Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Tuesday

ACT

   FEDERAL: Women Stroke div 1: J Croot (17) 71, J Doan (15) 73 cb, L Barrett (22) 73. Div 2: M Leslie (25) 73, I Gilbert (28) 74, W Millhouse (28) 75. Div 3: D Sly (34) 72, K Parkinson (38) 77, L Ingham (39) 78. NTP: 3rd D Sly. 8th J Gould. 12th C Strangio. 16th A Kirkpatrick.

NSW

   ASQUITH: Women: Stableford: 2B: Div 1: M Simmons (14) C Boyd (16) 40 cb. Div 2: S Death (30) J Ferguson (34) 42. Div 1: T Chung (20) 36 cb. Div 2: M Wood (27) 35 cb.

   AVALON: Men: Stableford: G Moncrief (26) 39.

   AVONDALE: Women: Stableford: Canadian Foursome: V Furness (14) A Qiu (29) 38.

   BALGOWLAH: Women: Stableford: 9-hole Team: P Pashley (28) J MacDonald (20) K Coote (34) S Ellis (33) 28.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: G Ford (18) 37. Women: R Dickson (26) 34.

   BARDWELL VALLEY: Veteran: Stableford White: A: R Simpson (11) 40. B: M Dunn (17) 36 cb. C: G Katsoulis (28) 33.

   BAYVIEW: Men: Stableford: 2B Agg: G Walker (27) J Wenborne (20) 73. Div 1: G Fowler (10) 40. Div 2: G Walker (27) 42. White: D Nelson (25) 35. Women: 2B Agg: Gold: N Cope (25) D Price (35) 59. Yellow: N Cope (25) 34.

   BEVERLEY PARK: Women: Stroke: Medal Feb: A: P Wilson (15) 72. B: L Ricketts (30) 82.

   BONNIE DOON: Women: Stableford: A Bennett (15) 38.

   BONVILLE: Women: Stableford: P Rooney (16) 28 cb.

   BOWRAL: Women: Stableford: 3B: J Ferguson (26) J Scott (21) C Hill (21) 44 cb.

   BREAKERS: Men: Stableford: B Webb (19) 39.

   BRIGHTON LAKES: Veteran: Stableford: 2B Agg: P Valenzuela (18) R Trewin (27) 90. R Archer (25) 47.

   CAMPBELLTOWN: Women: Par: Div 1: A Evans (11) 4 down. Div 2: C McDonald (30) 2 down. Div 3: J Wotten (38) 2 down cb.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: J Han (18) P Yoon (13) 47. 2B Scr: C Kinnard J Hong 39 cb. A: A Wiffin (PGA 1) 39. B: J I Han (18) 43. C: B Smith (20) 40.

   CASTLECOVE: Men: Par Team: White: P Thomas (13) B Trestrail (19) G Kubizniak (13) I Vines (18) 16 up. J Potts (19) 8 up.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: D Duggan (38) 40.

   CONCORD: Women: Stableford: Div 1: M O'Loughlin (20) 37 cb. Div 2: J Lancken (21) 32. Div 3: S Lim (33) 20. 9-hole: L Roper (43) 16.

   EVERGLADES: Women: Stableford: A: P Elloitt (12) 37. B: S Quilkey (26) 37 cb. C: M Warr (32) 33.

   FAIRFIELD: Women: Stableford: A: K Judd (23) 34. B: L Middling (30) 35.

   FORSTER: Women: Stroke: Medal: A: S Bellamy (20) 65. A Scr: J Ervin 80. B: L Parker-Smith (28) 66. B Scr: V Miller 91. C: S O'Leary (43) 65. C Scr: J Byrnes 100.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: R Stevenson (25) J McGingley (27) 50. 2B Scr: J Ross J Clarke 41. A: J Ross (11) 38. B: S Williams (15) 39. C: R Cummins (25) cb. D: J Gounder (29) 41.

   GORDON: Women: Stroke: Medal: Div 1: L Stanley (22) 64. Div 1 Scr: L Stanley 86. Div 2: J Daly (33) 65. Div 2 Scr: J Daly 98.

   GOSFORD: Women: Stableford: A: L Bignall (20) 38. B: B Adams (27) 39. C: R Jordan (35) 40.

   HIGHLANDS: Women: Stableford: 9-hole 4B: A Hyde (30) G Reid (28) 18.

   JAMBEROO: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: K Brennan (17) 69. Div 2: L Walker (34) 75. Div 3: M Smith (42) 67. Stableford: C Marriott (41) 22.

   KAREELA: Women: Stableford: 2B Agg: D Bishop (28) K Gillson (13) 66. A: J Lennon (23) 35. B: D Field (27) 35. C: B Little (45) 30.

   KILLARA: Women: Stableford Green: A: C Heazelwood (16) 39 cb. B: J Bryan (24) 37. C: S Scarlett (35) 40. D: M Luchsingher (35) 36. Scr: J Crichton 34.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: N Hancock (9) 38. B: J Meier (14) 37. C: F Pramana (24) 39. Women: G Portelli (18) 36.

   LAKESIDE: Medley: Stableford: 2B multi: P King (17) J Banjavcic (16) 79. 2B Scr: A Tomkins (Everglades) K Shepard (Antill Pk) 38. A: M Williams (12) 38 cb. B: R James (14) 41. C: M Burton (23) 41. Women: M Brennan (31) 39.

   LONG REEF: Men: Stableford: G Black (25) 40. Women: A Brown (39) 38.

   LYNWOOD: Medley: Stableford White: I Dalgairns (13) 40.

   MACARTHUR VETERANS: at Camden: Stableford: 2B: P Kember (9) M Armstrong (19) 48. Div 1: W Donaldson (10) 35. Div 2: N McInnes (18) 39. Div 3: W Hancock (22) 37. Div 4: R Hodson (27) 40. Women: M Ball (28) 36.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: P Harrison (14) 40.

   MONA VALE: Medley: Stableford: M Grinham (18) 38.

   MOSS VALE: Women: Stableford: A: S Bailey (18) 36. B: D Pine (24) 42. C: M Werfel (34) 35.

   MUIRFIELD: Women: Stroke: Ambrose: L Dixon (18) J Westcott (27) 69.75.

   NORTH RYDE: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: A Stubbs (11) 69. Div 2: R Hanlon (26) 70. Div 3: C Savage (33) 72. Div 4: A Conway (36) 68. Scr: M Irons 78.

   NORTHBRIDGE: Mxd: Stableford: 2B: P McBride (21) G Baird (13) 45 cb. G Belogiannis (20) 38.

   NOWRA: Veteran: Stableford: Medal: A: R Klein (15) 36. B: T McCarthy (27) 39. Women: S Marshall (22) 32.

   PALM BEACH: Women: Stableford: G Pearce (23) 30 cb.

   PYMBLE: Stableford: B Gautschi (22) 39.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B: J Backhouse (17) A Muller (Eastlake 16) 44. A: D Crawford (11) 37. B: R Robson (18) 38. C: S Sharkey (25) 32. Scr: T Judge 21 cb.

   ROSEVILLE: Women: Stroke: Medal Feb: Div 1: S Fortin (19) 67. Div 1 Scr: S McAllister 84. Div 2: R Webb (31) 71. Div 2 Scr: R Diddams 100. Div 3: L Claydon (37) 69. Trophy: S Fortin .

   ROSNAY: Men: Stableford 4B: Yellow: A Doak (17) P Sheen (22) 50. Div 1: W Duncan (18) 41 cb. Div 2: P Coyle (24) 45.

   RYDE-PARRAMATTA: Women: Stableford: 2B: S Virzi (41) S Ager (32) 44. Div 1: F Park (18) 41. Div 2: B Younglee (25) 42. Div 3: S Ager (32) 34. Div 4: S Virzi (41) 34.

   SHELL COVE: Men: Stableford: R Gunning (19) 47. Scr: V Clemente 31. Women: M Bchara (23) 36.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford 2B multi: White: D Froud (19) H Cope (17) 75. A: S Brownlow (3) 39. B: T Yarnold (16) 39 cb. C: R Baillie (19) 37. D: I Hodge (34) 39 cb.

   SPRINGWOOD: Medley: Stableford White: R Ledden-Cooper (35) 43.

   ST MICHAELS: Snr Stableford White: R Bedford (17) 40 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford 4B: White: B Balagtas (7) P Morris (14) 46. A: C Abutaa (Macquarie Links 9) 38. B: P Morris (14) 45. C: T Griffiths (36) 40.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: 2B: R Hong (34) J Lee (28) 46.

   TALLWOODS: Women: Stableford: Div 1: J Overhall (27) 36. Div 2: M Mellick (41) 36.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B: R Darcy (22) G Adams (14) 71. D Payne (17) 37. Scr: T Jay 29. Veteran: G McLeod (36) 44.

   THE RIDGE: Men: Stableford: 4B Agg: N Mugridge (20) G Field (Beverley Pk 9) 66. Div 1: G Aston (10) 39. Div 2: J Aston (28) 38. Scr: G Field (Beverley Pk) 27.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: J Hasler (19) J Littlebury (12) 49. 2B Scr: E Tolomeo J Grima 47 cb. S Musico (31) 42.

   WINDSOR: Women: Par: A: A Petinsky (21) 3 up. B: M King (29) 5 up. C: J O'Mara (32) 2 up. D: K Madden (43) sq cb.

   

24 April 2018
Shellharbour’s Travis Smyth will make his Web.Com debut this week after bagging a place through Monday qualifying in Indiana overnight Read more
24 April 2018
The top 10 Aussies in world rankings for men, women and golfers with disability ... Read more
Inside The Ropes
26 April 2018
APOLLO BAY: Men: Stableford: A: D O'Meara (15) 38. B: D Hall (34) 37. more
26 April 2018
ANTILL PARK: Mxd: Stroke Ambrose: White: J Langston G Langston 60.25. K Shepherd S Kennedy 64. more
Golf Australia