Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Ambrose: C Raftery G Gill 60.5, B Wade B Clarke 60.75, M Groves S Collins 62, A Okines R Okines 62.25, D McGibbon M Hood (Fairbairn) 62.25. 

NSW

ANTILL PARK: Men: Par: 4B: N Neary (20) B Elliott (19) 12 up cb. Scr: K Shepherd S Borton 4 up cb. A: J Hawker (9) 5 up. B: S Herne (14) 4 up cb. C: B Elliott (19) 7 up. Women: J Higgins (17) 4 up.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B Agg: E Jurd (15) S Birt (8) 79 cb. A: R Darragh (8) 40 cb. B: R Newcombe (15) 43. C: R Bhambari (22) 40. Scr: S Porter 32. Hole in one: S Pennington at 17th.

   AVALON: Women: Par: J Pike (29) 4 up.

   AVONDALE: Men: Stableford Black: A: M Lam (9) 37 cb. B: M Mueller (16) 34 cb. C: N Hullah (19) 35 cb. A Scr: D Marshall 30. White: T Dight (9) 35.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: J Richards (14) 43. B: P Grainger (21) 41. C: B McKean (27) 37.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: D Marler (8) 41. B: C Turnell (18) 42. C: T Gaudry (21) 44. 2B: T Gaudry (21) D Beaumont (9) 49.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: T Crowe (8) 39.

   BARNWELL PARK: Medley: Stroke: Ambrose: F Jimenez (10) J Veiga (11) V Sanchez (30) A Rodriguez (9) 44.5. Scr: B Johnson J Hong C Willard M Bray 54.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: J Wenborne (15) S Armstrong (22) 49. Men: A: G Mankey (12) 41. B: R Titley (17) 42. C: R McLeod (22) 38. Scr: P Clarke 32. Women: Div 1: C Freeman (13) 36. Div 2: P Formston (31) 35.

   BELMONT: Men: Par: A: J Bradshaw 4 up. B: A Lowe 4 up. C: J Byrnes 4 up.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: D Myers (13) 35. B: R Lagana (18) 39. C: N Coulson (32) 37 cb. Women: B Tyson (37) 37.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stroke: Trophy: W Emmerick (8) 62. A: P Morrison (12) 65. B: M Affouf (18) 64. C: G Pardi (29) 63. A Scr: H Holohan 73.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: M O'farrell (15) J Abbott (25) 51. A: C Freese (12) 41. B: D Buckley (17) 42. C: D Joy (20) 42. Scr: J Martyn 34. Women: K Ganderton (19) 33.

   BLACKHEATH: Men: Stroke: Foursome C'ship: C Baker B Bones 116. Foursome: A Gronlund R Skinner (27) 101. Stableford: S Caswell (16) 43. Women: Stroke: Foursome C'ship: C Soady D Pease 151. Foursome: M Griffiths D Landsberg (42) 111.

   BONDI: Men: Stableford: K Boden (19) 39 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stableford White: A: N Zaferis (11) 41. B: D Friedman (20) 43. C: A Gorney (35) 43. D: D Duchen (35) 41. A Scr: N Zaferis 30.

   BONVILLE: Stableford: S Kilpatrick (19) 44. Medley: 2B: S Kilpatrick L Pace 48.

   BOTANY: Men: Stableford: D Holness (19) 45. 2B: D Holness (19) L Silvestri (21) 48 cb.

   BOWRAL: Women: Par: E Neale (22) sq. Men: 2B Agg: L Emery (19) W Keirnan (29) 3 up.

   BREAKERS: Men: Stableford: G Bates (30) 40. Women: K Chun (22) 43. Medley: Team Agg: M Sheekey (16) E Merritt (23) N Merritt (8) K Chun (22) 126.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B: J Liestins (29) F Rossiter (13) 51. A: A Wren (12) 41. B: W Parnell (18) 39. C: J Liestins (29) 42.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: P Bardsley (12) 41. A Scr: M Bell 40. B: P James (16) 43. B Scr: G Figg 28 cb. C: S Perkins (20) 42. C Scr: D Kenny 20 cb. Women: Div 1: S Marsh (12) 38. Div 1 Scr: S Marsh 27. Div 2: J Turner (25) 39. Div 2 Scr: C Hunt 18. Div 3: J Page (27) 35. Div 3 Scr: J Page 12.

   CAMMERAY: Men: Stableford: A Langham (17) 44. Women: J Mann (22) 38. Mxd: 2B Agg: G Clarke J Jobson 75.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: S Elder (8) 41 cb. A Scr: C Mancell 34. B: K Deweske (15) 43. B Scr: K Ellis 27 cb. C: P Aloisio (35) 47. C Scr: R Morrison 20 cb. 2B: B Iorfino P Aloiso 51.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B Agg: D Mifsud (24) G Morley (17) 79 cb. 2B Scr: M Erden E Morozoff 60. A: C Thomson (11) 39 cb. B: G Evers (17) 41. C: S Rochester (34) 43.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: T Belfort (6) B Newbury (13) 49. A: R Hunter (7) 41 cb. B: J Alexander (19) 42. C: W Mclean (21) 41 cb. Stableford 2B: K Lowrey (32) J Vodanovich (36) 50. A: P Scuglia (8) 42. B: A Simonson (13) 44. C: B Wild (26) 40. 2B Scr: T Belfort B Newbury 40.

   CASTLECOVE: Men: Stableford: A: N Tonamaipea (10) 41. B: P McCarthy (25) 47. Stableford 2B: P McCarthy (25) R Wallace (15) 52. Women: Par: L Wayling (23) 5 up.

   CONCORD: Men: Stableford: A: P McSavage (11) 41. B: A Lawrenson (15) 38 cb. C: N Brancatisano (28) 44. 2B: N Brancatisano (28) J Begnell (16) 52. Scr: J Widdicombe S Tham 39. Veteran: Stableford Gold: M Hill (23) 40.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: B Storer (6) K Johnson (13) 45. A: A Paulsen (11) 38 cb. B: E Wilkie (18) 38. C: S Richard (26) 38. Scr: K Roberts 33 cb.

   CRONULLA: Men: Stableford: L Ireland (26) 44 cb. Irish Team: Scr: T Schmid D Van Kampen C Burchmore 98. A: N Spencer L Ireland B Remfrey B Axford 133.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Shield: A: K Whitby (9) 66. B: G Walker (14) 66. C: T Hurley (23) 66. K Whitby (8) G Walker (14) T Hurley (23) 66 to playoff.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B multi: Div 1: J Kavana (5) K Vaokakala (21) 94. Div 2: T Hunter (32) M Moore (14) 86. Div 1 Scr: O Coletto J Fearnley 60. Div 1: J Fearnley (0) 40. Div 2: K Vaokakala (21) 44.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A Scr: C Hicks 37. A: R Vaughan (6) 42. B: N Samaras (14) 44. C: S Dunlop (21) 42. D: P Hemsted (36) 35. 2B: B Scott (19) D Strang (13) 82.

   ELANORA: Men: Stroke C'ship: Black: A: J Ferguson (7) 73 cb. B: P Waugh (20) 68. C: J Downing (36) 69. A Scr: N Mundy 75.

   EVERGLADES: Men: Stableford: Irish Team: M Dowling (25) P Wilkinson (12) B Shipton (9) A Moroney (11) 92 cb. A: A Moroney (11) 40. B: L Barnier (15) 42 cb. C: M Sheppard (22) 42.

   FORSTER: Men: Stableford: A: R Thornton (15) 41. A Scr: W Dormor 33. B: J Burgess (24) 41. B Scr: T Dreis 19.

   GEORGES RIVER: Men: Par: A: A Neumann (10) 3 up. B: S Taranto (16) 4 up. C: P Daniels (26) 4 up. Women: M Campion (37) sq.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: B Morgan (18) 43. 2B: A Bell (27) S Spencer (19) 51.

   GLENMORE: Stroke: Div 1: D Kay (12) 66. Div 1 Scr: S Dowswell 74. Div 2: E Park (Oatlands) (45) 63. Div 2 Scr: G Oxford 86.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: J Thomson (18) N Martin (15) 46. A: C Hort (11) 37. B: P Camarsh (15) 39. C: S Sinclair (24) 39.

   GOSFORD: Men: Stableford: A: R Singer (10) 40 cb. B: S Fairnham (16) 42 cb. C: G Murray (22) 43. D: M Wills (28) 37. Team: D James N James 48.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford: 2B Agg: D Pasfield (29) G Verrills (27) 71 cb.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: D Sheargold (16) 43. 2B: P Touma (14) G Bradman (13) 49.

   HORIZONS: Medley: Stableford: B Payne (13) 42.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford: 4B: R Martin (20) T Abel (15) D Abel (29) M Abel (16) 96 cb. Men: A: A Pantano (11) 42. B: M Ruiz (15) 44. K McNamara (21) 42. Women: J Taff (31) 44.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: K Bradley (12) 41. B: R Chilby (19) 40. C: R Sheehan (20) 41. D: G Boxsell (30) 32. Women: M Farrant (18) 37.

   KAREELA: Men: Stableford: A: J Shannahan (10) 41. A Scr: G Stone 33. B: T Evans (19) 43. B Scr: P Hodge 25. C: R Crockford (26) 43. C Scr: R Lucock 23.

   KILLARA: Men: Stableford: A: N Wokes (13) 42. B: N Cook (16) 36 cb. C: B Neill (20) 38. 2B: A: M Town (14) J Summons (25) 51. A Scr: J Wooster P Robertson 40.

   KOGARAH: Men: Par: 2B: A: K Cribb (8) W Stuart (17) 10 up. A Scr: B Tamata G Harnwell 2 up cb. Women: Stableford: M Eyre (14) 29.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stroke: C Riddle (18) 71.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: T Tideswell (18) C Ward (14) 77. A: C Lichi (9) 38 cb. B: T Tideswell (18) 41. C: M Coves (22) 41.

   LANE COVE: Men: Par: W Cheung (23) 4 up. 2B: W Cheung (23) D Duncan (27) 10 up.

   LEONAY: Men: Stroke: J Devillecourt (14) 59 cb. Scr: W Arnold 68.

   LEURA: Medley: Stableford: W Hodgetts (24) 42. 2B Agg: P Moore (15) S Ritchie (17) 74 cb.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: C Green (10) 41 cb. B: P Evers (15) 42. C: T Brescia (36) 39 cb. 2B Agg: B Cronk (10) M Griffiths (20) 80. 2B Scr: J Clark C Green 68.

   LONG REEF: Men: Stroke: A: J Green (10) 80. A Scr: R Bockman 70. B: S Mulvena (17) 79. C: J Hobday (20) 88. Women: K Smith 78. Mxd: Stableford: Matchplay: A Koch M Frith bt M Toole G Kelly 10-8. J Bowen D Karlsson bt R Mclaughlin P Frith 2up. G Davies J Davies bt S Cunningham M Jones 1up. C Battams M Hodgett bt A Elysee S Parsons 2-1.

   LYNWOOD: Medley: Stableford: Div 1: D Warne (11) 40. Div 2: J Wallis (14) 47. Div 3: G Bryce (23) 43. Div 1 Scr: S Donnelly 36. 2B: G Bryce (23) J Wallis (22) 54.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: S Thorn (7) 39 cb. B: M Williams (13) 39. C: J Riley (22) 43.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: S Butler (18) G Foster (11) 47. A: C Son (3) 38. B: G Hosking (15) 39. 2B: C: L Conroy (23) 43. Women: J Park (4) 38.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: 2B: J Liddle (22) J Frampton (17) 47. Men: A: J O'keefe (5) 35. B: P Cribb (15) 35 cb. C: S Wood (20) 36. Women: G Baker (24) 35.

   MANLY: Men: Stableford: A: T Karemacher (13) 37. B: L Dougherty (18) 40. C: R Fullerton (21) 36 cb. A Scr: P Howard 30 cb. Women: M Butler (23) 33.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Ambrose: P Harrison (21) J Li (9) S Morgan (26) I Lafoal (17) 45.875. Scr: T Lukins J Gorman W Hornby M Collins 52. Hole in one: P Macoun at 18th.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: A Smee (13) 42. B: P Masterson (17) 42. C: M Pinkerton (25) 42. Scr: M Saroufim 37. 2B multi: L Natale (7) A Smee (13) 93. Women: F Buckle (20) 41. M Buckeridge (33) 36.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: T Hunt (6) 39. B: R Wheatley (19) 41. C: D Hortense (29) 38. Scr: A Munro 35. 2B: C Stedman (20) M Harris (13) 49.

   MONASH: Men: Stableford: A: P Vautin (8) 40. B: I Katz (13) 41. C: K Hutcheson (22) 40. Stableford White: T Gosling (30) 40. Stableford: 2B: A Simpson (8) R Lipman (28) 48. 2B Scr: S Patel J De Rooy 39.

   MOORE PARK: Women: Stableford: L Child (12) 38. Scr: L Quilliam (2) 31. Men: A: J Pullen (6) 39. B: C Anslow (16) 38. C: V Daswani (29) 39. Scr: J Boediman (3) 33. Hole in one: T Madden at 2nd.

   MORISSET: Men: Stableford 4B: L Cartwright (17) D Rowe (11) 48.

   MOSS VALE: Men: Par: A: R Wade (7) 4 up. B: P Wright (18) 4 up. C: M Finlayson (24) 5 up. Women: P Kull (17) 3 up.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford: D Kliendienst (33) 38.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B Agg: G Geppert (11) F Inegneri (19) 81. A: S Bremner (11) 40. A Scr: J Howe 38. B: M Holden (19) 5 cb. B Scr: R Goff 26. C: T Jacobs (21) 45. C Scr: J Goodwin 26.

   NEWCASTLE: Par: A: G Skelton 4 up cb. A Scr: C Turnbull 1 up. B: M Braddish 4 up cb. C: G Bellamy 3 up.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B Agg: Div 2: D Gannon (29) D Wong (18) 83. Div 1: P McBurnie (19) D Payne (14) 83. A: L Cincotta (4) 42. B: O Martin (15) 43. C: J O'Neill (21) 43. D: R Aghajanian (30) 40.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: M Levett (12) 44. Women: J Collingwood (39) 38.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: P Kearns (14) 48. A: H Bowman (5) 38 cb. B: P Lotz (19) 39. C: S Mills (28) 43 cb. A Scr: J MacKenzie 40. Women: M Myers (38) 36.

   NSW: Men: Stableford: A Gonczi (18) 41. Scr: H Doig 38. Stableford White: L King (32) 38. Gold: M Messis (30) 34. Women: Stableford: M McCarthy (15) 36.

   OATLANDS: Men: Stroke: 36-hole: G Downes (16) 137. A Scr: S Porter 146. A: J Muggleton (11) 67. B: K Henning (14) 68 cb. C: G Kim (22) 70 cb. D: C Russel (27) 71. A Scr: S Porter 71.

   PALM BEACH: Women: Stableford: R Berczelly (31) 32.

   PENNANT HILLS: Hole in one: White: G Hand Men: Stableford Trophy: S Wood (24) 43. A: I Markus (9) 41. B: D Sefton (16) 41. C: S Wood (24) 43. Scr: A Richards (+1) 39.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: White: S Freemantle (16) B Sproh (11) 47. 2B Scr: G Mccall P Morris 43. A: C Montgomery (2) 41. B: A Kuschert (18) 43. C: B Collins (23) 41.

   PYMBLE: Men: Stableford: A: L Southwell (10) 38 cb. B: R White (13) 39. C: P Curtin (26) 41 cb. Women: S Kimberley (21) 32. Men: 2B: P Tebbutt (25) G Winchester (18) 48 cb. Scr: J Trinder M Trinder 38.

   RANDWICK: Men: Hole in one: P Johnstone at 17th. Stroke: Canadian Foursome: G Hutchings B Pardey (4.88) 55.12. Scr: P Cox S Taylor 60.

   RICHMOND: Medley: Stableford Black: A: C Pollard (10) 38. B: W King (13) 39 cb. C: M Sponberg (21) 39 cb. Scr: I Davies (1) 36. 2B: A: I Davies (1) R Reynolds (6) 46. A Scr: T McMillen (2) N Ball (-1) 39. B: M Harrison (25) A Brewin (16) 50. B Scr: A Kentwell (15) M Coles (12) 31.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 1: B Miller (6) 39. P Wallace (8) 39. Div 3: D Hall (20) 42.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: R Anderson (13) G MacNamara (9) 50. 2B Scr: R Anderson G MacNamara 37. A: R Anderson (13) 40. B: D Byrnes (16) 39 cb. C: B Angus (30 Horizons) 40. D: A Pierce (20) 41.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: 4B: Championship: M Gribble (14) M Crawford (15) 43. Centenary: R Mumby S Ryan 45 cb.

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: G Bentley (9) 43. B: W Brown (19) 42.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A: F Stowers (13) 43. B: S Spackman (17) 40. C: B Guthrie (22) 42. D: D Hamley (32) 38. A Scr: J Fennell 33. 2B: Div 1: F Stowers (13) G Edwards (8) 48. Div 2: B Guthrie (22) M Shanley (18) 48. Hole in one: White: K Mizens at 19th.

   SEFTON: Men: Stroke: G Kelleher (24) 48.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: 2B: K Kennedy (24) D Hoschke (24) 48 cb. Men: K White (12) P Cook (12) 46 cb. A: A O'Connor (10) 42. B: P Walker (15) 44. C: I Liddell (22) 38 cb. Women: Div 1: K Kennedy (24) 44. Div 2: S McLaren (27) 36 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B multi: K Muller (14) G Collins (15) 81. A: P Manning (9) 38. B: D Silman (15) 42. C: G Clissold (21) 39. A Scr: L Taylor 36. Div 1: I Robertson (26) 36.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: G Stanford (4) 39 cb. B: J Boyd (14) 39. C: P Minney (26) 38. A Scr: G Stanford 35.

   ST MICHAELS: Men: Stroke: Veteran Men: R Walker (18) 69. Scr: J Scruse 76. Stableford: A: P Longhurst (9) 40. B: P Ostick (18) 38 cb. C: N Ezekiel (23) 42. Scr: M Hammond 36. 2B: B Eames (22) M McDonald (6) 46 cb. Scr: S Kyriacou L King 41. Gold: B Higgins (36) C Adlington (10) 44 cb. B Higgins (36) 34. Women: Stableford: J McDade (18) 34.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: M Graham (3) 40. B: C Baker (17) 39. C: L Pleffer (2) 38. 4B: A: D Foster (16) G Titmus (5) 48. B: M McCulloch (21) R Hall 47. A Scr: M Graham B Davidson 39.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: G Choi (11) J Park (10) 48. 2B Scr: Y Kim M Kelman 40. J Choi (16) 40.

   TALLWOODS: Men: Stableford: B Sonter (13) 41. Women: J Puxty (16) 34.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: D Frost (26) A Edwards (10) 49 cb. A: A Edwards (10) 41. B: G Laughton (18) 40 cb. C: S Liuzzo (24) 40 cb. Cup: T Tan (14) 42 cb.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: S Farr-Jones (7) 39 cb. B: F Lee (17) 41. C: R Cavanagh (19) 39. A Scr: R Balcomb 36.

   THE COAST: Women: Stroke: S Choy (25) 71. Medal: Div 1: S Britton (3) 76. Div 2: M Laffy (26) 78. Div 3: K Timewell (37) 86. Men: Stableford: 4B Scr: M Danne P Kelly 140. T Podvorec A Ogane 143. Stroke: Matchplay: R Macey bt P Dunn 2-1. Stableford: A: J Son (11) 40 cb. J Jakobsson (12) 40. A Scr: J Hallinan 35. B: M Hodgson (14) 44. D Williams (16) 42. B Scr: M Lee 26. C: I Smith (32) 43. S Coates (21) 40. C Scr: M Wright 21.

   THE LAKES: Stableford: 4B: B Dillon (19) C Brookes (23) 48 cb. G Katz (16) 42.

   THE RIDGE: Stroke: Scr: G Bailey 75. Men: A: D Wheele (12) 66. B: H Jun Lee (17) 66. C: J Papworth (29) 64. Women: Stableford: M Webb (34) 28. Men: Stroke: C'ship: A Scr: G Bailey 143. A: D Wheele (12) 139. B Scr: H Lee 168. B: K Rassmussen (24) 138. C Scr: E Birnie 189. C: A Bates (33) 138. Women: Stableford: M Webb (34) 66. Jnr: Stroke: B Taylor 165.

   TORONTO: Medley: Stableford: A: B Williams (7) 38 cb. B: T Stallworthy (17) 41. C: B Cloake (21) 42. Div 1: A Emmett (29) 37.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: J Naish (22) C Smith (29) 50. A Scr: B Willett C Wayland 38. A: P Chatillon (6 ) 38 cb. B: A Ferguson (16) 38. C: J Naish (22) 44. Women: Y Boardman (2) 36.

   WAKEHURST: Mxd: Stableford: 2B: I Grainger (19) P Monson (26) 49. 2B Scr: S Hartman A Sutton 40. Men: A: J Mcgee (10) 39. A Scr: A Sutton 37. B: R Hartmann (15) 39. B Scr: T Davies 24 cb. C: T Hudson (20) 44. C Scr: T Hudson 24. Women: L Shapiera (10) 34.

   WALLACIA: Mxd: Stableford: 2B: J Thorpe (15) P Thorpe (29) 43. J Thorpe (15) 33. Men: 2B: T Buckler (24) S Adams (12) 49 cb. 2B Scr: J Pagett S Lear 41. A: A Howell (12) 43. B: M Sheen (18) 41. C: M Weate (21) 41.

   WARRINGAH: Men: Stableford: A: R Park (13) 40 cb. B: F Ienco (18) 40. C: D Kane (21) 39. D: P Stockley (33) 41. Scr: S Matheson (1) 35. 2B: G Hyslop (20) N Winterton (16) 49.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: T Mcquillan (25) 45. Women: L Loftus (22) 39. Medley: Stroke: Canadian Foursome: B Kryger L McCracken (12.75) 70.25.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: M Moloney (13) R Drewery (20) 48. A: C Brown (3) 37 cb. B: J Bailey (20) 42. C: M Padden (30) 38.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: G Moddel (12) 43. Div 2: G Rubner (18) 40 cb. Div 3: F Muller (31) 42.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 2B: A: T Golding (11) 41. B: J Harrow (19) 41. C: B Gilhooley (29) 39. Scr: A Foden 32.

   WYONG: Men: Stableford: A: K Vaughan (12) 46. B: A Holman (16) 43 cb. C: J Oliver (30) 49. Scr: E Forsyth 38. Women: T Lonergan (5) 33. Men: 2B: D Mauger (7) S Mauger (12) 52. 

25 September 2018
The top 10 Aussies in world rankings for men, women and golfers with disability ... Read more
24 September 2018
The growing impact of the Karrie Webb Series is having a profound impact on our emerging female golfers ... and the legend herself couldn't be ... Read more
Inside The Ropes
25 September 2018
BARHAM: Medley: Stableford: 9-hole: S Macmillan (30) 22. more
25 September 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: A Renella (25) I Aiken (26) 82. 2B Scr: N Wood L Cox 55. A: P Davis (11) 39. B: A O'Reilly (18) 37. A ... more
Golf Australia