Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford: A: B Millan (8) 38. B: B Davies (18) 38. C: T Chell (22) 43. Team: B Davies (18) M Davies (8) H Davies (33) T Chell (22) 89. 

   ASQUITH: Men: Stableford: Father/Son Trophy: I Malcolm (6) L Malcolm (2) 45. 2B: M Campbell (14) S Yang (19) 46. A: S Hwang (12) 38. B: M Campbell (14) 39. C: C Guthrie (23) 37 cb. Scr: I Malcolm 32. 

   AVALON: Women: Par: J Spicer (28) 1 up. 

   AVONDALE: Men: Stableford: A: P Bush (8) 40. B: I Markley (16) 38. C: D Heuston (21) 39. A Scr: L Yip 34. 

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: 2B: C Falkland (19) T Mitchell (25) 48. 

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: A Crowe (8) 39 cb. B: K Axtell (16) 37. C: G Harbrow (19) 38 cb. 2B: R Hore G Harbrow 47. 2B Scr: L Killen D Daskal 39. 

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: P Yee (26) 38. 2B: C Kennedy (33) D O'Riordan (18) 46. Stroke: I Elliott (2) 65. 

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: A: R Viola (5) 35. B: K Black (16) 40. C: T Ianni (22) 36. Irish Team: T Higham R Ryan M Wilson R Lazar 119. Hole in one: J Hong at 18th. Women: Stroke: Foursome: T Roach (13) L Coleman (12) 66.5. 

   BAYVIEW: Men: Stableford: A: S Colley (6) 39. B: D Pickles (16) 37. C: J Black (23) 42. Scr: S Colley 33 cb. Women: Div 1: C Jacobs (17) 37. Div 2: S Stuart (26) 34. Medley: 2B: D Pickles (16) F Teghini (18) 47. 

   BERMAGUI: Women: Stableford: A Leck (34) 39. Men: Stroke Medal Aug: Black: R Sheather (21) 68. A: G Thomson (13) 73. B: L Moresi (16) 71. C: S Valle (27) 75 cb. 

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: A England (17) 41 cb. A: G Street (11) 38. B: B Shanahan (15) 41. C: P Lazaropoulos (24) 39 cb. A Scr: E Smith 31. 2B: E Smith (4) B Shanahan (15) 47. Jnr: N Arora (18) 37. A Scr: O Davis 25 cb. 

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: J Atanasovski (10) K Holland (13) 46 cb. A: M North (3) 39. B: A West (15) 41. C: R Thomas (23) 41. Scr: G Heffernan 29. Women: S McKay (21) 35. 

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: T Hess (7) 37. B: C Burgess (15) 37. C: D Woodbury (22) 38. A Scr: G Bell 33. Hole in one: G Sutherland at 15th. 

   BONVILLE: Men: Stroke: A: T White (6) 72. B: C Enchelmaier (16) 69. C: D Rushworth (23) 81. Women: Stableford: M Taylor (36) 29. 

   BOTANY: Men: Par: P Tumata (10) 1 up. 2B: M Stott (14) J Burke (24) 6 up cb. Stroke: C'ship: A: G Longbottom bt A Fleming 3-2. B: P Longbottom bt R Blackburn 1up. C: M Ramsden bt J Lutton 5-3. 

   BOWRAL: Men: Stableford: S Taufel (21) 36. 

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B: B Seymour S Farr 46. Men: B Seymour (31) 37. Women: B Punter (26) 37. 

   BRIGHTON LAKES: Stroke: Foursome: Div 1: S Smith (12) D Burge (2) 76. Div 2: S Lockie (15) M Hoy (10) 76.5. Div 3: C Collinson (13) A Crew (14) 69.5. Div 4: R Riley (25) G Hannah (29) 77. 

   CABRAMATTA: Men: Par: 2B: Div 1: P Baker (10) C Andrews (9) 7 up. Div 2: D Renouf (14) G Gerard (19) 9 up. Div 1 Scr: P Stojanovski K Lacey 3 up. A: C Andrews (9) 1 up. B: J Karan (14) 3 up. C: B Sukhaseume (18) 6 up. D: L Murphy (24) 3 up. 

   CAMDEN: Men: Stableford: D Coombes (14) 39. K Murray 24. Stroke Foursome: A: T Erickson B Watkins (5.5) 75.5 cb. Scr: B Moyes L Hudson 78. B: B Keys I Stoddart (18.5) 73.5. Scr: B Keys I Stoddart 92 cb. C: T Williams W Cullen (22) 75. Scr: T Williams W Cullen 97. Women: Stroke: A: S Marsh M Ross (17) 78. Scr: S Chapman C Bell 92. B: M Brown A Toto (35) 84. Scr: J Turner C Hunt 111. Men: Stroke Foursome C'ship: A Scr: B Moyes L Hudson 163. A: B Watkins T Erickson (5.5) 154. B Scr: J Shaw T Elmoh 176. B: B Keys I Stoddart (18.5) 144. C Scr: W Cullen T Williams 195. C: W Cullen T Williams (22) 151 cb. Women: Stroke: A Scr: S Chapman C Bell 184. A: M Malcolm R Wright (14.5) 160. B Scr: P Dilucchio B Johnston 216. B: M Brown A Toto (35) 162. 

   CAMMERAY: Stableford: 2B: P Schrek (29) V Lloyd (16) 47. Men: Z Wei (26) 38. Women: L Edwards (35) 34. 

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: J Byrnes (8) 36. A Scr: J McCarthy 31. B: J Rosborough (16) 36 cb. B Scr: Z Kadir 20 cb. C: M Watson (24) 38. C Scr: M Ferrett 20. 2B: F Pinto G Rose 46. 

   CARNARVON: Men: Stroke: Foursome: R Potter B Byrne (18) 74. Scr: M Williams B Lincoln 80. 2B: B Lee (18) R Kim (27) 49. Scr: A Males G Heron 33. A: N Popovic (11) 38. B: B Lee (18) 41. C: T Webb (25) 42. 

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Multi: W Flatley (11) C Hughes (19) 80. A: J Reynolds (2) 39. B: M Barill (16) 39. C: N Ward (23) 36. 2B Multi: A Simonson (6) C Yun (6) 83. A: M Faulkner (8) 40. B: P Barone (15) 41. C: A Booth (31) 39. 2B Scr: J Reynolds (2) C Hansen (9) 41. Holes in one: C Hughes at 4th, S Mcdonald at 6th. 

   CASTLECOVE: Men: Stableford: J Diggins (14) 38. Split Six: J Diggins (14) J Potts (23) B Quillan (32) J Quillan (34) 91. 

   CHATSWOOD: Stroke: Foursome: A: P Hurley L Cheung (6) 67. A Scr: P Hurley L Cheung 73. B: L Hutton M Robbins (16) 64. B Scr: L Hutton M Robbins 80. C: A Pederson J Green (22) 68. C Scr: A Pederson J Green 90. Medley: Stableford: A: M Graham (11) 35. B: G Beed (18) 35. C: T Connolly (21) 40. Women: A Austin (37) 38. 

   CONCORD: Men: Stableford: A: S Baldini (10) 36. B: P Bolinowsky (16) 37. C: A Knox (31) 37. 2B: A Macmillan (25) A Knox (31) 46. 2B Scr: T Wand S Zegarelli 37. Stableford Gold: A Lawrenson (19) 36. 

   CROMER: Men: Stroke Foursome C'ship: Black: J Ponder (+1) T Bradley (1) 160. Foursome: B Edwards (12) S Terranova (10) 148. Medley: Canadian Foursome: White: J McCloskey (9) A Grenot (15) 67. 

   CRONULLA: Men: Stableford: A: A Strathford (10) 38. B: D Wallace (14) 39 cb. C: R Dowd (24) 38 cb. A Scr: M Osborne (0) 36. 

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Vardon: D Boyd (Stonecutters) 74. Par: K Choi (33) 3 up. 

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Desmond (13) W Scott (16) 69. Scr: R Kellam G Shute 54. Div 2: J Cresswell (22) D Hurney (16) 67. Div 1: R Taufa (15) 39. Div 2: R Morris (23) 36. 

   EASTLAKE: Medley: Stroke: Foursome C'ship: Div 1: J Ong C Fong (9.5) 71.5. Div 2: J Kyriazis L Kyriazis (21.5) 73.5. Div 1 Scr: S Robertson M Reynolds 78. Stableford: M Janda (17) 31. 

   ELANORA: Men: Stableford: P Housden (22) 36. 

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: D Cracknell (10) 39. B: S Manfredotti (13) 39. C: G Todhunter (22) 41. D: P Shackleton (32) 42. Hole in one: S Hoyland at 8th. Medley: Stableford: 2B Agg: G Claypole (13) P Shackleton (32) 76 cb. 

   FORSTER: Men: Stroke: American Foursome: T Patterson (11) M Jackson (4) 62.375. 

   FOX HILLS: Men: Stableford: 4B Agg: Div 1: G Monaghan (30) J O'Brien (31) K Lange (Penrith) (24) D Lange (Penrith) (21) 140. Div 1 Scr: G Maguire P Minko N Booth G Catt-Stevens 101. A: M Night-Shyamalan (10) 38. B: T Gleeson (15) 38. C: G Purse (27) 44. Bowl: G Purse (27) 44. 

   GEORGES RIVER: Stableford: 2B: Div 1: R Kelly (26) R Host (23) 47 cb. A: B McCartney (11) 37. B: K Bridgement (15) 38 cb. C: R Host (23) 40 cb. 

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: G Morgan (11) 40. 2B Multi: A Bray (10) M Hreszczuk (14) 80. 

   GLENMORE: Stableford: Div 1: G Oxford (9) 42. Div 1 Scr: M Mayers 31. Div 2: M Sinclair (15) 44. Div 2 Scr: G Earp 19. 2B Agg: M Sinclair (15) B Sinclair (Howlong) (18) 78. 

   GORDON: Men: Stableford: A: M Gubbay (11) 37. B: M Torning (15) 39. C: S Nixon (31) 43. 2B: S Nixon C Davies 48. 

   GOSFORD: Men: Stableford: A: D Dalley (11) 37. B: P Verhoek (17) 38. C: G Hawkins (22) 35. D: P Lockwood (26) 38. 

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: P Parker (13) 38. B: C Henry (23) 39. Women: D Pasfield (29) . 

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: S Ellis (16) 37. B: J Fudge (24) 36. 

   HORIZONS: Men: Stableford: A Larkin (24) 40. Women: R Winter (19) 29. 

   HURSTVILLE: Men: Stableford: A: A Pantano (13) 40. B: M Roberts (16) 40. C: W Kilby (21) 43. Women: D Brickwood (27) 36. 

   JAMBEROO: Men: Stableford: M Fisher (20) 37. Women: E Armstrong (17) 26. 

   KAREELA: Men: Stableford: A: R Logan (9) 38. B: L Kumaresan (19) 37 cb. C: M Proudlock (21) 37. W Knight (6) 28. 

   KILLARA: Men: Stroke: Ambrose: S Cooper (2) G Southwell (8) S Grant (16) R Norwood (10) 45.5. Hole in one: S Grant at 2nd. 

   KOGARAH: Medley: Par: A: G Kelly (9) 2 up. A Scr: B Hayden 3 down cb. B: N Dolce (16) sq. C: D Didcott (19) 3 up. 

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: L Radcliffe (+4) 36. B: A Radcliffe (13) 37. C: N Evans (27) 35. Women: C Riddle (17) 32. Mxd: 2B: L Cartwright . D Wotherspoon 45. 

   LAKESIDE: Men: Stableford: A: K Tideswell (12) 38 cb. B: D Hanagan (18) 38. C: R Tyson (26) 35. 2B Agg: D Hanagan (18) B Connor (14) 70. Scr: C Neville J Webb 65. Women: Stroke: Medal Aug: Div 1: T Wood (4) 81. Div 2: V Withford (23) 77. Stableford: S Eager (30) 29. 

   LANE COVE: Men: Stableford: W Blair (30) 34 cb. 2B: J Hickson (21) S McDonald (25) 40 cb. 

   LEONAY: Men: Stroke: A: S Thums (7) 63. B: M Crock (16) 64. C: J Gallagher (21) 67. D: P Law (24) 65. Scr: A: B Breckenridge 68. B: M Crock 80. C: B Metcalfe 88. D: P Law 89. 

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: S Hinton (9) 35 cb. B: H Song (14) 37. C: T Lowe (30) 34 cb. 2B: E Alberici (15) G Zoabi (13) 50. 2B Scr: T Murray R Carter 41. 

   LONG REEF: Stableford: A: M Hodgett (7) 36. B: D Boorman (14) 39. C: R Young (19) 36. Div 1: J Brown (10) 27. A Scr: M Hodgett 29. 

   LYNWOOD: Men: Par: Div 1: D Van Zyl (6) 1 up. Div 2: G McCartney (13) sq. Div 3: L Gage (22) 1 up. Women: J Smith (39) 3 down. Medley: 2B: D Van Zyl (6) L Peters (12) 6 up. 

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford Singles KO f: Black: L Kahler (5) 34. N Brandt (17) 38. W Brown (20) 36. Stableford: H HIndmarch (32) 30 cb. 

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: S Liddle (11) 31 cb. B: D Thomlinson (17) 36. C: P Nelmes (20) 30. Medley: 2B: R Millers (8) D Thomlinson (17) 43. Women: Div 1: J Tesoriero (19) 31. Div 2: J Kasler (35) 30. 

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford: J Small (30) 40. 2B: K Wright (16) M Bowman (21) 46. 

   MANLY: Men: Stableford: Visitor: L Leech (26) 36. Medley: J Hawke (32) S Southwell (23) 46. Men: M Munsie (17) 37. Medley: Visitor: K Dunn (18) . T Maloney (12) 44. 

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal Aug: A: P Stafford (10) 54. A Scr: H Mulholland 63. B: T Lukins (14) 58. B Scr: M Setter 72. C: B O'Connell (18) 62. C Scr: M Fyfe 81. 

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: M Wherry (8) 37. B: R Craig (16) 36. C: R Wise (28) 39. Scr: F Tierney 31. 2B Agg: R Wise (28) P Seaton (20) 70. Women: T Unwin (16) 36. 

   MONA VALE: Men: Stableford: A: T Killian (12) 35. B: A McIntyre (19) 37. C: R Spear (31) 37. Scr: B Edwards 30. 2B: N McGregor (23) N Weber (26) 45. Stableford Yellow: K Vines (30) 37. 2B: B Evans (26) K Vines (30) 44. 

   MONASH: Men: Stableford: A: O Hugill (2) 39. B: G Hooker (17) 39. C: S Attawell (23) 39. 2B: Div 1: O Hugill (2) C Beetham (10) 45. Div 2: T Howell (16) M Paull (28) 48. Stableford White: J Martin (24) 31. Hole in one: T Bartlem at 3rd. 

   MOORE PARK: Women: Stroke: C Billaud (24) 70. Men: A: B Choi (8) 70. B: G Thattil (13) 70. C: K Nixon (26) 70 cb. Scr: S Johnson 30. Veteran: Trophy: G Braid (11) 167. 

   MOSS VALE: Men: Stroke: A: P Nelson (10) 70. A Scr: I Battersby 76. B: P Norton (14) 69 cb. B Scr: J Baxter 86. C: D Hoare (AM) (22) 66. C Scr: R Casimir 91. Women: D Pine (22) 80. 

   MT BROUGHTON: Men: Stroke: Medal Aug: S Hoare 74. 

   MUIRFIELD: Medley: Stableford: 2B Multi: S Fisk (27) J Walsh (15) 86. A: S Devlin-Look (10) 39. B: J Corbet (19) 41. C: S Fisk (27) 42. 

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: S Conrades (14) 38. Div 2: T Workman (18) 37. Div 3: L Williams (31) 39. Div 1: P Beatty (13) 36. Div 2: J Taylor (19) 41. Div 3: B Hedges (26) 40. 

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A Scr: J Fennell F Campbell 40. M Wand (11) R Cincotta (15) 49. A: D Blyth (11) 39. B: G McMillan (18) 43. C: E Chahine (22) 42. D: J Thom (33) 42. 

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford: Trophy: P Psomadelis (21) 39 cb. A: P Selberg (6) 39. B: D Tamas (18) 39. C: J Tregurtha (Eastlakes GC) (25) 39. A Scr: P Selberg 33. Women: A Ward (39) 36. 

   NSW: Men: Stableford: K Lamb (15) 36. Scr: T Bayliss (The National) 31. Stableford Gold: B Coulson (26) 17. Women: Stableford: R Narayan (18) 20. Men: Cup: K Lamb (15) 36. 

   OATLANDS: Men: Stroke: A: D Singh (5) 73 cb. B: W Graham (14) 70. C: M Carroll (23) 73 cb. D: H Murphy (32) 71. Trophy: W Graham (14) 70. Scr: J Coates 80. Women: J Park (17) 88. 

   PALM BEACH: Women: Stableford: 2B Multi: R Berczelly (34) M Little (45) 58. 

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: A: T Gresham (7) 37. B: T Vermeer (14) 40. C: K Rathgen (32) 40. Scr: A Richards 35. 

   PENRITH: Men: Stableford White: A: K May (8) 36. B: D Watkins (17) 34 cb. C: A Skinner (30) 38. Stroke: Foursome C'ship: M Munce B Gadd D Hughes J Roberts 157. Hcp: M O'brien (20) R Lawless 147. Stableford 2B Agg: White: R Matthews (22) T Irvine (29) 72. 

   PYMBLE: Men: Stableford: A: L Southwell (12) 38. B: D Clarke (15) 41. C: N Boustred (29) 39. 4B: A: D Stuart (20) D Clarke (15) 48. A Scr: P Pratt J Hensler 39. Hole in one: B Cross at 3rd. 

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: F Squadrito (10) C Spies (20) 39. A: B Pardey (4) 34. B: J Santos (15) 31. C: W Adey (19) 33. Scr: J Todd 28. Stroke: Matchplay: B: M Feehan S Sneddon bt S Murray T Ryan 4-2. C: A Durante T Durante bt K Graham J Purcell 4-2. 

   RICHMOND: Medley: Stableford: A: T Chambers (12) 38 cb. B: M Powell (17) 38. C: M Smith (20) 40. A Scr: S Telfer 36. Split Six: G Hunter P Ashpole 64. 

   ROSEVILLE: Men: Stroke: Medal Aug: A: D O'Donovan (12) 69. A Scr: D Craik 75. B: D Williams (19) 62. C: C Metzner (23) 64. Stroke Green: D Rostron (20) 64. Stableford: J Bryant (36) 35. Women: J Cavanagh (Pymble 31) 34. 

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B: A: D Wood (12) J Frost (21) 48 cb. A Scr: C Hagarty B Minard 37. Div 1: I Hoy (9) 40. Div 2: T Green (18) 41. 

   ROYAL SYDNEY: Men: Stroke: Championship: A: C Sayers (12) 78. Scr: J Ledgerwood 84. Stableford: B: A McKay (16) 33. C: A Hawke (23) 32. Women: Stroke: M Crawford (16) 77. Centenary: D McCormack (31) 69. Stableford: 3B: F De Salis (36) S De Salis (40) 53. 

   RUM CORPS: Men: Stableford: A: G Brooks (15) 39. B: W Brown (22) 40. 

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stroke: Foursome: A: B Ellam (12) J Campo 72. A Scr: S Vail N Lloyd 80. PM: A: B Oh Bae (12) J Song 69. A Scr: N Lloyd S Vail 77. Foursome C'ship: Div 1 Scr: S Vail N Lloyd 157. Div 2 Scr: B Story T Newcombe 176. Div 3 Scr: W Rowland A Pienaar 194. Div 4 Scr: G Miller J Hall 95. Div 5 Scr: B Mclaughlin G Street 103. A: B Laing (12) R Green 156. 

   SEFTON: Men: Stableford: A: W Hampton (12) 39. B: J Hampton (19) 43. 

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Multi: S McDonald (21) S McSweeny (15) 69. A: S Taber (12) 36. B: K Firmstone (14) 36. C: S McDonald (24) 35 cb. Women: Div 1: S Harrold (24) 37. Div 2: M Oakley (27) 38. Medley: 2B Multi: S Eastway (20) P Johnston (30) 74. 

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: P OKeefe (14) N Hunt (22) 45. A: W Merchant (12) 39. B: S Puckeridge (18) 39. C: K Miller (20) 37. Div 1: G Hughes (22) 32. 

   ST MICHAELS: Men: Stableford: A: C Riethmuller (11) 41. B: M Levett (18) 40. C: A Hassan (35) 37. Scr: M Nocera 33. Stableford Gold: G Russell (26) 31. Stableford: 2B: N Gelber (24) M Levett (18) 46. Scr: M Nocera Z Loumanis 36 cb. Hole in one: White: C Riethmuller at 15th. 

   STONECUTTERS RIDGE: Men: Stroke: Medal Aug: A: D Mirkovic (3) 73 cb. B: J Ugarkovic (17) 67. C: W Krasinski (28) 72. A Scr: N Ferrer 74. B Scr: D Hughes 85. C Scr: B Loader 92. Medley: Stableford: A: K Doughty (12) 34. B: I Gaston (23) 32. 

   STRATHFIELD: Men: Stroke: Cup: A Hwang (23) 71. Div 1: Y Lee (12) 75 cb. Div 2: J Brinsdon (13) 75. Div 3: A Hwang (23) 71. Scr: M Kelman 81. Veteran Men: P Barlow 73. Medley: Stableford: B Mullins (12) 36. Women: O Quarta (34) 25. 

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: R Daniels (13) S Liuzzo (22) 48 cb. A: P Gtrech (12) 37. B: R Daniels (13) 35. C: M Gooch (20) 43. 

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford White: A: J Frechtling (10) 34. B: J Cox (16) 37. C: W Stevens (25) 35. 

   THE COAST: Men: Stableford: A: M Hodgson (13) 35. A Scr: P Bonomy 26. B: C Perry (17) 37. B Scr: J Mcloughlin 22. C: P Connop (19) 31. C Scr: P Connop 16. Div 1: M Hodgson (13) 72. Div 1 Scr: P Bonomy 81. 

   THE LAKES: Jnr: Stroke: H Glenday 162. J Rayner 78. Stableford: L Henry (18) 38. PM: J Henry (16) 34. 

   THE RIDGE: Stableford: A: D Lillyman (7) 40. B: M Heurich (13) 36. C: F Katf (27) 35. 

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: A Marsh (19) A Dries 47. 4B Scr: W Denniss K Phillips 35. 4B KO f: I Dudley M Goddard 3/2. A: J Bush (10) 37. B: K Mexted (16) 39. C: A Marsh (19) 44. Women: G McKinnon (16) 29 cb. 

   TUNCURRY: Men: Stableford: A: N Livingstone (14) 38. A Scr: G Cush 31. B: G Hedges (29) 37. B Scr: R Milligan 19. 

   TWIN CREEKS: Mxd: Stroke Ambrose: Gold: R Pearce T Emtage 62.75 cb. 

   WAKEHURST: Men: Stableford: A: J Sullivan (11) 34. A Scr: A Sutton 32. B: R Hartman (15) 37. B Scr: R Hartman 22. C: J Kim (22) 39. C Scr: J Kim 17 cb. Women: H Garvey (13) 29. 

   WALLACIA: Men: Par: 2B: K Cheam (11) M Pattison (27) 6 up cb. Scr: J Pagett J Swan 5 down. A: P Merrick (13) 1 up. B: P Sutton (20) 4 up. C: J Pagett snr (21) 1 up cb. 

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: Div 1: F Cranfield (19) G Pidgeon (19) 44. A: G Chapman (9) 36 cb. B: W Howson (16) 38 cb. C: B Knight (29) 36. 

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: A Koch (9) 38. Div 2: G Hardaker (17) 39 cb. Div 3: I McKinlay (25) 40 cb. Irish Team: F Kleiner (27) I McKinlay (25) K Moss (29) R Filapek-Vandyck (30) 92. 

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A Stewart (9) 38. 4B Agg: R Smith (29) B Gray (33) 76. 

   WYONG: Men: Stableford: A: D Smith (5) 37. B: R Rhodes (15) 39. C: P Henderson (20) 38 cb. A Scr: D Smith 32. 2B: M Hyland (19) T Ryan (15) 45 cb. 

 

ACT

GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: M Bell R White 38 S Domitrowits 35. B: W Smith K Han 35 K Truong (Murrumbidgee) 33. Eagle: S Domitrowits B Ernst. NTP: 3rd J Kim, 5th G Zolotic, 11th K Smith, 17th A Butt. 

20 August 2019
When a famous American layout is reduced to little more than pitch and putt, MIKE CLAYTON argues it should be a tipping point in the great distance ... Read more
20 August 2019
Tiger Woods playing in Melbourne this year was off, then on and feared off again - now it might be back on. Read more
Inside The Ropes
20 August 2019
CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: S De Kauwe (16) I Barnes (16) 46. Men: T Burnett (12) 38. Women: P Macdonald (10) 40. more
20 August 2019
KOOYONGA: Joyce Goldfinch Trophy: Kooyonga d Grange 6-3 (P Oxenham d J Webber 6-5, S Hockley lt E Dixon 2 up, more
Golf Australia