Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

Victorian club golf results - Saturday

 

   ALEXANDRA: Stroke: J Garrard (18) 69.

   ALTONA LAKES: Men: Stroke: Medal: A: C Condon (+1) 69. B: L Jarillas (14) 70 cb. C: J Sagona (21) 67. Women: J Bestwick (13) 73 cb.

   AMSTEL: Stableford: Ranfurlie: W Ellery (14) 39.

   ANGLESEA: Par: A: D Lewis (11) 6 up cb. B: D Saunders (16) 2 up. C: T Tobler (22) 1 up cb. Div 1: A Murphy (22) 1 up.

   AXEDALE: Men: Stableford: A: F Kath (8) 37. B: L Rodda (19) 39. C: A Clements (25) 41. D: G Rooke (27) 41. Women: A: A Purdy (26) 42. B: B Phelan (29) 38.

   BACCHUS MARSH: Men: Stableford: A: B Quayle (13) 39 cb. B: K Rist (28) 41. Women: Par: G Mc Innes (22) 1 up.

   BAIRNSDALE: Men: Stableford: A: G Handasayde (9) 39. B: A Wilmot (36) 42.

   BARHAM: Men: Stroke: A: G Lake (13) 72.

   BARWON HEADS: Men: Stableford Black: D Duff (17) 41. Stableford: M Smith (30) 40 cb. Women: B Constance (27) 41 cb.

   BEMBRIDGE: Stroke: 9-hole: A: N Mallcott (8) 30. B: C Boots (10) 27.

   BENALLA: Women: Stableford: A: N Cavedon (21) 39. B: A Brown (29) 45. A: B Dean (1) 38. B: R Smith (14) 39. C: B Watt (31) 41.

   BENDIGO: Men: Stroke White: A: L Schelosky (7) 68 cb. B: B Page (17) 64. C: M Elliot (25) 67.

   BERWICK MONTUNA: Stableford: A: B McGill (1) 40. B: S Cordy (18) 42. C: A Cary (25) 40.

   BOX HILL: Mxd: Stableford: A: C Dyer (13) 40. B: R Doyle (19) 39. C: B Smith (26) 42.

   BRIGHT: Stableford: A: P Clough (14) 40. B: K Schulze (22) 38. Women: H Thompson (45) 39.

   BRIGHTON: Men: Par: 2B: J McAlpine (28) R Brown (31) 10 up. C'ship: B Youl (12) A Fish (24) 15 up.

   BROADFORD: Men: Stableford: A: P Winnell (9) 44. B: R Gale (15) 46. C: R Harris (20) 40. Women: Y Jordan (40) 42.

   CAMPERDOWN: Stableford: T Clissold (13) 40.

   CARDINIA BEACONHILLS: Stableford: A: J Marsiglio (4) 39. B: K Candy (12) 40. C: T Perrin (16) 40.

   CARRINGTON PARK at Eagle Ridge: Men: Par: R Bartholomeusz (25) 1 up cb.

   CASTLEMAINE: Medley: Par: B Moynihan (30) 3 up cb.

   CENTENARY PARK: Men: Stableford Black: G Milne (18) 43.

   CERBERUS: Stroke: A: P Barrett (13) 66. B: W Lewis (19) 74. C: G Coates (24) 68. M Smith (29) 76.

   CHALAMBAR ARARAT: Stableford: A: B Leehane (6) 34. B: K Hurnall (17) 40. C: D Stapleton (20) 40.

   CHELTENHAM: Men: Stableford: A: M Stewart (10) 37. B: R Bennetts (18) 43.

   CHURCHILL WAVERLEY: Mxd: Stableford Churchill Park: White: A: B Sutherland (10) 40. B: T Davies (24) 40. Men: Par: Waverley: A: C Kaye (9) 3 up. B: J Dale (22) 3 up.

   CLIFTON SPRINGS: Women: Stableford: 4B: V Benham (24) M Williams (32) 43. Men: S Wheeler (15) R Wheeler (19) 45.

   COBRAM BAROOGA: Men: Stableford White: A: B Gook (12) 39. B: P Aston (16) 40. C: K Hocking (35) 40 cb. Women: Stableford: T Mentha (20) 37.

   COHUNA: Men: Stableford: H Bird (21) 35.

   COLAC: Men: Stroke: A: D Garner (9) 68. B: B Hoggard (18) 67. C: M Foley (22) 70.

   COMMERCIAL ALBURY: Men: Par White: A: P Taylor (10) 4 up. B: S Wilson (17) 5 up. C: D Barr (23) 7 up.

   COMMONWEALTH at Kingston Heath: Men: Stableford: A: T Rankin (6) 40. B: S Berg (16) 38. C: J Salter (19) 39. Women: J McPherson (36) 39.

   COROWA: Stableford: A: P Filliponi (11) 42. B: M Knowles (13) 38. C: K Bouchaud (23) 42. Women: A Nicol (33) 43.

   CRAIGIEBURN WILLMOTT: Stableford: 2B Agg: S Barkley (20) J Baiocchi (2) 70.

   CRANBOURNE: Men: Stableford: A: J Dorfman (9) 39. B: S McKenzie (13) 43. C: B Krowitz (27) 41.

   CREEKSIDE: Stableford: A: D Bulbrook (15) 41. B: C Davis (19) 40. C: H Williams (27) 42. Women: L Chow (23) 38.

   CURLEWIS: Men: Stableford White: A: E O'Neil (7) 40. B: G Walsh (16) 42. C: R Parkinson (22) 39. Women: Stableford: W McDonald (42) 36.

   DENILIQUIN: Mxd: Stableford: 2B: A: D Ramsay (20) N Purtill (15) 46.

   DEVILBEND: Men: Stableford: A: B Johnston (12) 42. B: G Wilkins (16) 38 cb. C: A Benstead (20) 38.

   EAST MALVERN: Medley: Stableford 4B: White: F Fenner (20) R Delehunty (22) 71.

   EASTERN: Men: Stableford: South: J Phelan (19) 40. Mxd: North: A Webb (34) 33. East: P Higgins (28) 35.

   EASTERN SWARD: Men: Stableford: A: D Foote (10) 39. B: P Blythe (20) 42. C: J Morton (26) 40. D: M Herbert (32) 37 cb.

   EASTWOOD: Men: Par White: A: B Mathers (10) 6 up. B: A Cranmer (16) 3 up cb. C: A Santo (33) 4 up.

   EUROA: Men: Stroke: A: D Murphy (16) 68. B: B Demmery (26) 68. Women: Stableford: A: L Redfern (20) 42. B: D Cox (40) 36.

   FINLEY: Men: Par: A: J Taylor (15) 1 up. B: D Smith (19) 4 up. Cock o' Walk: D Smith 4 up. Women: S Simpson (21) 2 up.

   FLINDERS: Women: Stableford: A: K Farrar (22) 37. B: J Batrouney (33) 32. Men: A: S Beggs (14) 42 cb. B: P Miller (18) 42. C: R Bright (21) 42.

   FOREST HILLS: Men: Stableford: Cup: A: S Pouv (13) 38. B: J Baltrusaitis (22) 40.

   FOSTER: Men: Stableford: A: P Dight (7) 37. B: J Pruyn (28) 39.

   GARDINERS RUN: Men: Par White: A: A Ward (5) 5 up. B: K Moran (14) 6 up. C: L Baldwin (19) 6 up cb.

   GARFIELD: Men: Stableford: A: M Neylan (10) 42. B: D Shannon (18) 39. C: G Gray (29) 38. Women: J Browning (37) 34.

   GISBORNE: Men: Stableford: A: R Simpkins (9) 38 cb. B: J Visentin (17) 40 cb. C: B Marks (30) 40. Women: A: S Baker (10) 39.

   GLEN WAVERLEY: Men: Stroke: A: T Poaru (14) 66. B: C Jordan (23) 64.

   GOONAWARRA: Men: Stableford: A: F Cuthbertson (10) 40. B: J Willmott (18) 43. P Dawson (24) 39 cb. Women: A: L Donohue (18) 42. B: B Sincock (30) 45.

   GREEN ACRES: Men: Stableford: A: T D'Apolito (10) 36 cb. B: G Tremewen (15) 41. C: S Brewin (22) 37.

   GROWLING FROG: Men: Par: A: D Blythe (5) 1 up. B: V Scali (13) 1 down. C: J Whitehead (36) 1 up.

   HEATHCOTE: Men: Stableford: Div 1: P Rolfe (12) 36. Div 2: J Blundell (28) 38. Women: Stroke: Ambrose: M Sims (37) M Hendy (24) 72. Men: K Davies (6) M Sims (33) 65.

   HEIDELBERG: Men: Stableford: A: P Williams (8) 45. B: J Tenace (14) 48. C: A Bolger (18) 41 cb.

   HEYFIELD: Men: Stableford: 4B: R Besley (14) W Harris (23) 43 cb.

   HIDDEN VALLEY: Stableford: A: J Dee (10) 40. B: S Cummaudo (18) 43.

   HILLTOP TATURA: Stroke: Foursome: C Barlow (18) M Downs (16) 62.

   HORSHAM: Men: Par: A: C Morson (10) 1 up cb. B: T Strout (15) 3 up. C: D McRae (20) 3 up cb. Women: C Purvis (15) 2 up cb.

   HOWLONG: Women: Stableford: L Grennhill (43) 46. Men: A: S Taggart (8) 41. B: N Batt (17) 42. C: B Williams (33) 49.

   HUNTINGDALE: Men: Stroke: A/Medal: D Campbell (9) 68. B: T Hunt (10) 74 cb. C: S Moloughney (24) 75. Scr: A Ryan 72. Stableford: N Harvey (16) 34. Women: Stroke: M Belcher (16) 74 cb. Stableford: G Denier (20) 35.

   IVANHOE: Men: Stableford: A: S Bogdanovski (11) 38. B: M Nicholls (26) 40. Women: J Dimovitis (28) 32 cb.

   JUBILEE WANGARATTA: Women: Stroke Medal Sep: White: D Murphy (10) 73. Men: Stroke: A: G Ryan (10) 71. B: P Ford (15) 73. C: H Rogers (20) 69.

   KERANG: Men: Stableford: T Laughlin (11) 36. Women: O Spitty (39) 37.

   KEW: Women: Stableford: B Murray (6) 37. Men: A: R Catmull (13) 39. B: J Welsh (18) 38. C: M Taylor (24) 45.

   KEYSBOROUGH: Men: Stableford: A: D Blenkinsop (8) 38 cb. B: T Singleton (16) 39. C: J Robertson (26) 40 cb. Women: Stableford White: B Hampson (27) 38. Men: Stableford: Shield: B Woolcott (13) 72. Veteran Men: A: G Sizer (5) 35. B: D Prior (18) 38 cb. C: G Hu (20) 40.

   KILMORE: Men: Stroke White: A: G Manfredi (10) 69 cb. B: M Roberts (23) 69. Women: Stableford: B Gunn (27) 37 cb.

   KINGSTON HEATH at Commonwealth: Men: Stableford: A: R Teasdale (7) 36. B: G Black (15) 36.

   KOORINGAL: Men: Stableford: A: R Marlais (3) 36. B: F Pellegrino (11) 36. C: A Tsilibakis (17) 39. D: G Summerhill (27) 39. Women: K Simpson (19) 40.

   KORUMBURRA: Women: Stableford Green: M Harper (36) 28.

   KYABRAM PARKLAND: Men: Stableford: A: V Sleeth (13) 38. B: M Sullivan (16) 39. C: L Jones (21) 38. Women: A: T W/Jones (20) 39. B: V Hanke (28) 38.

   KYABRAM VALLEY VIEW: Stableford: P Noble (15) 36. P Mangan (19) 42. H Armstrong (25) 39.

   KYNETON: Men: Stableford: I Smolcic (13) 33. Stroke: C'ship: J McClure bt N Williamson 7-6. Minor: T Gamble bt G Jacobs 4-2. C res: T Glanfield bt L Fouracre 19th.

   LAKES ENTRANCE: Men: Stableford White: B: B Hoppe (20) 40. A: T Faithful (12) 39. C: M Buttifant (36) 38. Women: Stableford: A Weel (24) 39.

   LAKESIDE at Albert Park: Mxd: Stableford: C Nash (26) 41. A: D Winter (4) 38. B: B Zaia (17) 42. C: P Matthee (34) 43.

   LANCEFIELD: Men: Stroke Ambrose: White: C Lingard 58.5. J Walsh 58.5. M Finigan 58.5.

   LANG LANG: Stableford: A: J Khan 36. B: R Cameron 39. C: G Hoskins 44. K Davey 34.

   LATROBE: Medley: Stableford Hcp: White: A: M Cropley (12) 42. B: J Moore (17) 39. C: T Ierofone (22) 43.

   LEONGATHA: Men: Stableford: A: B Hutton (12) 37. B: P Brownlie (14) 33. C: G Rotteveel (19) 36. D: S Harry (27) 38.

   LONSDALE: Stableford: A: S Vicary (10) 40. B: J Fearon (20) 41. C: A Cornell (29) 43. A: D Orchard (31) 40.

   MAFFRA: Men: Stableford: A: P Dowton (13) 42. B: P Anderson (19) 45.

   MALLACOOTA: Men: Par: G Warren (21) 3 up.

   MANSFIELD: Men: Stroke: Medal Sep: Div 1: M Bettany (5) 71. Div 2: N Walker (26) 69. Women: M Mitchell (27) 75.

   MARYBOROUGH: Men: Stroke: A: S Walhouse (9) 73. B: D Baker (17) 69. C: K Weir (24) 69. Women: L Pratt (29) 70.

   MEDWAY: Women: Stableford: Trophy: A: G Keating (22) 40. Men: A: B Jamieson (5) 38. B: L Farrugia (18) 46. C: I Kennedy (33) 45.

   MEENIYAN: Men: Par: F Peile (36) 4 up.

   MELTON VALLEY: Men: Stableford: A: S Aquilina (10) 36 cb. B: M Kynaston (14) 35. C: R Burge (21) 40. D: B Trethowan (22) 39. Women: C McCarthy (30) 37.

   METROPOLITAN: Men: Par: A: M Davies (8) 1 up. B: J Shinkfield (12) 1 up. C: D Tadgell (21) 2 up cb. Women: J Kirk (24) 1 up cb.

   MILDURA: Medley: Stableford: 4B: L Tucker (6) C Hagenbach (30) 44.

   MIRBOO NORTH: Stableford: B: R Clark (21) 40 cb. A: J Kus (18) 40.

   MOONAH LINKS: Women: Par: Open: T Nedelko (24) 5 down cb. Men: A: G Konstantinidis (11) 3 up. B: J Brock (18) sq cb. Mxd: Par Legends: White: H Doyle (21) 7 up.

   MOOROOPNA: Men: Stroke: A: W Maher (8) 67. B: C Polan (19) 64. C: J Lewis (31) 62. Women: H Kiss (16) 66.

   MORNINGTON: Men: Stableford: Trophy: J Marconi (5) 107. Stroke White: A: D Irons (11) 70. B: A Dumsa (18) 64. C: D Walker (24) 65.

   MORTLAKE: Men: Stroke Hcp: White: B Ryan (22) 71.

   MT MACEDON: Mxd: Stableford White: A: W Ward (12) 34. B: B Close (22) 40.

   MT MARTHA: Men: Stroke: Ambrose: B Steggall (10.875) B Raine W Barker S Patterson 56.125. Mxd: M Scott (14.625) D Shirley B Schreiber R Schreiber 58.375.

   MYRTLEFORD: Men: Stroke: A: G Robbins (30) 91/71 cb.

   NEANGAR PARK: Men: Par: A: K Lea (6) 3 up. B: D McCann (10) 4 up. C: B Holcombe (21) 8 up. Women: Par Yellow: A: L Pittard (29) 2 up.

   NHILL: Men: Par: A: B McFarlane (12) 3 up. B: J Philip (18) 1 down. Women: M Waugh (29) 5 up.

   NORTHERN: Mxd: Stableford: A: C Wilkinson (4) 37 cb. B: L Bezzina (14) 39. C: B Conroy (29) 43.

   NUMURKAH: Stroke: B Tweed (24) 68 cb. Women: J Daniel (14) 71.

   OAKLEIGH: Stroke: Canadian Foursome: T Rebrovic T Enua (14) 54. Women: Stableford: W Hastie (25) 35.

   OLINDA: at Cardinia Beaconhills: Stableford: A: M Wiltshire (11) 40. B: J Ellerbock (21) 37. Women: K Preston (38) 30.

   PAKENHAM: Mxd: Stableford White: A: D Mair (11) 44. B: T Gray (17) 41. C: G Steel (26) 42.

   PAMBULA MERIMBULA: Men: Stableford: A: M Maxworthy (4) 36. B: R Crow (17) 36. C: J Sheridan (21) 36. Women: W Maxworthy (19) 36. Men: Stroke: 27-hole Foursome C'ship: A Scr: M Venables M Venables 119. B Scr: B Smith R Svensen 144.

   PATTERSON RIVER: Men: Stroke: A: C Oliver (11) 72. B: M Moloney (18) 67. C: B Henry (24) 65. Medal: B Henry (24) 65. Women: S Robbins (31) 74. Medley: Captain's Trophy: J Paturzo bt P Hughes 6-5.

   PENINSULA KINGSWOOD: Women: Par: Kingswood: A: P Soon-Shiong (16) 4 down cb. Men: A: C Roccisano (17) 1 up. Stroke: A: P Whiting (16) 68. B: L Twirdy (19) 73. Women: Stableford: Peninsula South: V McDonald (23) 33. Men: Stroke: Medal Sep: Kingswood: A: P Whiting (16) 68.

   PORTARLINGTON: Men: Stroke Black: A: C Otway (8) 71. B: J Rowe (13) 68. C: T Unwin (21) 70 cb. D: P Kennedy (26) 71. Women: Stableford: K THOMAS (15) 37.

   PORTLAND: Men: Stableford: A: K Banks (5) 35 cb. B: G Clayton (13) 34 cb. C: T Elias (20) 38. Women: K Smail (27) 34. K Smail (27) 34.

   PORTSEA: Men: Stableford: A: T Richards (39) 36 cb. B: P McGrath (11) 41. C: R Hardman (24) 40. Women: B Hayball (37) 35. Mxd: Stableford Gold: J Campbell (29) 32.

   QUEENSCLIFF: Men: Stableford Black: A: P Woodruff (14) 40. B: J Thompson (28) 38.

   RAAF WILLIAMS: Mxd: Stableford: A: P Athanasiou (13) 39. B: R Swamy (20) 44. C: F Hansen (24) 44.

   RACV CAPE SCHANCK: Men: Stableford: A: R Chan (13) 41 cb. B: G Paine (22) 42.

   RACV HEALESVILLE: Stableford: J Stewart (21) 38.

   RICH RIVER: Women: Par: East: M Ciavarella (14) 4 up. Men: Par Black: A: D Burr (12) 5 up. B: H Williams (16) 6 up. C: P Bawden (21) 3 up.

   RINGWOOD: Men: Stroke: A: A Ford (8) 64. B: C Charles (16) 66. C: N Armstrong (22) 69. Women: C Dyer (20) 71 cb. Men: Medal Sep: A Ford (8) 64.

   RIVERSDALE: Men: Stroke: Medal Oct: A: A McCleery (12) 72. B/Medal: C Tan (17) 68. C: P Friend (20) 69. Scr: K Sims (2) 78. Medal Sep: Medal: D Bailey (13) 75.

   RIVERSIDE ESSENDON: Women: Par: S Machin (40) 6 up.

   ROSANNA: Mxd: Stableford: A: A Southwell (12) 40. B: M Opasinis (15) 39. C: J Cleeve (25) 42.

   ROSEBUD COUNTRY: Men: Stableford: North: A: T Hatfield (11) 39. B: R Bailey (19) 37 cb. C: H Bourke (23) 39. South: S Meehan (20) 38 cb. Women: A: A Harwood (16) 35. B: M Habner (31) 31.

   ROSEBUD PARK: Men: Stroke: Medal Sep: Medal: C Durant (19) 70. Women: Medal: A Sadler (25) 68.

   ROSSDALE: Women: Stableford: B Terrell (16) 36. Men: A: T Wood (8) 39 cb. B: L Sullivan (21) 38 cb. C: T Alvares (35) 50.

   ROYAL MELBOURNE at Victoria: Men: Stableford White: A: J Thomson (7) 39. B: A Ramsay (16) 40. C: J Serpell (20) 40. Women: Stableford: A Hall (28) 39.

   SANCTUARY LAKES: Mxd: Stableford 4B Agg: Black: L Grioli (8) 70. A Grioli (25) 70. A: T Hillier (8) 36. B: S Jackman (13) 35 cb. C: H Muller (21) 38.

   SANDHURST: Mxd: Stableford: 4B: Champions: A Collete (7) M Marshall (10) 45. Men: Par: North: A: R Richards (7) 3 up. B: C McKenzie (14) 4 up. C: K Driscoll (36) 4 up.

   SANDRINGHAM: Mxd: Stableford: A: T Roberts (13) 39. B: S O'Sullivan (16) 41. C: P Kealy (21) 44.

   SETTLERS RUN: Men: Stableford: A: J Dembinski (12) 42. B: D Harrison (15) 42. C: G McCormack (21) 39. Women: D Rowe-Reeves (32) 35.

   SHEPPARTON: Medley: Stableford: Gentsome: A: G Birks J Larcombe 79. B: K Douglas M Faram 79.

   SORRENTO: Women: Stableford: R Ferguson (14) 41. Men: A: D Worley (14) 38. B: T Cushen (24) 40.

   SOUTHERN: Men: Par: Div 1: M Todd (9) 4 up. Div 2: M Upton (14) 5 up. Div 3: J Land (22) 6 up. Trophy: A Jackway (13) 4 up.

   SPRING PARK: Mxd: Stroke: E Caulfield (27) 60.

   SPRING VALLEY: Mxd: Stroke: A: M Doran (4) 69 cb. B: N Arthur (23) 70. PM: A: M Delahunty (13) 70. B: D Schulze (19) 72.

   ST ANDREWS BEACH: Mxd: Stableford White: J Dempsey (22) 43.

   STAWELL: Men: Stableford 3B: White: G Orr (6) R Hackwill (8) A Holloway (18) 38. A Jamieson (17) 37. Women: Stableford: K Skinner (19) 37.

   STRATHALLAN: Men: Stroke: Ambrose: D Clark (12) F Spillare (19) J McCann (21) A Moosawi (27) 53.12 cb.

   SUNSHINE: Par: A: J Papadopoulos (3) sq. B: H Le (16) 4 up. C: J Findlay (21) 7 up. M Heard (30) 3 up.

   TARRAWINGEE: Men: Stroke: L McCoy (16) 61.

   THE DUNES: Mxd: Stableford: The Cups: R Moore (33) 19. Women: The Dunes: M Wilson (22) 35. Men: Par: A: M Whittington (2) 3 up. B: M Alexander (12) 2 down. C: D Brown (24) 1 up. Mxd: Stableford: Visitor: P Buying (11) 35.

   THE HERITAGE: Men: Par: St John: Div 1: C Turvey (5) 1 down. Stableford: Henley: A: M Ubavin (9) 38. B: E Lim (17) 35. C: J Allen (25) 39.

   THE NATIONAL: Medley: Stableford Long Island: Black: R Boyall (10) 41. Stableford: Moonah: C Terrill (12) 39 cb. Old: J Anderson (28) 40. Ocean: R Watson (8) 39.

   THE SANDS TORQUAY: Men: Par: A: F Myers (1) 2 up. B: G Paterson (12) 7 up. C: D Clutterham (24) 4 up. M Hales (10) sq.

   THIRTEENTH BEACH: Women: Stableford: Creek: G Daw (21) 33. Men: A: C Fagan (9) 37. B: D McDonald (11) 37. C: S Milson (29) 36 cb.

   TIRHATUAN: Men: Stableford Yellow: J Graham (21) 36.

   TOCUMWAL: Men: Par: A: A Dale (9) 8 up. B: J Thurgood (17) 2 up. C: A Michalowsky (27) 10 up. Par Gold: G Bamford (33) 4 down. Women: Par: A: M Purtill (22) 4 up. B: R Delloro (34) 1 up.

   TORQUAY: Men: Stableford: A: D Hutchinson (8) 37. B: S Grayson (16) 39. C: G Kerr (20) 43. Resort: R Forbes (21) 39 cb. Visitor: C Foley (Elcho Park GC 21) 33 cb. Women: M Naughton (17) 37.

   TRAFALGAR: Par White: A: R Parsonage (16) 2 up. B: P Collier (19) 3 up.

   TRARALGON: Men: Stableford: 2B: D Dalrymple (15) I Wallis (13) 46. Women: M Wylie (20) 31.

   TRENTHAM: Stroke: A: D Thiele (9) 68. B: L Harrison (19) 67. C: K Anders (23) 67. Stableford: A: J Hanson (30) 35.

   VICTORIA: Men: Stableford: A: W Cannon (10) 41. B: J Bailes (11) 37. C: M Williams (18) 40. Stableford White: F Pestl (30) 31. Women: Stableford: A Witherow (14) 37.

   WANGARATTA: Men: Stroke: A: C Martens (5) 70. B: T Holden (18) 68.

   WARBURTON: Mxd: Par White: Div 1: K Kane (23) 5 up. Div 2: P Kerr (8) 1 up.

   WARRAGUL: Men: Stroke: A: R Hammond (+2) 141. B: P Johnson (15) 139. M West (9) 68. D Joyce (17) 67. C: H Melo (24) 64.

   WARRNAMBOOL: Men: Stableford: A: T McKenzie (11) 42. B: S Ellery (14) 42. C: R Lee (19) 42. Women: A: V Johnstone (11) 35.

   WATERFORD VALLEY: Men: Stableford: A: B Salter (3) 36 cb. B: S Finch (11) 39. C: G Bell (17) 35 cb.

   WERRIBEE PARK: Men: Stableford White: A: D Murphy (7) 41. B: S Norton (14) 45. C: B Hawker (16) 40. D: M Lonsdale (28) 39. Women: Stableford: A: I Brogden (25) 35.

   WODONGA: Women: Stableford: H Triglone (23) 41. Men: A: J Smith (8) 44. B: D Lacey (10) 41. C: E James (17) 44.

   WONTHAGGI: Men: Stroke: Medal Sep: A: A Geyer (10) 75. B/Medal: A Cubbon (13) 72. C: J Geyer (22) 77.

   WOODEND: Men: Stroke: N Bottoms (12) 62 cb.

   WOODLANDS: Men: Stroke: Foursome: D Thompson (16) N McMaster (18) 70. Women: K Arthurs (9) B Pitts (16) 75.5.

   WOORAYL: Men: Stroke: Medal: A: P Rayson (10) 72. B: T Price (15) 69. C: E Poole (22) 69 cb.

   YARRA VALLEY: Men: Stroke: E Cirone (28) 67.

   YARRA VIEW: Men: Stableford: A: T Vigenser (8) 38. B: B Hockey (21) 35 cb.

   YARRA YARRA: Men: Stableford: A: L Lui (3) 37. B: P Cartsidimas (15) 40. C: S Vohmann (19) 37. D: J Sabatino (21) 37. Stableford Yellow: B Cirej (28) 35. Women: Stableford: C Fraser (21) 35.

   YARRAM: Men: Stroke Black: A: D Bell (11) 70. B: C Graeme(Meeniyan) (15) 74. C: B Farley (18) 72. D: G Roberts (24) 71. A Scr: J Swift 80. Women: Stableford: K Irwin (26) 36.

   YARRAWONGA MULWALA: Women: Stableford: Lake: A: C Cuff (24) 39. B: M Shell (26) 38. Men: Stableford White: A: R Dick (13) 44. B: R Ramsdale (26) 38 cb. Murray: A: K Parker (8) 44. B: D Prighel (19) 40.

   YERING MEADOWS: Men: Stableford Valley: White: L Scicluna (24) 42. Women: Stableford: Nursery: V Meade (25) 32. Men: J Leithead (27) 36 cb. Valley: I Peter-Budge (5) 35.

22 July 2018
Windred tied 2nd and Shae Wools-Cobb sixth as four Aussies finish in the top 15 at the Porter Cup in Lewiston, New York Read more
22 July 2018
Australia’s hopes at The Open were effectively reduced to two after a Tiger Woods-inspired third round of high-octane scoring at a near-defenceless ... Read more
Inside The Ropes
22 July 2018
NORTH LAKES: Single Stableford: A: D Hallam (10) 42 P Fauenfelder (9) 37cb M Orupold (scr) 37. B: A Livingstone (14) 41 D Clegg (15) 39 G Brigginshaw ... more
22 July 2018
ALEXANDRA: Stableford: B Newton (14) 36. Women: M Fahey (14) 34. more
Golf Australia