Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Wednesday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: M Herbert (10) D Knudsen (18) 48 cb. Div 2: G Barton (18) J Cave (25) 50. Scr: L Malcolm D Nguyen 38. 4B Agg: R Marrett (18) L Powys (18) D Linaker (27) S Hill (15) 143. A: L Malcolm (8) 42. B: S Hill (15) 39. C: G Gierek (26) 44. D: G Davidson (28) 40.

   BALGOWLAH: Men: Stableford White: A: S Painter (7) 41. B: K Gowenlock (22) 40 cb. C: I Lanskis (24) 42.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: I Brigden (22) G Anderson (36) 48. 2B Scr: D Brooker G Wood 38. A: P Barrett (12) 42. B: S Devlin (13) 40. C: I Brigden (22) 41.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: M Camilleri (20) 43.

   BAYVIEW: Men: Stableford Black: A: G O'Brien (12) 37. B: M Burges (19) 40. C: G Donlan (20) 41.

   BELMONT: Men: Stableford: A: O Carruthers (14) 39 cb. B: B McGregor (15) 39 cb. C: J Marshall (24) 39.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: M Medelis (18) 38. B: F Hanks (34) 35.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B Agg: J Bondin (16) P Calantzis (14) 79. 2B Scr: D White (Eastlake) S Beck 61. A: S Popplewell (13) 41. B: P Calantzis (14) 41 cb. C: A Baxter (21) 44.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: G Heffernan (10) G Lee (22) 50. 2B Scr: B Russell M Savoldi 39. R Murfitt (20) 45.

   BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: C Vella (21) F Sultana (12) 48 cb. F Sultana (12) 41 cb.

   BONDI: Men: Stableford: O Janschek (St Michaels 10) 37.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: M Seward R Delohery 73. A: A McCabe (12) 39. B: T Skokan (16) 40. C: P Yanakis (21) 40. D: P Heaney (34) 29. Scr: J Grierson 38.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: J Welch (18) G Zugajev (3) 47. A Fisher (Castlecove 23) 40.

   BOWRAL: Men: Stableford: P Timores (17) 46.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B multi: White: Div 1: B Hayes (3) J Brendling (15) 77. Div 2: C Collins (11) P Osborn (16) 77. Scr: M Dowd A Belkus 58. A: P Larkey (12) 42. B: J Brendling (15) 40. C: D Ho (28) 40.

   CAMDEN: Women: Par: 2B: V Jameson (15) K Cahill (26) 9 up. Yellow: Div 1: M Thorn (15) 2 up. Div 2: K Cahill (26) 4 up. Div 3: S Purnell (40) 2 up.

   CAMMERAY: Men: Stableford: 2B: D Pratt (29) J Lenne (27) 49. J Wright (17) 42.

   CARNARVON: Women: Stableford: 2B: J Nam (28) S Murray (33) 48. A: J Heo (17) 39. B: C Pak (22) 39. C: L Sharp (29) 43 cb.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B multi: R Cartledge (22) R Hughes (16) 87. A: F Bardetta (7) 41. B: B Marsden (16) 43. C: P Lumley (26) 40. Gold: R Nery (30) 36. 2B multi: S De Kauwe (24) R Murray (13) 89. A: A Gratland (8) 40. B: W Frome (13) 39. C: S De Kauwe (24) 45. 2B Scr: A Gratland B Lambert 40.

   CASTLECOVE: Women: Stableford: J Cryer (27) 40.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: A Watkins (29) T Satill (31) 49 cb. 2B Scr: T Savage (11) L Cheung (7) 39. A: J O'Donnell (9) 40. B: H Choi (15) 42. C: C Boyle (24) 39.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: C Drury (22) R Houng-Lee (32) 52. 2B Scr: R Younan J Hong 47. White: A: C McRae (13) 42. B: J Ballesty (18) 46. C: C Drury (22) 49. Gold: M Hill (27) 47.

   CROMER: Men: Stableford: 4B: K Rischmiller (17) D Anderson (31) 46. 4B Scr: J Boyse M Grenot 37. A: L Haplin (11) 38. B: J Watts (17) 39. C: D Anderson (31) 41. Scr: M Taylor 34.

   CRONULLA: Women: Stableford: A: M Cull (20) 38 cb. B: E Brus (24) 38. C: J Vickers (32) 39. D: C Schwarzer (43) 37. Scr: S Wiggins 31. 9-hole: S Maguire (31) 17.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: K Kim J KIm 52 cb. Scr: D Brekan G Feast 39. Div 1: R Ranney (16) 43. Div 2: J Kim (23) 43. Div 3: M KIm (27) 44. Scr: S Sidhu 35.

   DUNHEVED: Veteran Medley: Stableford 2B multi: White: Div 1: S Lemonakis (27) S Hammond (22) 90. Div 2: K Inall (25) R Delany (11) 86. B Bourke (25) 46.

   EASTLAKE: Medley: Stableford White: A: D Galloway (4) 45. B: A Durkin (15) 44. C: T Davies (27) 41. D: D Kell (29) 39. Scr: D McLean 36.

   EVERGLADES: Men: Stableford Irish Team: Black: Div 1: M Hyland (16) G Williams (19) A Micallef (27) A Daley (14) 94. A: S Blake (12) 41. B: A Borg (18) 42. C: R Wilkinson (21) 41 cb. D: J Pickvance (28) 44. Scr: N Miller 38.

   GEORGES RIVER: Men: Stroke: Medal Jan: Div 1: T Markovski (17) 63. Div 1 Scr: S Pearson 72. Div 2: M McDonald (24) 58. Div 2 Scr: G Pickworth 78. Gold Medal: G Lattouf .

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: P Naylor (22) 42.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: D Tytherleigh (Belmont 4) 42. B: G Warne (21) 47. R Mehan (25) 41.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: C Harrington (15) 42.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: P Paris (11) 42. B: G O'Brien (18) 41. C: P Tucker (20) 39. D: A Bruce (32) 37.

   KAREELA: Men: Stableford: 2B Agg: C Jones (18) C Rodden (13) 75. A: R Overhall (14) 39 cb. B: P Dalley (19) 42. C: C Taylor (24) 40. Scr: D Boyle 32.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: White: J McLenaghan (22) K Slater (11) 50. Scr: S Cooper G Nocholas 40. A: D Thompson (10) 43. B: R Todd (19) 41. C: M Elliott (24) 41 cb.

   KOGARAH: Men: Stableford White: A: P Swan (11) 38 cb. B: L Naumovski (15) 42. C: G Mascarenhas (19) 40. Scr: M Gannon 37. Hole in one: S Puskaric at 13th.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: J Patfield (25) A Hall (20) 50 cb. G Webster (23) 42.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: F Yang (18) 39.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: M Oaten B Hogan 47. A: J Gough (10) 41. B: T Cohen (15) 42. C: G Bourne (24) 41. Scr: R Bockman 34.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B: White: S Rahiman (15) R Joson (8) 49. Div 1: S Rahiman (15) 41. Div 2: W Lewis (24) 39. Scr: N Burchell 35. Women: A Pedersen (25) 35.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: D Petrou (27) F Tzavellas (17) 51. D Petrou (27) 45. H Adamou (26) 41 cb. F Tzavellas (17) 41.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: R Morri (12) A Cox (17) 53. A Cox (17) 44.

   MANLY: Men: Stableford 2B: White: E Allison (23) B Brooks (29) 51. A: R Bloore (13) 36 cb. B: Q Olde (17) 40. C: G Kelly (30) 39 cb. Scr: D Hearsch 32.

   MASSEY PARK: Women: Stableford: J Smith (14) 36. J Westley (45) 37.

   MONA VALE: Men: Stableford: 2B: D Bombara (12) R Koopman (35) 49. A: D Bombara (12) 43. B: I Miller (19) 41. C: G Morley (25) 43. Scr: G Stanford 32 cb.

   MONASH: Men: Stableford: Irish Team: A Macedo (34) P Rudgley (20) L Mackay (14) S Rudgley (15) 52 cb. A: S Dyne (11) 43. B: E Guz (17) 39. C: H McCarthy (25) 44.

   MOORE PARK: Medley: Par 2B: White: R Catterall (10) K Horton (30) 10 up. Men: S Oh (19) 5 up cb. Medley: 9-hole: D Baldwin (24) 20 cb.

   MOSS VALE: Medley: Stableford: A: P Cunich (9) 40. B: M Groll (19) 42. C: B Williams (22) 41.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: R Scott (16) A Wilson (18) 48. Medal Jan: A: L Nairn (7) 41 cb. A Scr: G Willard 34 cb. B: D Foster (15) 41 cb. B Scr: P Norton 27 cb. C: J Soussan (26) 43. C Scr: T Damouni 18. Medal Dec: B: T Kim (13) 33 cb.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: N Graeve (26) B Hall (16) 52 cb. Scr: N Shackle J Lin 39. A: B Hyland (12) 41 cb. B: T Ahn (17) 47. C: B Johnston (27) 42. D: F Dempsey (29) 44.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stroke: M Johnston (28) 64 cb.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford White: G Skulander (23) 34. Women: M Geary (34) 42.

   NOWRA: Men: Stableford: A: J Perkins (11) 44. W Stubbles (22) 42 cb.

   NSW: Medley: Stableford: 2B Agg: D Spilstead (6) C Williams (7) 70 cb. Men: D Harris (18) 37 cb. Scr: S Arnold 32. White: N Monk (21) 36. Women: L Buckley (11) 34.

   OATLANDS: Stableford: 2B Agg: D Singh (6) P Greenaway (6) 75. Men: A: D Singh (6) 38. B: L Parker (18) 44. C: R Smith (26) 40. Scr: P Greenaway 31.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: J Boyle (15) 39. B: N Boyes (32) 38.

   PENNANT HILLS: Medley: Stableford: 2B: P Price (25) M Lacey (20) 50. Men: Stableford White: Div 1: C Breytenbach (13) 43. Div 2: M Lacey (20) 43 cb. Scr: G Parrett 32 cb. 

   PENRITH: Medley: Stableford 2B Agg: White: D Harkin (13) R D'Souza (12) 80. 2B Scr: D Neill (Dunheved) P Morris 69. Men: A: P Morris (3) 40 cb. B: D Nurthen (19) 41 cb. C: C Dickinson (23) 40. Women: T Jung (23) 32 cb.

   PYMBLE: Stableford: 2B: D Dammers (18) P Veith (36) 51. 2B Scr: P Cowan C Green 38. Men: J Greathead (12) 42. Women: L Dickinson (9) 36.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: L Carroll-Cornish (30) H Scott (17) 80. A: B McMillen (8) 43. B: S Lee (13) 40 cb. C: L Carroll-Cornish (30) 45. Scr: W Palmer (5) 36 cb.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford 4B: Championship: White: A Bain (32) R Bain (20) 47.

   SHELLY BEACH: Women: Stableford: Div 1: S Dobson (22) 43. Div 2: G Thomas (24) 39. Div 3: J Garner (38) 40.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: J Choi (15) J Hong (9) 48 cb. 2B Scr: C Weeks J Georgiou 35 cb. J Tishchler (16) 42.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: A: W Ducket (18) 42. B: B Melick (35) 46.

   TERREY HILLS: Medley: Stableford: 2B Agg: J Lee (8) R Yoon (23) 73. B Stuart (18) 41.

   THE AUSTRALIAN: Stableford: 4B: J Shwabsky (20) D Shwabsky (22) 47. Scr: J Warren K Yuan 46.

   THE COAST: Veteran: Stableford: F Thorncroft (19) 47.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: K Wilson (27) J Peoples (20) 46. Scr: J Coxon S Beck 39. Hcp: L Berger (18) 42. Scr: A Katholos 36.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: A Cameron (7) E Timp (19) 49 cb. Scr: P Joseph W Smith 44. Div 1: W Denniss (13) 41 cb. Div 2: R Royal (16) 42. Div 3: R Butchart (25) 41.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 4B: M Francis A Cameron 50. A: S Uto (12) 40. A Scr: A Sutton 35. B: C Jones (14) 42. B Scr: C Jones 29. C: P Ayres (20) 41. C Scr: P Ayres 22.

   WARRINGAH: Men: Par 2B: White: P Williams (19) T Halpin (16) 12 up. A: F Moise (14) 4 up. B: P Williams (19) 3 up. C: B Lowe (22) 7 up. D: V Rulli (28) 7 up. Trophy: B Lowe (22) 7 up cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 4B: M Fernandez (35) M Gooley (7) 51. 4B Scr: C Brown C Knobbs 37. A: T Clark (9) 38 cb. B: T Oram (22) 42. C: O Algie (36) 38 cb.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: P Gearin (14) 39. B: T Ballard (22) 40. Scr: R Tranby 33.

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: K Allen (19) L Mcnamara (27) 75. A: J Parker (6) 40. B: G King (15) 43. C: N Dey (28) 41. Scr: J Parker 34. 

20 January 2018
Follow the Australian Amateur Championship match play phase live from the Lake Karrinyup Golf Club in Perth. Read more
20 January 2018
It was the day of bonus golf at the Australian Amateur Championship, presented by Swinging Skirts. Read more
Inside The Ropes
19 January 2018
REDLAND BAY: Stableford A: M Bennett 43 P Thomas 38 M Wallace 37 M Stanley 36. B: R Douglass B Morris T Bougourd 37 N Alcott 36. NTP: M Stanley ... more
19 January 2018
SERPENTINE & DISTRICTS: Mxd Scroungers Stableford: D Wilson 42 R Nielsen S Getwansun 38 R Brown 37 C Ashby 36. more
Golf Australia