Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

Victorian club golf results - Wednesday

 

   ANGLESEA: Men: Stableford: A: R Logan (13) 40. B: C Watson (16) 42. C: M Mullins (26) 41. Women: S Favre (33) 37.

   BACCHUS MARSH: Women: Stroke: Medal Jan: A/Medal: C Sutherland (18) 72. B: J Goedegebuure (27) 73.

   BACCHUS MARSH WEST: Stableford White: F Lawler (22) 40 cb.

   BAIRNSDALE: Women: Stableford: A: F Gray (12) 36 cb. B: S Brook (21) 38. C: J Brown (45) 43.

   BARHAM: Women: Stableford: S Thompson (28) 37.

   BENALLA: Men: Stableford: A: B Ferguson (12) 41. B: S Paton (18) 42. C: R Jenson (23) 43.

   BENDIGO: Men: Stableford White: A: T Curram (41) 41. B: B Vedelsby (16) 40 cb. C: I Grose (27) 45.

   BERWICK MONTUNA: Women: Stableford: A: M Thomas (22) 39. B: A Luck (34) 40.

   BLACK BULL: Men: Par: M Bonetti (13) 6 up.

   BOX HILL: Women: Stroke: A: J Baumgartner (8) 74. B: A Halls (31) 68.

   BROADFORD: Men: Stableford White: G Cusack (20) 42. P Winnell (8) 40 cb. Women: Stroke: Medal Jan: S Stoddart (23) 71 cb. A Zolnierczyk (16) 71. E Hastie (29) 72.

   CAMPERDOWN: Women: Stroke: Medal: J Lambell (23) 39.

   CARDINIA BEACONHILLS: Mxd: Stableford: S Allen (4) 41.

   CHALAMBAR ARARAT: Women: Stroke: Brooch: B Gow (23) 69. A: R Hamilton (15) 72. B: B Gow (23) 69. C: P Brown (28) 69.

   CHELTENHAM: Women: Stableford: M Musgrave-Evans (28) 33.

   CHURCHILL WAVERLEY: Women: Stableford: Waverley: A: C Lackenby (18) 40. B: J Bramich (29) 37. C: S Gessell (40) 36.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: A: M Brooks (23) 29. B: P Hutchinson (28) 35. C: M Freemantle (32) 37.

   COHUNA: Women: Stableford: L Richardson (23) 29.

   COLAC: Stroke: A: G Cuthbert (14) 66. B: D Voigt (26) 61.

   COMMONWEALTH: Women: Stroke: Medal Dec: J Bell (27) 76. A: S Tokolyi (8) 72. B: J O'Shea (21) 71 cb. C: J Drummond (30) 71.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Women: Stableford: T Phillips (34) 35.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: P Fulton (4) 38 cb. B/Medal: H O'Neill (16) 40. C: R Rawlins (23) 38.

   DENILIQUIN: Men: Stableford: A: C Thomson (5) 38. B: W Game (15) 40. C: G Rodda (18) 42. D: R Sobolewski (26) 43.

   DEVILBEND: Men: Stableford: A: J Cockfield (13) 39 cb. B: C Sexton (35) 43. Medal: I Lobb (21) 22.

   EASTERN: Men: Stroke: North: A: R Lawrence (11) 66. B/Medal: R Zhu (33) 65.

   EASTERN SWARD: Men: Stableford: Div 1: S Munoz (16) 42 cb. Div 2: G Logan (26) 43.

   EASTWOOD: Men: Stableford: A: A Jordan (7) 40 cb. B: R Hill (18) 43. C: R Hendy (31) 45.

   EUROA: Men: Stableford: A: K Seeber (13) 42. B: J Weir (25) 41. Women: A: M Hamilton (21) 35. B: D Cox (35) 40.

   FINLEY: Medley: Stableford: A: D Smith (15) 38. B: W Smith (21) 39.

   GARDINERS RUN: Mxd: Stableford White: A: D Kinsella (9) 44. B: T Driscoll (13) 41. C: M Sherman (22) 47.

   GISBORNE: Women: Stroke: Medal Jan: A/Medal: A Bainbridge-Robb (18) 72. B: K Keating (28) 73 cb. Stableford: C Cribbes (31) 39.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: S Auvaa (20) 63. B: A Turnbull (36) 66.

   GOONAWARRA: Men: Stroke: Medal Jan: A: F Cuthbertson (9) 68. B: A Greenwood (15) 66. C/Medal: H Van Pelt (23) 65.

   GREEN ACRES: Men: Stableford: A: B Ryan (8) 43. B: P Jones (17) 39. C: M Douglas (25) 39.

   HAMILTON: Women: Stableford: A: C Brinkman (18) 38. B: R Tonissen (28) 37.

   HEATHCOTE: Women: Stableford: Medal: H Carlin (26) 36.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: M Nelson (6) 40. B: A Costa (16) 40 cb. C: J Reggars (20) 41 cb. Hole in one: A Costa at 2nd.

   HILLTOP TATURA: Women: Stableford: T Wangeman (16) 38.

   HORSHAM: Men: Stableford: A: N Thomson (4) 43. B: R Muszkieta (16) 41. C: P Glover (32) 47.

   HOWLONG: Men: Stableford: L Payne (10) 37 cb. Women: Par: A: G O'Halloran (11) 5 up. B: J Hastings (37) 1 up.

   HUNTINGDALE: Men: Stableford Gold: D Mitchell (26) 44. Hole in one: C Reiter at 15th. G Keith at 15th. Women: R Kwok-Xu (7) 37.

   JUBILEE WANGARATTA: Men: Stableford White: A: C Pane (5) 38. B: D Tanner (15) 40. C: J Batchelor (28) 39.

   KEW: Men: Stableford White: A: S Tselios (10) 39. B: G Mason (18) 44. C: D Ross (36) 42.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: R Harvie (3) 39 cb. B: R Moretti (14) 42 cb. C: P Dyer (20) 42. Trophy: R Moretti (14) 42 cb.

   KILMORE: Men: Par: A: L Musgrave (16) 2 up cb. B: B Cauldwell (22) 4 up. Women: Stableford: A: T Grinter (21) 40. B: B Lay (35) 42 cb.

   KINGSTON HEATH: Men: Stableford White: A: P Mason (10) 39 cb. B: A Robertson (18) 44. Women: D Palmer (23) 35.

   KOORINGAL: Medley: Stableford 9-hole: White: B Kilpatrick (12) 22.

   KORUMBURRA: Women: Stableford: A: H Grist (23) 36. B: B Yann (33) 39.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: A: K Stone (11) 38. B: R Stockdale (15) 38. C: S Nankivell (25) 37.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: A: J Neale (19) 36. B: M Watt (25) 36.

   KYNETON: Stableford: 4B: M Russell (18) T DiBella (10) 45.

   LAKES ENTRANCE: Women: Stableford: A: N Martin (9) 39. B: L Bennett (28) 36 cb.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: Trophy: L Alcock (28) 38. A: H Thomas (11) 39. B: L James (16) 41. C: K Hempenstall (28) 39.

   LANG LANG: Women: Stroke: C Lynch 66.

   LATROBE: Men: Stableford White: A: J Bain (5) 43. B: R Wade (14) 42. C: P Olsen (32) 45.

   LEONGATHA: Stableford: A: T O'Connor (15) 35. B: D Fletcher (22) 40. C: M Griffiths (28) 38.

   LONSDALE: Men: Stableford: A: J Christophersen (13) 44. B: J Nall (19) 43. A: M Rainey (10) 38. B: P Heseltine (16) 41. C: J Shuster (26) 42. A: L Toleman (10) 35.

   MAFFRA: Stableford: A: N Magnuson (2) 44. B: P Warry (18) 43.

   MANSFIELD: Women: Stableford: Div 1: S Parsons (14) 36. Div 2: J Smithwick (29) 30.

   MARYBOROUGH: Stableford: A: P Proctor (19) 36. B: P Adams (30) 30.

   MELTON VALLEY: Stroke: A: P Cassidy (16) 64. B: L Hince (31) 59.

   METROPOLITAN: Stableford: P Andrews (17) 41.

   MILDURA: Men: Stroke: A: J Denaro (14) 67. B: B Callaghan (17) 69. C: M Killeen (21) 71.

   MOOROOPNA: Women: Stableford: A: L Smith (17) 35. B: J Evans (30) 39.

   MORNINGTON: Men: Stableford White: A: G Savage (8) 42. B: D Mitchell (16) 42. C: T Atkin (32) 42.

   MT MACEDON: Men: Stableford: R Beatson (17) 41. Plate: M Salter (23) 25.

   MURRAY DOWNS: Women: Stableford: A: J Lynas (24) 33. B: L Dewhurst (31) 35.

   MYRTLEFORD: Men: Stableford: J Costello (22) 43.

   NORTHERN: Stableford: 2B Agg: A: J Marnell (10) A Scacco (13) 78.

   NUMURKAH: Women: Stroke: B Peacock (31) 74 cb. Medal: K Hepworth (25) 74.

   ORBOST: Men: Stableford: G Stevens (4) 46.

   PENINSULA KINGSWOOD: Men: Stableford Peninsula South: White: A: F Bayne (13) 38 cb. B: B Young (23) 43. C: S Facey (26) 41. Kingswood: A: M Devanny (10) 40. B: J Hasell (20) 44. C: B Nelson (29) 41. Gold: A: P Seers (32) 30.

   PORT FAIRY: Mxd: Stableford: S Plush (28) 43.

   PORTARLINGTON: Women: Stableford: A: V Cleary (20) 42. B: D Roede (28) 39 cb. C: M Quick (32) 40.

   PORTLAND: Women: Stroke: Medal Jan: A: E Zeunert (6) 69. B: S Sharrock (32) 65. C: K Smail (23) 64.

   QUEENSCLIFF: Men: Par: A: A Batson (17) 6 up. B: N Fenby (30) 7 up.

   RAAF WILLIAMS: Men: Stableford White: G McNamara (34) 42. Women: Stableford: G Stevens (27) 35.

   RACV CAPE SCHANCK: Men: Stableford: Medal Jan: A: R Marsham (17) 42. B: R Clark (20) 38. Women: C Owen (29) 40.

   RANFURLIE: Women: Stroke: A: R Cochrane (15) 71. B: H Sims (24) 70.

   RINGWOOD: Men: Stroke White: A: S Lacey (13) 60. B: S Wheatley (17) 63. C: G Ovens (22) 63.

   RIVERSDALE: Women: Stableford: A: W Macpherson (26) 39. B: B Witzany (35) 38.

   ROSANNA: Women: Stableford: W Skinner (25) 37.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stroke: Medal Jan: North: A: J French (8) 70. B: D Auchettl (17) 67. C/Medal: J Judd (21) 65. Men: Stableford: Medal Jan: South: A: G Campbell (8) 38. B: J Rhine (13) 38. C/Medal: D Wakeling (21) 42.

   ROSSDALE: Women: Par: A: B Rogers (16) 1 down. B: J Lea (29) 3 up. C: L Cunningham (37) sq cb.

   ROYAL PARK VETERANS: Men: Stroke: 9-hole: L Taylor (14) 32.

   SAFETY BEACH: Stableford: T McGeever (33) 43.

   SALE: Men: Stableford: A: R Jackson (7) 42. J Simic (5) 41. B: A Smith (13) 44. B Renou (15) 41. C: W Evans (36) 38. R Ross (23) 36 cb.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford: 4B: Z Mcisaac C Arvanitakis 46. A: T Wesley (2) 37. B: K Birtles (10) 35. C: A Paterson (20) 38.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford White: M White (20) 41.

   SHEPPARTON: Women: Stableford: A: J Harris (20) 37. B: P Doonan (36) 39.

   SOUTHERN: Stableford: A: R Wator (10) 41 cb. B: F Frendo (19) 41. C: D McClelland (30) 40 cb.

   SPRING VALLEY: Men: Stableford White: A: G Meadows (13) 41. B: R Umbers (26) 40. A: P Killen (8) 37. B: J Klok (22) 41.

   STRATHALLAN: Men: Stableford: D Fernando (26) 43.

   THE HERITAGE: Men: Stableford St John: White: A: V Schwab (8) 42. B: P Deltondo (14) 37 cb. C: B D'Cruz (36) 41. Par: Henley: A: R Lynch (-4) 2 up. B: L Zeina (17) 2 up. C: K Patterson (24) 4 up.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford: Long Island: J McIntyre (24) 40.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Stableford White: A: J Demetrious (8) 43. B: G Saunders (16) 42. C: T O'Grady (21) 40 cb.

   TOCUMWAL: Men: Stableford: 4B: S Guille (7) S Thompson (7) 47.

   TORQUAY: Men: Par: A: G Baeck (10) 7 up. B: I Foot (16) 7 up. C: J Potter (18) 6 up. D: A Foss (23) 4 up. Resort: B Harvey (34) 6 up. Visitor: D Nugent (Woodlands 11) 4 up. Women: M Naughton (17) sq.

   VICTORIA: Women: Stableford: J Yelland (28) 37.

   WANGARATTA: Men: Stableford: W Dickson (11) 42. 9-hole: R Hearn (32) 21.

   WERRIBEE PARK: Women: Stroke: Medal Jan: A: J Parr (16) 76. B: A Dowling (30) 75.

   WODONGA: Men: Stableford: D Gill (0) 43.

   WONTHAGGI: Women: Stableford: C Yann (33) 39. M Anderson (29) 39.

   WOODLANDS: Women: Par: K Young (17) 6 up.

   WOORAYL: Women: Stroke: Medal Jan: Medal: A Campbell (27) 71.

   YARRA YARRA: Women: Stroke: A: C Fraser (16) 71 cb. B: H Potts (23) 74. C: C Ryan (33) 72. Stableford: P Marsland (36) 34.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: J Kirchen (15) 37 cb. B: M Flemming (27) 38 cb.

   YEA: Men: Stableford: M Spagnolo (7) 37 cb. Women: C Roberts (29) 37 cb.

   YERING MEADOWS: Men: Par: Valley: A: P Schultz (16) 5 up. B: B Dudek (21) 4 up. 

19 January 2018
Follow the Australian Amateur Championship match play phase live from the Lake Karrinyup Golf Club in Perth. Read more
19 January 2018
They came across the continent to sort it out, but Kelsey Bennett left clubmate Steph Kyriacou in no doubt as to her intentions at the women’s ... Read more
Inside The Ropes
19 January 2018
REDLAND BAY: Stableford A: M Bennett 43 P Thomas 38 M Wallace 37 M Stanley 36. B: R Douglass B Morris T Bougourd 37 N Alcott 36. NTP: M Stanley ... more
19 January 2018
SERPENTINE & DISTRICTS: Mxd Scroungers Stableford: D Wilson 42 R Nielsen S Getwansun 38 R Brown 37 C Ashby 36. more
Golf Australia