Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

22 July 2019
KOOYONGA: Men Stableford: M Ormsby D Salamon 38 P Williams W Somerfield T Williams 36 F Vucic C Champion R Fielke 35 N Pyne S Van Der Vlies J Dally ... Read more
22 July 2019
WALLAROO: Stroke: N Lawson 68 cb. A: I Jamieson 68 R Dedledye 72. B: G Donovan 68 S Busch 70. C: T Bennett 78 J Snodgrass 79. Read more
18 July 2019
KOOYONGA: Men's Stableford: A Grade: J Hodgson 36 R Dillon 35 S Hammond 35 B Lindner 35 B Lovelock 34 M Gilroy 34. Read more
17 July 2019
KOOYONGA: Stableford: A Grade: L Trenorden 42 M Nelligan 37 J Woods 35. B Grade: N Parkyn 35 C Smith 34 B Hutchin 34. C Grade: L Smith 32 J Harley 31 ... Read more
15 July 2019
NAIRNE: Stableford: G Cousins 39 S Cowell 38 D Arney 35 C Harrop 32 J Kay 32 S Smith 29 A McKenny 28 T Strout 28 D McNamara 27. NTP: 4/13th D Arney, ... Read more
15 July 2019
MT PLEASANT AND DIST: Sat Par: N Pech 4 up N Agars sq D Watson P Wightman 1 down S Sullivan N Young 2 down. Wed stableford: S Sullivan 35 P Schofield ... Read more
11 July 2019
KOOYONGA: Men's Stableford: A: H Moore 40 G Smith 36 R Marsh 35 B Lovelock 35 B O'Connor 34 K Parker 34. Read more
10 July 2019
KOOYONGA: Stroke: L Thomas 74 A MacKenzie 76 J Trenorden 77 C Smith 77 J Deacon 78. Place Getters: J Marriott 78 L Brien 79 L Marshall 81 J Hunter 81. Read more
09 July 2019
COPPER CLUB: Veterans stableford: P Stewart 39 E Harrison B Cugley 38 L Fogden 37 R Dayman 36 R Bozdarovski C Hunter J Mcdermott 35 D Smart E ... Read more
04 July 2019
KOOYONGA: Men's Stableford: Blue Tees: A: J Brown 36 H Moore 36 K Russell 36 T Kramer 35 R Tanner 35 B O'Connor 35. B: B Nott 40 R Brice 39 A ... Read more
03 July 2019
KOOYONGA: Stroke: Nett: A: D Percey 78 L Brien 79 J Trenorden 79. B: M Emmett 75 H Berry 76 W Monfries 79. C: G Hicks 81 H Sawyer 87 L Thomas 90. Read more
02 July 2019
KOOYONGA: Women's Pennant Semi-f: A4 KOOYONGA 3-1/2 d BLACKWOOD 1-1/2 (Z Doling d M Marsh 5-4, J Marriott d V Lough 4-3, J Woods lost to M Schrader ... Read more
01 July 2019
MT PLEASANT AND DIST: Wed par: S Sullivan P Turvey 2 up P Wightman sq P Gladigan 1 down P Boucher 2 down L Claridge 4 down S McNeil K Reichstein 5 ... Read more
27 June 2019
KOOYONGA: Stableford: A: B Lovelock 37 C Muirhead 35 M Smith 34 K Duval 33 P Gibbs 33 K Barnard 31. B: G Laidlaw 38 M Mitton 37 A Porplycia 35 C ... Read more
26 June 2019
KOOYONGA: Ladies Stableford: Judy Crafter 4 Ball Team: P Wark J Trenorden D Percey L Trenorden 84. P Marshall S Fuller M Beamond R Brown 84 cb, J ... Read more
25 June 2019
NAIRN: Sunday June 23 - Stableford: M McNamara 37 S Cowell 35 C Harrop 34 L Liebelt 32 P Rusk 32 G Cousins 31 R Timmins 31 C Sadler 28 T Harrison 27 ... Read more
25 June 2019
BARMERA: Stableford: S Morell T Hansen 73 L Crollig B Finn, D Babbage P Keane 66 J Bauer K Sampson 65 T Fischer C Milton 58. Read more
20 June 2019
KOOYONGA: Stableford: A: R Tanner 35 P Bowler 34 S Hammond 33 K Parker 33 C Muirhead 33 G Smith 33. B: R Fidock 38 N Tuckwell 37 I Sargent 36 J ... Read more
19 June 2019
NORTH ADELAIDE: Mixed Stableford: A: T Wilson 35 R Henley 34 Z Toming 32. B: D Ellis 33 E Kohler 31 I Tanaka 30. C: C Hirst 31 S Giglio 31 G Trainor ... Read more
17 June 2019
KOOYONGA: Junior Pennant Results @ Kooyonga: Sharp Cup: Grange (Gold) d Kooyonga 3-2 Read more
22 July 2019
With little joy for the Aussies at The Open, #AussieOfTheWeek goes to Minjee Lee who, alongside Jin Young Ko, secured second place at the LPGA Tour’s ... Read more
22 July 2019
As the season for locking up playing cards arrives, three Australians made big strides in America today. Read more
Inside The Ropes
Golf Australia