Stableford: 2B: B Hedges (29) P Page (24) 52. Men: Stableford White: A: M Lee (12) 44. B: J Brady (16) 37 cb. C: M Richardson (27) 49. Women: Stableford: A Peterson (26) 44. Men: Stableford 9-hole: White: T Fullerton (16) 24. Women: Stableford: M Clark (17) 16.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: P Hopkinson (20) 49. Women: J Strachan (26) 35.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Multi: N Saroufim (17) S Fitzpatrick (0) 82. A Vingilis (17) 42. Scr: S Fitzpatrick 37.

   MONA VALE: Medley: Stableford: 2B: L Alcock (36) L Polson (7) 48.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: I Burgees (25) G Taylor (22) 47. Mxd: A Krebs (29) T Kamsler (21) 47. Men: M Wainer (11) 40 cb. Women: M Krelle (18) 39.

   MOORE PARK: Mxd: Stableford: 2B: J Quinn (26) B Coggin (21) 49 cb. Men: Stableford White: A Sanpasiri (11) 44. Women: Stableford: B Griffiths (32) 35.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: M Lenart (21) T Fernandez (36) 48. Women: L Le Bas (28) V Bamford (16) 39. Mxd: J Fernandez (45) T Fernandez (36) 48. Men: T Fernandez (36) 42. Women: S Lee (16) 35.

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: D Barber (16) 41. Div 2: T Newsham (19) 40. Women: Div 1: J Newsham (21) 39. Div 2: C Ledingham (23) 39.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A Camilleri (20) A Paton (12) 50. Mxd: B Robinson (29) B Robinson (21) 47. Women: M Irons (7) L Taylor (15) 41. Men: A: B Hyland (8) 43. B: M Good (18) 40. C: T Pearce (22) 44. D: N Patel (31) 43. Women: Div 1: L Taylor (15) 35. Div 2: U Flanagan (32) 34. Hole in one: K Psaltis at 10th.

   NORTHBRIDGE: Stableford: 2B Agg: R Freckleton (21) J Lane (21) 75. Medley: F Gillane (35) 42.

   NOWRA: Men: Stroke: Medal: A: S Westaway (10) 67. A Scr: P Russell 76. B: M Abernethy (17) 66 cb. B Scr: M Abernethy 83. C: G Hickey (28) 61. C Scr: S Berry 88.

   NSW: Mxd: Stableford: 2B: K Lamb (16) A Gilsenan (15) 43. Men: B Clennar (18) 40. Stableford White: R Verlander (25) 35. Women: Stableford: A Gilsenan (15) 35. Mxd: Scr: P Davis 25 cb.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A Stunell (12) 36. Women: R Stunell (44) 34 cb.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: A Cridland (24) D Swain (21) 79 cb. Men: M Kenny (16) 45. Women: T Whitmarsh (21) 41.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: H Pike (7) C Fletcher (18) 48 cb. Men: A Wood (19) 43. Women: A Nicholas (32) 41.

   RANDWICK: Men: Stableford: Div 1: L O'Loughlin (12) 35. Div 2: A Hunter (18) 35.

   RICHMOND: Medley: Stableford: Div 1: N Palmer (17) 41. Div 2: C Quigley (24) 40 cb. 2B: S Errey (32) T Pilcher (15) 48.

   ROSNAY: Men: Stableford: Div 1: M Woodhouse (8) 36 cb. Div 2: D Turner (19) 43.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: C McKay (27) 43. Women: Stableford: M Westgarth (17) 30.

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: 2B: M Lee (26) M Lee (19) 44. Men: T Mathews (25) R Creek (24) 47. A Scr: S Park 35. C Moore (31) 43. Women: W Kemp (26) 38.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: B Chapman (26) 39. C McPaul (13) 38. M Bchara (25) 36. A Scr: D Strong (6) 35.

   SHELLY BEACH: Medley: Stroke: A: B Spurway (5) 68. A Scr: B Spurway (5) 73. B: C Coomber (17) 67. B Scr: C Coomber (17) 84. C: D Kidd (21) 69. C Scr: D Kidd (21) 90.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: O Janschek (4) A Janschek (11) 74. A: W Wang (2) 40. B: P Sandona (13) 40. C: A Carruthers (25) 39. Women: Div 1: M Golding (18) 34. Div 2: A MacDonald (23) 31. Medley: Scr: W Wang 38. Stableford Gold: G Cragen (32) 34. Stableford: T Saifoloi (10) 34.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Harper (10) R Hope (6) 77. A Scr: M Horton C Baird 68. A: K Sta Barbara (11) 40 cb. B: S Kirby (12) 39. C: B Penfold (26) 44. I Sook Kim - Ladies Winner (26) 35.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: C Fallom (33) P Ross (25) 50. B He (18) 40 cb. Women: J Chang (25) 31.

   TALLWOODS: Men: Stroke: A: P Steele (18) 67. P Donoghue (12) 70. B: D Bullock (19) 66 cb. M Falzon (19) 66. President's Trophy: D Bullock (19) 66 cb. Women: Div 1: G Pearson (20) 74. J Gould (23) 77 cb. Div 2: M Byrnes (26) 73. J Beedell (32) 76. President's Trophy: M Byrnes (26) 73.

   TAREE: Men: Stroke: Medal Jan: A: J Harris (10) 68. A Scr: P Doherty 72. B: R Nupier (14) 63. B Scr: M Brooks 87. C: G Williams (19) 60. C Scr: G Watman 85. Women: Stableford: L Burke (27) 35.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: E Pahljina (17) D Baines (20) 78. E Pahljina (17) D Baines (20) 78. Stableford Gold: F Germaine (42) 49.

   THE COAST: Stableford: 2B: B Whyte (32) J Hyatt (14) 49. C Yates (25) 39. 9-hole: B Price (15) 19.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 2B: B Ronen (6) I Ronen (20) 45. 2B Scr: P Katholos D Fearns 33. R Willis (14) 35 cb. PM 2B: T Allan (13) G Irving (19) 43 cb. 2B Scr: J Bowen P Donnan 32.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: R Collins (14) 22.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: M Fitzgerald (13) B Davidson (17) 48. Div 1: S Murray (17) 41 cb. Div 2: J Boardman (24) 40. Medley: 4B: L Wells (25) R Wells (23) 47. Women: K Johnman (20) 37.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford Gold: A: D Xie (5) 41. W Tan (12) 40. B: P Kastelan (13) 41 cb. L Dowe (15) 41. C: A Crestani (23) 40. D Pring (20) 35. A Scr: A Lauder (0) 35. Women: Green: J Kim (22) 35 cb. M Lovelock (20) 35.

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: R Tang 50. C Price 50. Men: Stableford White: A: C Price (15) 41. B: R Tang (27) 42. Women: Gold: A Martin (26) 39.

   WALLACIA: Men: Stableford White: S Reitsma (13) 42.

   WARRINGAH: Men: Stableford: C Unwin (Cammeray 18) 41. Women: M Moise (35) 33.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B: A: P O'Reilly (11) W Micallef (8) 69. Div 1: G Henderson (18) 41. M Wilbow (23) 45.

   WOOLGOOLGA: Men: Stroke: A: D Penson (12) 70. A Scr: M Perfrement 78. B: R Treweek (15) 67. B Scr: R Treweek 82. C: G Standing (21) 71. C Scr: G Standing 92.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: P Au (33) J Kurenda (25) 52. Div 1: L Colbron (12) 40. Div 2: H Mauthner (21) 38. Div 3: R Lobb (26) 44 cb. Women: Stableford: G Squire (14) 32.

   WOOLOOWARE: Medley: Stableford: 4B: C Gavin (29) L Gavin (31) 47 cb. Men: R Canham (19) 41. A Scr: A Foden 30. Women: R Pearce (27) 39. A Scr: S Koroneos 23.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: P Lomas (13) M Alcock (14) 48. Mxd: K Vaughan (10) S Vaughan (45) 47. Men: Div 1: M Alcock (14) 46. Div 2: A McLeod (23) 41. Women: S Vaughan (45) 37.

17 January 2019
LPGA Tour rookie Youngin Chun has arrived in Adelaide in preparation for the ISPS Handa Women's Australian Open at The Grange Golf Club. Read more
17 January 2019
No.64 seed Harrison Crowe has knocked off No.1 seed Dave Micheluzzi in a thrilling start to the match play section of the 2019 Australian Amateur ... Read more
Inside The Ropes
17 January 2019
ALEXANDRA: Women: Stableford: A Smedley (43) 35. more
17 January 2019
BARNWELL PARK: Women: Stroke: A: D Brown (17) 66. B: C Yum (28) 57. B/Medal: S Jones (27) 65. C: A Vilsmas (34) 68. Scr: N Armstrong (19) 90. more
Golf Australia