Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B: White: W Bergmann (11) G Hatton (22) 49. 2B Scr: N Wood L Gibson 40. Men: A: N Wood (3) 41. B: B Murdoch (15) 38 cb.

   ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: D Kim (21) 36. Div 2: E Kang (27) 39. Hole in one: R Hanchard at 17th.

   AVALON: Men: Par: G Moncrieff (27) 10 up.

   AVONDALE: Men: Stableford: A: J Jeffress (3) 40. A Scr: J Jeffress 37. B: H Martin (16) 41. C: S Astey (19) 39.

   BANKSTOWN: Women: Stableford: B Turnbull (26) 31.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford 2B: White: S Lohmann (7) D White (4) 48. L Sanchez (2) 40. Scr: G Lee 35.

   BAYVIEW: Women: Stableford: L Hatch (29) 37.

   BERMAGUI: Men: Stableford White: A: P Revill (14) 40. B: A Scarpin (18) 40. C: M McCann (24) 38 cb.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: Div 1: B Pisani (25) 42. Div 2: C Bergmann (15) 41. Div 3: C Prasad (19) 40 cb. Women: A: D Walker (9) 39 cb. B: B Mitchell (30) 40.

   BLACKHEATH: Women: Stableford: A McAlister (31) 38.

   BOTANY: Veteran: Stableford: L Bradd (14) 36.

   BOWRAL: Women: Stableford: E Neale (25) 39.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: 2B: J Maurer (28) G Rendall (21) 51. A: A Baird (11) 40. B: P Azzopardi (14) 42. C: J Halliday (20) 42.

   CABRAMATTA: Veteran: Stableford White: W Easterbrook (11) 36. Women: K King (17) 38.

   CAMDEN: Men: Stableford: 2B: A Cavana (18) G Miles (12) 52 cb. 2B Scr: J Smart J Mutley Ingram 42 cb. A: W Eagles (10) 45. A Scr: D Cummins 37. B: A Cavana (15) 42. B Scr: G Eamens 30. C: T Bardsley (20) 46. C Scr: T Hughes 24.

   CARNARVON: Medley: Stableford: 2B: A Elali (18) H Bashir (21) 51. Men: A Elali (18) 44.

   CASTLE HILL: Women: Stableford: K Romer (14) 40 cb.

   CHATSWOOD: Women: Stableford: C Boorman (22) 39.

   CONCORD: Medley: Stableford: B Lim (21) 38.

   CROMER: Women: Stableford: Div 1: C Messiter (28) 32. Div 2: C Taylor (45) 32.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: I Macauley 38. A: I Macauley (3) 41. B: G Miller (17) 40 cb. C: B Manning (21) 43.

   CUMBERLAND: Medley: Stableford: D: P Duclos (11) 42.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: M Korkis (18) 42. Women: B Xu (30) 38.

   ELANORA: Stableford: P Wylie (4) 42.

   EVERGLADES: Women: Stableford: Pink: Div 1: J Moore (17) 37. Div 2: G Wilson (37) 40.

   FAIRFIELD: Snr Stableford White: A: A Hardy (14) 43. B: N Charnly (22) 50. C: R Cuneen (34) 48.

   GIBRALTAR: Men: Stableford: R Druery (17) 41 cb.

   GLENMORE: Men: Stableford: L Jayawardane (25) 45.

   GORDON: Men: Stroke: Ambrose: A: P Waddell J Surplice (3.75) 59.25. A Scr: I Tiltins I Hammer 69 cb.

   HURSTVILLE: Medley: Stableford White: T Harrison (22) 40.

   KAREELA: Jnr: Stroke: C'ship: J Guan (Bexley) 66 S Bosevski (Pt Kembla) 75. Hcp: I Fan (Cronulla 9) 62. Stableford: Boys: K Mudadana (16) 42 L Waring (35) 39. Girls: M Hronis (Marrickville 38) 43.

   KOOINDAH WATERS: Men: Stableford White: A: B Crutcher (12) 39. B: G Kay (13) 40. C: I Broad (27) 35. Women: R Chou (30) 29.

   LEONAY: Stableford: 2B: J Kennedy (11) P Mcfarlane (10) 51. A: J Kennedy (11) 43. B: P Latimer (17) 40. C: C Faico (19) 42.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: M Davis (0) 39 cb. B: J D'amico (14) 42. C: M Kriesch (27) 41. D Wood (Rosnay) (16) 39. 2B: J D'amico (14) M Kriesch (27) 50. 2B Scr: M Davis A Seymour 42.

   LONG REEF: Women: Stableford: R McCormick (25) 38.

   MANLY: Men: Stableford Irish Team: White: M Morris (26) I Campbell (34) R Sutherland (28) P Moore (23) 127. M Day (25) 44.

   MASSEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: J Hegarty (26) E Solarz (24) 85. A: M Lakomy (7) 38. B: T Nixon (18) 44. C: J Hegarty (26) 45. Scr: S Fitzpatrick 38.

   MONA VALE: Women: Stableford: A: R Smith (18) 38 cb. B: H Biven (25) 35 cb. C: J Gilleland (35) 37.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: K James (17) 42. Veteran: Gold: C Novis (27) 39. Women: L Quilliam (1) 37.

   MORISSET: Medley: Stableford 2B: White: C Follp (16) P Donohue (12) 49. Men: A: G McDonald (13) 43. B: E Peters (17) 41. C: G Mitchell (24) 41. Women: L Hollman (38) 36.

   NORTH RYDE: Women: Stableford: T Kim (29) 40.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford 2B: White: S Towers (18) B Stammer (20) 47. 2B Scr: P Milling J Stephens 31. Men: Trophy: J Dunstan (28) 42. Women: V Walker (17) 26.

   NSW: Women: Stableford: A Gilsenan (13) 39.

   OATLANDS: Men: Stableford: B Greenaway (12) 39. Women: L Guthrie (15) 38.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: D Montefiore (14) G Howe (26) 48 cb. S De Meio (22) 43 cb.

   PENNANT HILLS: Women: Stableford: M Herman De Groot (24) 37. 9-hole: A Elsley (28) 9.

   PYMBLE: Stableford: C Adamsas (6) 42.

   RANDWICK: Veteran: Stableford: 2B Agg: B Goodsell (14) L Bennett (30) 72. A Glenn (15) 36.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: M Cowley (23) D Chisholm (22) 50. 2B Scr: D Owen B Timmony 34. A: J Gayleard (12) 41. B: D Leahy (15) 40. C: L Grover (28) 40. D: T Clifford (30) 41.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Championship: V Mowbray (27) 28 cb. Centenary: N McDermott (34) 38.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: D Fardell (10) 41.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: Team: R Fleeton (21) C Gaunt (18) R Taylor (30) P Mcphail (9) 94 cb. A: S Armstrong (3) 40 cb. B: T Johnson (15) 46. C: N Horsley (20) 38. D: J Dennis (26) 39.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: 2B: D Champion (25) J McQueen 48 cb.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: White: H Mortensen (Mullumbimby 20) C Trivas (12) 49. A: A Sullivan (11) 37. B: M Rodriguez (16) 37. C: T McBride (26) 39 cb. Scr: J Scruse 33. Stableford: 2B Scr: W Wang S Kyriacou 38. Men: Stableford 2B: Gold: R Jones (24) A Nicholls (36) 48. M Ta (29) 41. Stableford: Challenge: D Marshall (Newcastle 9) 38. Stableford Visitor: White: H Mortensen (Mullumbimby 20) 42. Jnr: S Davies (10) 39. Women: K Moses (15) 38.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford White: A: M Wong (Massey Park 5) 39 cb. B: R Wyburd (Cumberland 12) 43. C: N Wastle (19) 40 cb. 2B: E Sammons (22) T Sammons (36) 48. Scr: D Gale J Bugdalski 44.

   STRATHFIELD: Women: Stableford: Div 1: H Park (13) 36 cb. Div 2: J Chung (24) 31 cb.

   THE COAST: Women: Stableford: G Jones (28) 35.

   THE RIDGE: Medley: Stableford: 2B Agg: C Layton (28) B Lahey (32) 87. Men: Div 1: A Smith (7) 40 cb. Div 2: P Muhlbock (35) 48. Scr: G Batman (Liverpool) 36. Women: S Dean (32) 39.

   WAKEHURST: Women: Stableford: A: J Bennett (17) 41. B: D Sate (32) 34.

   WALLACIA: Men: Stableford 2B: White: F Jones (15) A Nonas (27) 52 cb. 2B Scr: P Williams W Moser 40. A: W Moser (11) 43 cb. B: G Blair (13) 44. C: R Hayes (30) 43. Veteran: P Cromer (13) 42 cb. Super Veteran: A Nonas (46) 46.

   WARRINGAH: Medley: Stableford White: L Jones (Mona Vale 24) 43. Women: S Harris (19) 40.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: J Galbraith (13) A Galbraith (37) 50. A Galbraith (37) 44. Scr: S Giles 27.

   WINDSOR: Men: Stableford: 4B: N Ponnusamy (28) R Ledgar (16) 46. Mxd: M King (25) M King (17) 45. Women: R Moxham (34) K McMurdo (21) 41 cb. Men: K Armstrong (22) 39. Women: J O'Grady (28) 32. 

19 January 2018
Follow the Australian Amateur Championship match play phase live from the Lake Karrinyup Golf Club in Perth. Read more
19 January 2018
They came across the continent to sort it out, but Kelsey Bennett left clubmate Steph Kyriacou in no doubt as to her intentions at the women’s ... Read more
Inside The Ropes
19 January 2018
REDLAND BAY: Stableford A: M Bennett 43 P Thomas 38 M Wallace 37 M Stanley 36. B: R Douglass B Morris T Bougourd 37 N Alcott 36. NTP: M Stanley ... more
19 January 2018
SERPENTINE & DISTRICTS: Mxd Scroungers Stableford: D Wilson 42 R Nielsen S Getwansun 38 R Brown 37 C Ashby 36. more
Golf Australia