Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Monday

 

ASQUITH: Medley: Stableford: 2B: J Cosgrove (21) A Whalley (14) 46. Mxd: B Rayner (6) C Greenland (24) 42. Men: Div 1: H Chung (18) 37. Div 2: A Clarson (20) 40 cb. Women: D Geddes (24) 34.

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B: J Thompson (16) S Thompson (5) 48. Men: Stableford White: K Aitken (9) 40. Scr: C Wittenberg Snr (0) 36. Women: Stableford: H Lee (20) 40. Scr: S Thompson.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: P McBride (31) M Power (22) 46 cb. 2B Scr: S Luke P Salameh 36. Men: A: D Marler (6) 40. B: Q Miao (15) 37. C: M Power (22) 39. Women: R Laurie (22) 36.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: H Matar (7) 33.

   BARNWELL PARK: Medley: Stableford: N Hong (12) 42 cb.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: K Read (17) J Fallick (26) 52. Men: C Martin (11) 40. C: J Fallick (26) 44. Scr: G Whyte 31. Women: L Smith (15) 41.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: R Gray (24) 49. M O'Brien (18) 49. A: E Koukos (9) 40. B: J Doueihi (17) 41. C: R Gray (24) 44.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: P Frilingos (18) Z Flidr (19) 49. L Liang (12) 43. Scr: J Guan 37.

   BONDI: Men: Stableford: 2B: K Hanniffy (6) B Greenaway (11) 46. L Furlong (8) 41 cb.

   BONNIE DOON: Medley: Stableford Split Six: White: D Grace (10) J Martinez (16) 79. Men: Stableford: A: D Grace (10) 41. B: G Burg (20) 41. C: J Hardy (24) 38 cb. A Scr: D Hanafi (3) 36. Medley: Stableford Gold: P Shehadie (36) 38. Women: Stableford: J Cash (15) 38.

   BONVILLE: Medley: Stableford: L Smith (20) 35. G Soyka (12) 35.

   BOTANY: Men: Stableford: I Burke (16) 40.

   BREAKERS: Men: Stroke: A Scr: S Wilson (9) 74. B Scr: R Stanley (18) 79. C Scr: R Emery (26) 87. A: Z Norris (13) 62. B: R Stanley (18) 61. C: R Emery (26) 61.

   BRIGHTON LAKES: Medley: Stableford: 2B Agg: P Byrne (27) G Cooper (13) 48. A Jennings (8) 41 cb.

   CARNARVON: Men: Stableford 2B Agg: White: P Scott (13) B Haynes (4) 79. Mxd: Y Hong (27) J North (28) 77 cb. Women: Stableford: E Park (26) J Kirby (16) 79. Men: Stableford White: A: N Popovic (12) 39. B: P Scott (13) 42. C: M Sullivan (20) 41. Women: Stableford: Div 1: W Seo (16) 40. Div 2: J Clarke (23) 36. Div 3: E Park (26) 41.

   CASTLE HILL: Medley: Stableford: 2B: D Witheridge (35) R Witheridge (12) 50. Men: A: S Kemp (7) 40. B: E Tan (12) 41 cb. C: D Witheridge (35) 46. Women: G Kim (13) 39. Medley: PM 2B: G Clarke (15) B Clarke (28) 48. Men: PM: S Blaker (13) 38 cb. Women: S Kim Rah (12) 34. Medley: Scr: J Attygale (6) B Marsden (13) 38 cb.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B Agg: L Luo N Waller 84. R San Juan (21) 37. G Pattison (24) 43.

   CONCORD: Medley: Stableford: 2B: M Zhang (19) A MacMillan (28) 47. Mxd: 4B: S Watson (45) S Watson (25) 48. Men: Stableford White: V Cheng (20) 40. Women: Stableford: R Kim (29) 38.

   CROMER: Medley: Stableford: 4B: L Boyse (34) J Boyse (10) 52. 2B: T Hickey (18) S Hickey (22) cb. L Boyse (36) 45. Jnr: 9-hole: S Arcus (34) 25.

   CRONULLA: Mxd: Stableford: 4B: D Boardman L Boardman 44. Men: J Haydon (17) 40. A Scr: J Cripps 37. Women: A Bull (15) 42.

   CUMBERLAND: Stableford: 2B: R Destefano (26) L Kermode (19) 53. Men: Div 1: B Schutz (9) 45. Div 2: J Barnsley (23) 42. Div 3: R Gallaher (26) 47. D Scr: R Mccoullough 28. Women: S Bannerman (29) 39.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: R Bernabe (28) A Kavana (10) 45 cb. Div 1: S Beaton (16) 44. Div 1 Scr: C Williams 34. Mxd: 2B: S Beaton (16) L Nichols (26) 52. Women: L Nichols (26) 43.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: M Paul (8) 37. B: M Flynn (18) 40. C: A Etzine (31) 39. Div 1 Scr: D Jones (2) 34.

   ELANORA: Mxd: Stableford: 4B: M Broadfoot (20) T Lloyd (12) 50.

   EVERGLADES: Mxd: Stableford Irish Team: Black: A: T Jesperson (28) R Jesperson (24) D Yeend (16) B Lobb (15) 99. Div 1: B Russ (13) 40. Div 2: R Kolk (32) 43 cb. Women: B Botting (43) 41.

   FOX HILLS: Medley: Stableford: N Moana (11) 41.

   GORDON: Mxd: Stableford: J Partridge (26) 41.

   GOSFORD: Men: Stableford White: J Moore (19) 40 cb. Women: A Forrester (23) 37.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stroke: Medal Dec: A: M Feltham (9) 71. B: D Edmonds (17) 69. C: F Tener (25) 69. Scr: M Feltham (9) 80 cb. Women: B Baxter (39) 71 cb.

   KAREELA: Medley: Stableford: 2B: J Fraser (17) A Fraser (25) 44. Men: T Sadler (11) 36 cb. Women: A Alderson (24) 34.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: P Morris (16) I McKenzie (13) 51. Medley: K Morgan (18) I Cherrington (14) 48. Men: P Morris (16) 45. Women: L Chang (24) 40.

   KOGARAH: Mxd: Stableford: 2B: I Soares (24) A Khattar (22) 45 cb. N Feyn (22) 41. Scr: P Cooper 36 cb. Women: D Duffy (33) 34.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B: K Hansen (22) L Matthews (17) 43. K Hansen (22) 35.

   LONG REEF: Stableford: 2B: Div 1: P Ruthven (15) 39. M Raidy (28) 35. A: M Symington P Andrews 45.

   LYNWOOD: Medley: Stableford 2B: White: Div 1: D Sobel J Searle 48. Div 1 Scr: F Maric F Concepcion 42. Div 1: F Concepcion (+3) 39. Div 2: D Sobel (32) 43. Div 1 Scr: T Fortescue (0) 32.

   MACARTHUR GRANGE: Stableford: K Crichton (19) 41.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B Agg: V De Angelis (18) R Furia (7) 76. V De Angelis (18) 43.

   MAGENTA SHORES: Medley: Stableford: R Roberts (9) 37.

   MANLY: Men: Stableford: 9-hole: M Cook (15) 21. Women: C Forbes (38) 17. Men: Stableford White: A: D Saunders (2) 35. B: S Billingham (17) 39. C: J Fitzgerald (27) 41. Women: Stableford: L Galloway (36) 39. Medley: 2B Agg: I Fear (19) G Fear (19) 75.

   MARRICKVILLE: Medley: Stableford: G Varcoe (13) 38.

   MASSEY PARK: Medley: Par: 4B: D Wagner (27) K Cameron (16) 10 up cb.

   MONA VALE: Medley: Stableford: Team: N Griffith N Griffith N Lim J Lim 122.

   MONASH: Medley: Stableford: Split Six: S Choi (34) J Choi (9) 67. 2B Scr: D Sloman G Fischl 35. Men: Split Six: H Savitz (25) B Rosenthal (13) 72. Stableford White: H Savitz (25) 41 cb. Women: Stableford: S Choi (34) 45.

   MOORE PARK: Medley: Stableford: 2B: J Quinn (26) J Ryba (15) 46. 2B Scr: J O'Hare (12) W McManus (12) 32. Men: Stableford White: M Lee (10) 40 cb. Women: Stableford: R Kimura (39) 26.

   MOSS VALE: Mxd: Stroke: Canadian Foursome: G Kozis (12) K Delaney (24) 69.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: J Gibbons (27) M Sherwood (7) 51. Women: A Pile (27) S Wild (25) 41. Mxd: J Gibbons (27) M Gibbons (45) 49. Men: J Gibbons (27) 41. Women: C Ashton (29) 35.

   NELSON BAY: Men: Stableford Black: Div 1: P Donoso (9) 43. Div 2: P Sutcliffe (20) 43. Div 3: R Pain (24) 39. Stableford: Div 1: P Burgess (11) 40. Div 2: M Penman (18) 37. Div 3: B Hooker (23) 38. Women: Div 1: R Shaw (10) 33.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: M Gordon (20) G Coary (16) 50. Mxd: S Flores (29) K Bow (17) 46. Women: J White (27) K Hinde (21) 43. Men: A: P Dunne (6) 35. B: G Coary (16) 44. C: J Canlas (25) 36. D: D Parsons (34) 41. Women: Div 1: A Arathoon (21) 39. Div 2: L Simmons (33) 33.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: F Lev (17) 40.

   NOWRA: Men: Stroke: Medal: A: J Perkins (12) 63. A Scr: C Templeton 74. B: J Jay (17) 63. B Scr: J Jay 80. C: P Rowell (26) 54. C Scr: P Rowell 80.

   NSW: Mxd: Stableford: 2B: M Salkinder (35) T Gonski (10) 47. Men: N Armitage (20) 36. Stableford White: J Briggs (18) 37. Gold: M Messis (29) 24. Women: Stableford: A Gilsenan (16) 35. Jnr: J Driscoll (5) 36. Snr Stroke: Matchplay: C Gordon bt G Levien 2up.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: M Young (17) K Kim (18) 47 cb. Mxd: B Collins (18) S Butt (38) 47. Men: Stableford White: G O'Sullivan (6) 41. Women: Yellow: J Kim (12) 38.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A Phillips (12) 36. Women: B Randell (21) 40.

   PENNANT HILLS: Mxd: Stableford: 2B Agg: B Nettle (26) T Nettle (30) 79. Men: Stableford White: T Nettle (30) 46. Women: Stableford: O Kerr (10) 41.

   PENRITH: Mxd: Stableford: M Kent (15) 39. G Chabros (22) 39.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 2B: P Southwell (12) C Southwell (23) 47 cb. Men: E Demirdjian (13) 40. Women: T Stals (13) 38 cb.

   RANDWICK: Men: Stroke: A: J Watts (12) 58 cb. B: D Duncan (Lane Cove 14) 59. C: R Murray (26) 58. Scr: C McMahon 61.

   RICHMOND: Medley: Stableford: Div 1: I Water (4) 41. Div 2: J Finn (21) 38. 2B: I Waters (4) G Scapellato (6) 45 cb.

   ROSEVILLE: Medley: Stableford: 2B: H Chapman (23) R Blackwood (30) 51. Mxd: R Gietz (16) C Leveille (17) 47. Men: A: I Delaney (17) 39. B: S Hendley (21) 41. Women: L Galbraith (19) 39. Snr: R Blackwood (30) 38 cb.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford: Championship: M Shortis (21) 39 cb. Women: A Scanlan (38) 36.

   RYDE-PARRAMATTA: Stableford: 2B: J Kim (24) K Chang (25) 44. G Mercer (30) 37. K Keegan (25) 38. Medley: Stroke: M Kang (29) 67. S Chim (17) 76. A Scr: J Kang 77. Hole in one: N Wanigesekera at 4th.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: K Brereton (22) 43. R Nicotera (23) 40. C Burton (9) 37 cb.

   SHELLY BEACH: Medley: Stroke: A Scr: K Jones (0) 69. A: S Brownlow (3) 69. B Scr: P Downes (14) 81. B: P Downes (14) 67. C Scr: W Wehrle (21) 90. C: W Wehrle (21) 69.

   ST MICHAELS: Medley: Stableford: 2B Agg: T Karagiannis (24) F Manson (28) 84. A: D Loumanis (6) 41. B: T Norman (18) 39. C: F Manson (28) 43. Scr: M Hammond 35 cb. Stableford Gold: L Gafinowitz (33) 41. Stableford: K Moses (14) 35.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: P Lysaght (29) S Scott (14) 46 cb. A Scr: N Ferrer C Baird 37. A: T Southern (11) 38. B: R Mendoza (16) 36. C: C Day (26) 39.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: G Westbury (17) S Ibbotson (14) 45. Men: G Westbury (17) 41. Women: S Lee (3) 36.

   TALLWOODS: Men: Stroke: A: P Donoghue (15) 69. B: D Brett (22) 69. Medal Dec: A: B Wood (9) 70. B: P Donoghue (15) 69. C: D Brett (22) 69. Women: Div 1: J Sibbons (25) 72. Div 2: J Hicks (30) 74. Medal Dec: Div 1: J Sibbons (25) 72. Div 2: J Hicks (30) 74.

   TAREE: Men: Stroke: Trophy: R Brown 69. B Scr: G Thomas 81. C Scr: M Pitman 86. Medal Dec: A: D Reed (11) 67. B: O Bellamy (15) 65. C: A Bissex (27) 63. Jnr: Stroke Trophy: White: F Murray 72. D Bisby (10) 65 cb. Stroke: P Hollis 76. M Laws Farrell (13) 66. Stableford White: C Wilkinson (35) 45.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford 2B: White: N Gamble (11) J Gamble (31) 48. A Picello (8) 39.

   THE AUSTRALIAN: Women: Stableford: A Levine (25) 37.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B Agg: G James (22) S McClellan (25) 74. D Williams (13) 43. Scr: S Twaddell 32. Women: M Joseph (43) 32. Medley: Trophy: J Hughes (36) B Hughes (20) 64.

   THE LAKES: Medley: Stableford: J Tomlinson (8) 43. Scr: T Coroneo 39. 4B: L Watson (21) G Irving (19) 39. 4B Scr: J Bowen P Donnan 30. Women: Split Six: S Clark (19) K Hunt (18) L Murray (23) L Clemow (22) 85.

   THE RIDGE: Mxd: Stableford: 9-hole: M Phillips (17) 23.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: N Beukers (17) D Barton (9) 47. Medley: R Wells (25) L Wells (25) 48. Men: Div 1: E Bush (17) 43. Div 2: A Schaudin (23) 42. Women: M Turnbull (31) 36 cb.

   TWIN CREEKS: Women: Par: M Lovelock (21) 2 up cb. Men: Par 2B: Gold: A Lauder 12 up. D Lauder 12 up. A: D Lauder (11) 10 up. A Scr: R Alonso (1) 3 up. B: D Chen (15) 3 up. B Scr: R Kim (15) 7 down. C: A Dowe (27) 2 down. C Scr: A Singh (26) 15 down.

   WAKEHURST: Medley: Stableford: 2B: Y KIm (17) S Kim (24) 51. Men: A: Y Kim (17) 36 cb. B: R Carroll (22) 38. Women: S Kim (24) 39.

   WALLACIA: Men: Stableford White: C Blakeley (4) 44.

   WARRINGAH: Men: Stableford: 2B Agg: S Kim (9) W Smith (11) 69. M Cuzzilla (12) 37. Women: M Creighton (33) 35.

   WENTWORTH FALLS: Stroke: Ambrose: M Petkevitch L Petkevitch C Ritchie M Mashal (9.5) 55.5.

   WINDSOR: Medley: Stableford: Split Six: C Turnbull (26) M Colbran (26) 74. Men: A: E Joson (15) 39. B: K Lo (36) 39. Women: H Wick (39) 36.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: White: W Sparkes (35) M Pitt (27) 49 cb. Div 1: T Crowe (15) 42. Div 2: G Lane (20) 45. Div 3: Z Orbach (30) 45. Women: Stableford: S Britton (23) 42.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: R Dodd (14) 41. Women: K Struwig (33) 34.

   WYONG: Men: Stableford: 2B: R Lackie (18) N Proctor (22) 47 cb. Mxd: M Sheekey (18) N Merritt (12) 46. Men: Div 1: M Russell (15) 39. Div 2: W Walcott (19) 43. Women: K Buckley (22) 37.

ACT

GUNGAHLIN LAKES: Stableford: A: P Smith 41 D Roas 39 M Nguyen 36 A Gutierrez 35. B: A Mitchell 38 T Hallam 37 K Gopal 36 T Payne 35. NTP: R Joyner 3rd, Broadhead 5th, T Murcutt 11th, B Clarke 17th. Women: M Hood 39 J Hood 33 B Stirling 32 Z Williams 30. DSR 72. 

18 December 2018
Tyler Duncan (QLD) & Min-A Yoon (Korea) are the boys and girls leaders respectively at the halfway point of the Junior Victorian Open Read more
18 December 2018
The top 10 Aussies in world rankings for men, women and golfers with disability ... Read more
Inside The Ropes
18 December 2018
BARHAM: Medley: Stableford 9-hole: White: K Laughlin (30) 20. more
18 December 2018
ASQUITH: Men: Stableford 2B: White: C Jang (17) D Nam (12) 48. Div 1: C Jang (17) 45. Div 2: G Eaton (21) 38 cb. Div 3: D Don Paul (28) 41. more
Golf Australia