Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

 

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: J Williams (21) 38. Div 2: G Lee (30) 43.

   AVALON: Men: Stableford: 2B Agg: D Oliver (14) S Gaal (27) 75. D Oliver (14) 38.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: A Confoy (20) 43. Women: J Hickey (11) 30 cb.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: D Williams (7) 38. B: J Katsoulis (14) 38. C: B McMillan (31) 41.

   BARNWELL PARK: Men: Stableford: P Waring (27) 44.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B: E Bryans (35) B Arnott (25) 47. Men: Div 1: B Anderson (14) 40. Div 2: E Bryans (35) 43. White: D Nelson (26) 30. Women: 2B: Gold: V Mills (34) B Arnott (25) 46 cb. Div 1: S Poate (20) 33. Div 2: B Carlsson (24) 42.

   BEVERLEY PARK: Snr Stableford: Div 1: G Gallagher (12) 39. Div 2: J McLaren (25) 38 cb. Div 3: B Douglas (35) 42. Women: A: S Chapple (16) 35. B: L Ricketts (27) 35. C: M Wood (32) 39.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: G Revie (25) 41.

   BONVILLE: Women: Stableford: 2B: A Crane (32) J Habgood (24) 40. D Happ (28) 32.

   BOWRAL: Women: Stableford: S Harrison (24) 37.

   BREAKERS: Men: Stableford: Team: M Vanderslot (13) S Numan (13) D Morewood C Donohoe (13) 115. G Cook (18) 42.

   BRIGHTON LAKES: Veteran Medley: Stableford: 2B: K Plaisted (15) D Roberts (35) 53. R Wilson (34) 47.

   CAMMERAY: Women: Stableford: J Hughes (27) 36.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: G Kairouz (Concord 23) J Sukkar (Marrickville 16) 51. 2B Scr: A Dilshad I Daryab 40. A: R Lee (10) 38 cb. B: Y Kim (18) 48. C: F Kwon (24) 39 cb.

   CASTLECOVE: Men: Stableford White: M Crook (15) 41.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: H Hampson (17) 41.

   CONCORD: Women: Stableford: A: M Mitchell (12) 36. B: L Bates (26) 39. C: R Drysdale (29) 34.

   CRONULLA: Medley: Stableford: M Cummins (23) 44. Scr: C Burchmore 35.

   CUMBERLAND: Women: Stableford: S Colussi (27) 35.

   ELANORA: Men: Stableford: A Frith (26) 43.

   EVERGLADES: Women: Stableford: 2B Agg: Pink: T Melnik (17) S Saunders (13) 70. Div 1: S Saunders (13) 39. Div 2: M Hockley (29) 40. Div 3: A Kendal (39) 39.

   FORSTER: Women: Par: A: H Mitchell (20) 4 up. B: C Miller (28) 2 up. C: K Mellor (45) 4 up.

   FOX HILLS: Men: Stableford: Team Agg: K Gill J Strada J Dyball A Costaganna 153. Scr: P Bradley P Minko D Fitzgerald J Swinburne 119. A: P Bradley (5) 40. B: K Gill (19) 45. C: L Muscat (31) 46.

   GLENMORE: Men: Stableford: D Craig-Williams (20) 36.

   GORDON: Stableford: M Algeo (30) 39.

   GOSFORD: Women: Stableford: Trophy: S Coyle (18) 42 cb.

   HURSTVILLE: Medley: Stroke Ambrose: White: R Harlum J Harlum (16.5) 59.5.

   KILLARA: Women: Stableford Green: E Wells (21) 39 cb. J Jones (30) 39. J Setright (34) 36.

   KOOINDAH WATERS: Mxd: Stableford: 2B multi: D Sullivan H Sunwoo 71 cb. Men: A: N Merritt (11) 37. B: R Moran (15) 38. C: I Broad (25) 39. Women: Stroke: J Aldrich (21) 34.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B multi: G Nelson (11) D Summers (21) 91. 2B Scr: S Musgrave O Pope 39. A: S Musgrave (12) 43. B: G Plassan (Cabramatta 17) 42. C: J Alimbakis (23) 43 cb. Women: Div 1: P Lamberton (15) 41. Div 2: M Gear (21) 38.

   LEURA: Women: Stableford: 9-hole: D Pinch (31) 19. V Ekeblad (35) 18. T Nielsen (29) 16 cb.

   LONG REEF: Men: Stableford: J Shirley (12) 40. Women: R West (19) 36. 9-hole: R Lyon (30) 20.

   LYNWOOD: Medley: Stroke: B Barker (24) 67.

   MANLY: Women: Stableford: 2B: S Brown (41) S Lutze (37) 48 cb. A: K Tallack (11) 42. B: C Mater (26) 39. C: S Brown (41) 46.

   MARRICKVILLE: Women: Stableford: 2B multi: D Forrester (30) J Winter (22) 68. W Troy (31) 35. Men: 2B: B Miller (26) K Heath (13) 50. 2B Scr: J Mumford D Jones 36 cb. Hcp: J Parker (18) 42. Scr: D Fletcher 32 cb.

   MONA VALE: Men: Stableford: B Mcnamara (19) 40. Women: E Butler (36) 36 cb. 9-hole: R Masman (45) 17.

   MONASH: Women: Stableford: Div 1: J Drutman (18) 38 cb. Div 2: R Burns (26) 40. Div 3: N Fink (38) 37.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: A Windon (32) 39.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: J Mascarenhas (23) D Mascarenhas (26) 50. Trophy: J Mascarenhas (23) 43 cb.

   NOWRA: Veteran: Stableford: P Tucker (28) 45. Women: J Wallace (27) 42 cb.

   PALM BEACH: Women: Stableford: J Boreham (21) 37.

   PYMBLE: Women: Stableford: K Sinclair (27) 41.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: W Dayment (21) J Glenn (12) 80. A: Z Delevski (11) 38 cb. B: G Wilkinson (15) 39. C: W Dayment (21) 49. Scr: C McMahon 36.

   ROSEVILLE: Women: Stableford: Div 1: L Galbraith (20) 37 cb. Div 2: R Clegg (29) 39. Div 3: S Grob (35) 35 cb.

   ROSNAY: Veteran: Stableford 2B: Yellow: A: D Mason (28) R Howie (19) 50 cb. Div 1: P McDermid (12) 43. Div 2: P Goh (27) 45.

   ROYAL SYDNEY: Women: Par: Championship: Div 1: A Lenagan (22) 5 up. Div 2: L Roberts (30) sq cb. Centenary: A McKay (29) 3 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: Div 1: W Kemp (25) 36. Div 2: A Kim (13) 34.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: J Reynolds (25) 47. S Tekeley (24) 44. Scr: J Kast 35.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B Agg: White: M O'Rourke R Dorn 81. A: P Long (12) 44. B: R Dorn (15) 43. C: M Hemsworth (20) 41. D: N Upcroft (25) 42.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: M Alexander (35) 42.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford: A: M King (12) 42. B: A Brown (19) 47. C: R Martin (24) 42. Women: Stableford Yellow: Div 1: L Dwyer (23) 43. Div 2: L Griffiths (42) 39.

   ST MICHAELS: Women: Stableford: Div 1: H Williams (17) 38 cb. Div 2: K Loosley (23) 38. Yellow: L Gearing (44) 41. Snr White: J Morrison (17) 45.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Par 4B: White: J Uebel (36) C Josephson (26) 6 up. Scr: B McDonald P Young 6 up. A: S Phegan (8) 5 up. B: C Milovanovich (16) 5 up cb. C: C Denison (32) 7 up.

   STRATHFIELD: Women: Par: Div 1: D Song (10) 5 up. Div 2: A Hoad (23) 3 up.

   TALLWOODS: Men: Stableford Veteran Men: White: A: B Eschbach (17) 42. L Burke (14) 41. B: T Bodycote (27) 45. B Melick (35) 42. Women: J Panada (25) 42. M Byrnes (23) 35.

   THE LAKES: Men: Par: J Flachs (21) 3 up. Women: Div 1: D Enahoro (22) 1 up. Div 2: L McDowall (24) 7 up.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B multi: D Lewis (Howlong 15) T Harris (13) 89. Men: Div 1: C Willis (5) 41. Div 2: D Lewis (Howlong 15) 42. Div 3: F Duarte (36) 41. Women: E Sargent (29) 38. Scr: B Wood 32.

   TUNCURRY: Men: Stableford: A: P Dorahy (14) 40. A Scr: G Ellis 34. B: J Baker (21) 37 cb. B Scr: P Ryan 19.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: L Mather (22) 41. B: J Cha (25) 38. C: J Macdougall (40) 36.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: B Gibbons (7) S Blundell (16) 48 cb. J Woods (22) 41 cb.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: S Kennedy (33) 42.

   WINDSOR: Women: Stableford: K Rogers (14) 34. 9-hole: V Horsburgh (43) 19.

   WOOLOOWARE: Women: Stableford: Div 1: L Nowak (11) 39 cb. Div 2: L Banduch (22) 38. Div 3: L Millican (36) 42. 

15 August 2018
Dylan Perry, Blake Windred and Zach Murray will fly the Aussie flag when the US Amateur match play begins despite radically different methods of ... Read more
15 August 2018
Following a restructure of the VIS Golf program, the VIS is seeking an experienced, qualified and passionate high performance Golf coach to lead the ... Read more
Inside The Ropes
15 August 2018
ALEXANDRA: Stableford White: P Vallance (7) 34. more
15 August 2018
AVALON: Men: Stableford: G Isherwood (17) 39. Hole in one: G Isherwood at 1st. more
Golf Australia