Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

GUNGAHLIN LAKES: Stableford: A: G Lee Tet 43 B Maroney 39 A Gutierrez 39 N Turner 37. B: B Visintin 43 P Meiklejohn 39 K Gopal 38 G Zolotic 37. C: P Hood 46 B Woods 39 R Mccallum 37 M Green 36. Women: A: D Phillips (Royal Military College) 38 E Lee 32. B: H Wark 39 J Turner 37. NTP: B James (3rd), M Hynes (5th), T Marion (11th), B Maroney (17th). Hole in One: T Marion (11th).

ANTILL PARK: Men: Stableford: A: B Taylor (11) 38 cb. B: I Phillips (14) 41. C: M Hardy (19) 41. Team: R Anning (14) G Perrott (14) V Vincent (21) R Jensen (13) 92. Women: T Basman (44) 33.

   ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: J Kim (15) S Lee (19) J Suh (10) S Lee (19) 148. A: S Birt (10) 39. B: P Swan (16) 44. C: K Rigby (19) 41 cb. Hole in one: M Park at 14th.

   AVALON: Women: Stableford: H Crutch (31) 37.

   AVONDALE: Men: Stroke: Foursome: A: K Allan B Craig 70. Scr: W Bayliss H Hesketh 76.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: G Hobson (13) 45. B: M Soderberg (19) 36. C: G Batkin (30) 44.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: A: M Denmeade (11) 40 cb. B: S McGufficke (14) 41. C: L Aitken (24) 41. 2B: P Conacher (12) G Ettridge (15) 48 cb. 2B Scr: G Thomas M Sandilands 39.

   BARDWELL VALLEY: Stroke: 4B: G Scheetz (13) S Singh (18) 51. Stableford: A McGann (17) 31.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: H Thomas (27) 39. Men: 2B: T Dang (22) R Viola (16) 50. A: T Coleman (9) 38. B: M Callanan (18) 45. C: T Perera (25) 43. Hole in one: B Thomson

   BAYVIEW: Men: Stroke: Foursome C'ship: A: J McLeod P Clarke 142. B: K Payne S Klug 81. C: A Van Gogh J Snelling 92 cb. Stroke Foursome: Black: A: P Blenkhorn B Hinton (7.5) 141. B: K Payne S Klug (15) 66. C: P Trew P Skene (26.5) 65.5. Stableford: Div 1: R Jones (1) 39 cb. Div 2: D Freeman (25) 45. Women: Div 1: C Freeman (14) 38. Div 2: G Holmes (40) 39.

   BELMONT: Medley: Stableford: A: P Aitken 42. B: S O'Donohue 43. C: P Finnimore 40.

   BEXLEY: Men: Stroke: Foursome C'ship: Div 1: W Matthews C De La Mare 129. A: B Wetherall S Dean 142. B: G Costello S Maurice 164. C: R Thomas P Bambridge 175. Medley: Stableford: B Cunneen (23) 39.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: J Simpson (28) 39. Men: Cup: M Green (12) 41. 2B: I Dalkin (36) G Eaton (12) 45 cb.

   BONDI: Men: Stableford: R Jensen (19) 40.

   BONNIE DOON: Men: Stroke Black: A: G Macris (3) 66. B: D Hobbs (13) 71. C: G Manning (20) 71. A Scr: G Macris 69.

   BONVILLE: Men: Stroke: A/Medal: N Trezise (0) 71. B/Medal: P Warncken (10) 70. C: I Cox (18) 71. Women: Stableford: A Douglas (0) 35.

   BOTANY: Men: Stableford: A Fernandes (15) 42. 2B Agg: A Fernandes (15) P Vassallo (28) 82.

   BOWRAL: Women: Stableford: S Rowe (45) 39. Men: M Flaxman (23) 41 cb.

   BREAKERS: Mxd: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: M Hughes S Wilson 120. Hcp: M Hughes (14) S Wilson (7) 66.5.

   BRIGHTON LAKES: Par: 2B: D Lee (30) P Osborne (23) 12 up. R Wilson (25) 14 up.

   CABRAMATTA: Men: Stroke: Cup: B: S Acreman (15) 66. B Scr: K Connell 85. C: G Sommerville (20) 70. C Scr: C Gilbert 88. D: C Mulligan (26) 71. D Scr: R Heffernan 93. A: W Park (3) 73.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: B Millan (9) 42. A Scr: C Banks 38. B: L Hinds (18) 39 cb. B Scr: B Sattler 26. C: T Graham (22) 39. C Scr: D Newham 16 cb. 2B: C Zanoni (3) A Cammell (11) 49. Scr: B Watkins D Cummins 41. Women: A: P Scutts (16) 38. B: C Hunt (20) 35. C: J Maas (29) 35.

   CAMMERAY: Men: Stableford: P Blair (21) 42 cb. Women: K Thomson (40) 40.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: R Giles (4) 39. Scr: C Lawson 35. B: N Sokolsky (14) 39 cb. B Scr: L Dunne 24. C: M Durie (20) 42. C Scr: M Darmody 20. 2B: M Driver M Mannion 50.

   CARNARVON: Men: Stableford: A: I Daryab (3) 39. B: M Morritt (15) 40 cb. C: M Yang (25) 43. Scr: M Williams S Moylan 72. 2B Agg: I Calvert (15) M Morritt (15) 79.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: R Guthrie (16) P Mcaulay (16) 47. A: J Ra (10) 39. B: D Geraghty (12) 42. C: G Mcmanus (26) 40. 2B: G Brangwin (15) K Gosper (15) 48. A: M Eades (9) 39. B: K Gosper (15) 39. C: P Dorahy (29) 36. 2B Scr: T Pagliaro R Bowan 40.

   CHATSWOOD: Medley: Par: A: N Henderson (12) 3 up. B: G Symonds (18) 4 up cb. C: L Chen (24) 6 up. 2B: N Thomson (23) D Jones (19) 11 up cb.

   CONCORD: Men: Stableford: A: M Ryan (7) 42 cb. B: W Robertson (13) 41 cb. C: A Watson (20) 45. 2B: S Tham (18) L Franks (12) 47 cb. Scr: M Ryan R Younan 39.

   CROMER: Medley: Stableford: A Scr: A Robson 36 cb. A: R Brimmer (12) 41 cb. B: R Smith (14) 39. C: L Smoker (32) 41. 4B: L Smoker (32) I Anderstrem (23) 47. Jnr: 9-hole: J Bowles (34) 23.

   CRONULLA: Men: Par: A: G Leach (12) 5 up cb. B: M Hayden (20) 4 up. C: C Schweighoffer (21) 3 up cb. A Scr: M Finnegan 2 down cb.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: M Harvey N Waterlow 51 cb. Div 1: S El-Khouri (9) 40 cb. Div 2: J Bermingham (19) 45. Div 3: M Pett (20) 40 cb. Scr: S Brindger 36.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: R Chambers (15) P Ward (17) 49. Div 2: D Staude (17) P Faulkner (20) 49. Scr: O Coletto J Fearnley 41. Div 1: D Staude (17) 43. Div 2: G Burke (28) 40 cb.

   EASTLAKE: Medley: Stableford: A: G Angelou (8) 40. B: A Durkin (13) 42. C: S Lee (24) 39. Div 1 Scr: D McLean 36.

   ELANORA: Men: Stroke Medal Apr: Black: A: R Crawford (10) 73. B: R Mc Donald (18) 72. C: E Zamancheff (22) 76. D: J Anderson (25) 71. Scr: F Geddes 78.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: A Moroney (11) P Wilkinson (14) 75 cb. A: R Taylor (7) 39. B: K Parkes (15) 43. C: M Newman (21) 42. D: R Paull (31) 36 cb.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: T Taylor (19) S Wakefield (22) 75. 2B Scr: G Maguire G Sinclair 55. A: B Stevenson (7) 39. B: Y Kim (17) 38. C: D Entriken (29) 40.

   GEORGES RIVER: Par: 2B: Div 1: P Jones (14) J Sirr (16) 10 up cb. A: D Holland (6) 3 up cb. B: P Jones (14) 7 up. C: G Brackenridge (20) 3 up. Women: V Spears (18) 3 down.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: R Liehr (29) 42. 2B: M Alcock (16) P Knock (13) 49 cb.

   GLENMORE: Stableford: Div 1: C Fox (5) 38. Div 1 Scr: M Talley 31. Div 2: D Schembri (15) 41. Div 2 Scr: D Auld (21) 21. 2B Multi: C Fox (5) S Hunt (3) 82.

   GORDON: Men: Stableford: A: C Hort (11) 34. B: D Morgan (16) 39. C: S Nixon (31) 38. 2B Multi: B Goldschmidt L Heinrich 73.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford: 4B: M Feltham D Edmonds 48 cb.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: 2B: G Rech (11) G Kell (20) 46.

   HORIZONS: Men: Stableford: D Mcdonnell (22) 38 cb. Women: V Davies (15) 37.

   KILLARA: Men: Stroke: A: G Southwell (10) 54. B: R Oliphant (15) 56 cb. C: G Wrate (18) 53. Scr: M Finfer 57.

   KOGARAH: Medley: Par: M King (23) 11 up. Challenge: S Law (President) bt C Masters (Captain). Hole in one: A Kourtis at 8th. D Axford at 13th. Par: 4B: A: P Mahon (18) M King (23) 12 up. Scr: D Campbell D Gallagher 3 up.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford: A: K Capeski (10) 37 cb. B: S Devlin (15) 40. C: S Ireland (19) 36. Women: J Mussett (30) 37. Mxd: 2B: S Ireland J Morrison 47.

   LAKESIDE: Women: Stroke: Medal Apr: Div 1: L Hall (13) 73 cb. Div 2: K Wagg (23) 73. Stableford: J Turnbull (14) 34.

   LANE COVE: Men: Stableford: G Young (33) 44. Team: J Patfield (27) M Simonsen (16) B Staley (18) P Siapos (23) 37 cb.

   LEONAY: Men: Stroke: 4B: J Woodward (10) R Glass (13) S Simpson (21) M Walsh (19) 196. A Scr: K Small A Small L Cupples A Fowler 233. Medal: A Konarew (36) 63.

   LEURA: Medley: Stableford: N Ferrari (2) 39. 2B: S Rigby (20) M Trigas (20) 46 cb.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: B Ellery (9) 41. B: K Berthon (16) 39 cb. C: G Thompson (23) 38 cb. 2B: K Berthon (16) D Olesen (20) 48. 2B Scr: B Davies G Batman 39.

   LONG REEF: Stableford: A: M Savage (9) 39. B: J Hodbay (18) 41. C: R Sharp (20) 36. A Scr: M Saad 38. Div 1: N Chriss (13) 35.

   LYNWOOD: Men: Stroke: Foursome C'ship: Scr: H Carver T Farrar 75. A: D Sobel R Wilson (25.5) 71.5. Women: Scr: B Williamson M Williamson 88. A: L Gowan R Keyvar (39.5) 71.5.

   MACARTHUR GRANGE: Mxd: Stableford: A: S Lensing (10) 42. B: D Droscher (14) 38. C: P Levi (23) 38.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: A: A Stone (6) 37. B: H Jones (16) 37. C: J Wilkins (22) 36. 2B: H Hindmarch (30) D Goble (8) 44. Women: J Strachan (28) 29.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: A: S Liddle (10) 36. B: D Edser (16) 36. C: G Cureton (24) 37. Women: Div 1: H Buchanan (22) 39. Div 2: C Bennett (39) 35. Medley: Split Six: A Eager (30) H Buchanan (22) 64 cb.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford Div 1: T Foreman (11) 41. Div 2: B Taylor (21) 43 cb.

   MANLY: Men: Stableford: A: S Beaumont (5) 41. B: R Gobee (17) 40. C: J Bell (27) 39 cb. A Scr: S Beaumont. Medley: 2B: R Cook (22) A Dakers (5) 46 cb. Women: A Mueller (9) 36.

   MARRICKVILLE: Men: Stroke: Medal Apr: A: D Marchant (11) 57 cb. A Scr: D Cremin 59. B: M Solomon (15) 54. B Scr: B Grech 70. C: I Lafoa'i (18) 58 cb. C Scr: I Alcorn 77 cb.

   MASSEY PARK: Men: Stroke: Foursome: R Flack (13) N Saroufim (13) 59. R C Lee (8) M Williamson (6) 62 cb. Scr: R C Lee M Williamson 69. Women: Foursome: U Wood (8) T Unwin (15) 65.5. Scr: U Wood T Unwin 77.

   MOLLYMOOK: Men: Stableford: A: K Lampe (3) 37 cb. B: S McCormick (15) 37. C: P Buckley (31) 43. Women: V Johnston (11) 37.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: C Alford (6) 39 cb. B: D Witts (18) 41. C: L Alcock (34) 38. Scr: D Hemsley 35. 2B: B Turner (24) M Tuinman (10) 48 cb. Yellow: R Limbrick (28) 36. 2B: J Gilleland (28) R Limbrick (28) 44.

   MONASH: Men: Stableford: A: J DeRooy (5) 40. B: R Farr (19) 43. C: R Briggs (23) 42. White: B Foster 39. Cup: R Farr (19) 43.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: S Graham (5) 37. B: I McCallum (16) 41. C: K Horton (28) 45. Scr: J Boediman 34. Women: Stableford: L Kendall (17) 37.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: S Allen (9) 37. B: T Waugh (16) 45. C: M Day (32) 46. Women: R John (17) 37.

   MT BROUGHTON: Men: Stroke: Medal Apr: C Jolly 67.

   MUIRFIELD: Medley: Par: 2B: J Vigenser (18) B Carter (13) 11 up. A: B Gumley (12) 6 up. B: M Abbott (16) 4 up. C: A Eves (22) 6 up.

   NELSON BAY: Men: Stableford: Div 1: J Deste (13) 39. Div 2: B Justice (18) 39. Div 3: M Mifsud-Ellul (28) 43. Div 1: J Bowles (15) 40. Div 2: C Tognon (22) 41. Div 3: R Conner (30) 40.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: T Burt (14) C Goddard (25) 51. Scr: B Cummerford R Donaldson 40. A: C Pearce (10) 43. B: A Cross (17) 42. C: B Tedesco (23) 43. D: T Radovanic (31) 45.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford Trophy: M Bowman (17) 44. A: M Watkins (9) 40 cb. B: P Lotz (16) 41 cb. C: E George (31) 40 cb. A Scr: B Benson 36. Women: Stableford Green: B Lewis (16) 34. Medley: Stableford: 2B: J George (35) E George (31) 50.

   NSW: Men: Stableford: P Georgakis (35) 40. Scr: Z Garcia 36. Stableford White: P Onley (19) 37. Gold: M Messis (31) 38. Women: Stableford: M McCarthy (20) 34.

   OATLANDS: Women: Stableford: L Grice (19) 75. Men: Stableford Scr: Black: S Tarrant 72. A: M Stevens (8) 67 cb. B: B Mees (14) 68. C: M Rushwan (25) 68. D: C Russell (27) 71 cb. Medal Apr: M Stevens (8) 67 cb.

   PACIFIC DUNES: Women: Par: A: L Hackett (15) 1 down. B: K Khophaklang (34) 2 up. Men: A: B Sams (1) 3 up. B: L Maxwell (17) 1 up. C: C Sinclair (36) 2 up.

   PALM BEACH: Men: Stroke: Matchplay: A: S Gillespie bt M Upton 1up. Women: Stableford: E Moore (30) 32. Men: A: S Player (9) 35. B: J Whitehead (11) 34. C: R Jahnsen (26) 42.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: A: T Davey (8) 66. Scr: A Richards 66. B: D Sefton (15) 65. C: P Devalia 70 cb. Stableford: D Webb (33) 37 cb.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: White: J Corbett (30) D Job (36) 50 cb. 2B Scr: D Mceachern J Gadd 42. A: D Acret (2) 39 cb. B: H Fernandez (18) 42. C: M Brombal (22) 44.

   PYMBLE: Men: Stableford: A: D Martin (6) 40. B: J Dunlop (13) 39 cb. C: P Baird (29) 42. Women: S Hobbs (15) 37. Medley: 4B: S Kimberley (21) 47. S Hobbs (15) 47. 4B Scr: P Waddington 41. P Pratt 41.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: C Grant (13) M Feehan (18) 46. A: A Pustetto (7) 42. B: G Haines (13) 38. C: D Wright (18) 39. Scr: M Todd 35. Father/Son Trophy: M Todd (2) K Todd (23) 43. M Todd (2) K Todd (23) 43.

   RICHMOND: Medley: Stableford: A: N Clark (10) 41. S Burdekin (12) 40. B: P Huntley (14) 38 cb. S Ormerod (19) 38 cb. C: M Ashton (27) 44. B Holland (21) 39 cb. A Scr: C Ellings (+1) 35. 2B Agg: Div 1: B Holland (21) S Burdekin (12) 83. Div 2: R Bowen (31) M Simpson (14) 69. Div 1 Scr: J Moss (1) C Eillings (+1) 68. N Precious (14) A Leverett (33) 32.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: R Taylor (22) R Palmer (23) 47. 2B Scr: C Foley K O'Connell 34. Men: A: M Baker (9) 39. B: D O'Donovan (14) 36 cb. C: N Landry (20) 40. Snr: Green: S Antico (21) 35. Women: R Napier (33) 32.

   ROSNAY: Men: Stableford: A Piukala (6) V Piukala (18) 47. A Scr: M Bragg C Bragg 39. Div 1: M Bragg (5) 42. Div 2: V Piukala (18) 43. Women: D Piukala (15) 32.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: J Knox (8) 38 cb. B: C Chapman (13) 40. C: I Masters (24) 37. A Scr: M Boucoiran 31 cb. Women: Stableford: Championship: J Beith (17) 38. 3B: Centenary: J Tingwell (30) E Scott (38) S Eady (28) 52.  

   RYDE-PARRAMATTA: Medley: Stableford: A: P Wright (12) 40. Scr: M Collins 37. B: P Watson (14) 43. C: T Martin (22) 46. D: T Mullen (24) 44. 2B Multi: Div 1: A Middleton (5) A Williams (18) 79. Div 2: J Hall (20) E Calixto (15) 92.

   SEFTON: Men: Stableford: 2B Multi: K Brake (12) D Kassis (14) 88.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: A: L Allison (9) 37. B: S Hunt (18) 39. C: H Bacon (23) 44. Women: Div 1: R Annecchini (22) 35. Div 2: C Healey (35) 35. Men: 2B: T Diserens (11) R Sharratt (26) 79. Medley: A Young (15) J Young (17) 65.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stroke: Ambrose: B Kingdom K Franklin A Boynes Butler G Urquhart (8.13) 51.87.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: T Gillett (12) 38. B: N Martin (14) 38. C: M Alexander (31) 41.

   ST MICHAELS: Men: Stableford G Binskin (9) 42. C Dumbrell (17) 43. R Byrne (26) 41. Gold: J Mcentee (32) 37. Women: Stableford: S McAlister (20) 36. Men: Stableford Scr: White: W Wang 37. 2B Agg: R Walker (17) C Dumbrell (17) 84. 2B Scr: White: S Kyriacou W Wang 76. 2B Agg: Gold: W Kilcran (28) J McEntee (32) 71.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: K Webber (4) 41. B: R Crinion (15) 41 cb. C: D Brophy (18) 40. Split Six: A: G Richards (6) 72. C Baird (1) 72. B: C O'Brien (19) 71. R Crinion (15) 71. A Scr: K Webber (4) 67. R Attwood (+2) 67.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: M Hanna S Ferrone 47. 2B Scr: J Roper J Collins 35. Div 1: G Hough (12) 43. Div 2: R Caves (28) 41. Scr: J Roper 33.

   TALLWOODS: Men: Stableford: A: L Thomas (11) 38 cb. J Cutler (11) 38. B: R Gould (19) 34. T Mcbride (32) 32. Women: J Panada (30) 39. K Aldham (42) 34.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B: P Turk (20) 46. L Rizzo (32) 46. A: G Giga (6) 39. B: N Staras (17) 38. C: L Rizzo (32) 40. Hole in one: D Mackenzie at 4th.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: C McAuliffe (2) 65. B: D Pullini (15) 70. C: G Cario (21) 70. A Scr: C McAuliffe 67.

   THE COAST: Men: Stableford Hcp: White: C: C Jarvis (27) 43 cb. A: N Leitch (12) L Leitch (23) 80. A Scr: M Relph 34. Women: Stroke: A Bowen (33) 74 cb. Medal Apr: Div 1: C Fifield (19) 74. Div 2: A Bowen (33) 74. Div 3: R Sparling (41) 90.

   THE LAKES: Mxd: Stableford: 4B: J Russel (13) P Donnan (12) 51. P Moraitis (23) 44.

   THE RIDGE: Stableford: A: T Schulz (6) 43. B: G Sheffield (15) 42 cb. C: F Vetrisano (27) 44.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: P Clover (13) B Howe (20) 48 cb. 4B Scr: B Needs K Phillips 38. A: P Haines (8) 40. B: P Clover (13) 43. C: G Beecroft (19) 40. Women: G McKinnon (15) 36.

   TWIN CREEKS: Men: Stableford 2B: Gold: Div 1: S Buhari T Emtage 46. Div 1 Scr: A Lauder K Neat 38. A: J Lee (10) 39. A Scr: T Emtage (0) 39. B: B Lasam (17) 39. B Scr: B Martin-Henry (14) 23. C: C Jamieson (21) 37. C Scr: R Rivett (16) 19. Women: Green: S Han (13) 34.

   WALLACIA: Women: Stableford Yellow: N Bemrose (34) 36. Men: Stroke: Medal Apr: A: A Howell (9) 67. A Scr: C Holmes 72. Medal Mar: B: P Deguara (17) 67. B Scr: S Duchniz 83.

   WARRINGAH: Mxd: Stableford: 9-hole: L Rice (36) 17. 2B: J Shearer (29) D Ponsford (35) 48 cb. A: D Richards (12) 41. B: D Studdert (16) 37 cb. C: J Crawford (22) 39. D: V Carlow (28) 40. Scr: S Springall (2) 32.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stableford: A Pabian (9) 43. A Scr: D Waugh (6) 30. Medley: 2B: N Griffiths (32) A Pabian (9) 46. Women: M Cawthorne (13) 34.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: T Lim (28) C Khoo (18) 48 cb. Scr: S Hall B Schultz 37. A: S Garrick (14) 40. B: C Steain (21) 38 cb. C: D Peppard (23) 39. Hole in one: D Peppard at 13th.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: R Mallick (35) G Pitt (22) 47 cb. Div 1: B Bulters (12) 43. Div 2: G Pitt (22) 40 cb. Div 3: R Mallick (35) 40. Women: L Power (22) 40.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: A Bowden (17) P Squires (17) 51. A: K Henderson (18) 40 cb. Scr: G Soames 31.

   WYONG: Men: Stroke: Medal: A: G Anderson (9) 67. B: G Hong (17) 69. C: W Singleton (28) 66. Scr: D Grogan 74 cb.


23 April 2019
On Episode 99, Brendan Jones joins the crew to discuss his 15th career victory on the Japanese tour amidst a tense battle in the studio for the ... Read more
23 April 2019
Honoured and humbled are two words to describe Steph Kyriacou’s emotions this week. Read more
Inside The Ropes
23 April 2019
LIVERPOOL: Medley: Stableford 2B Multi: White: N Cronk (12) S Sorojevic (The Ridge 20) 86. R Brooks (11) N Economou (15) (Oatlands) 84. A: D Shepherd ... more
23 April 2019
PENINSULA KINGSWOOD: Men: Par: Peninsula North: A: J Durso (13) 1 up. B: S Tonkin (17) 2 up. C: N King (25) 3 down. Women: R Malkin (23) 4 down. Men: ... more
Golf Australia