Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Thursday

 

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: Div 1: D Morgan (1) A Perring (26) 50. Div 2: J Mong (23) A Janiszewski (16) 49. A Scr: D Morgan A Perring 42. Team Agg: A Perring (26) D Morgan (1) I Malcolm (1) R Johnson (11) 148. A: D Morgan (1) 40. B: A Janiszewski (16) 41 cb. C: B Moffat (26) 43. D: G Thomas (27) 39 cb.

   AVALON: Women: Par: W Laurich (35) 3 up.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: S Painter (7) 38. B: A Beale (17) 38. C: R Hoerger (26) 40.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: 2B: M Osborne (3) N Hill (5) 50. 2B Scr: A Laurie K Eckler 40. A: M Osborne (3) 44. B: B Weatherstone (13) 45. C: M Hitchcock (32) 41.

   BAYVIEW: Men: Stableford Team: Black: P Skene (23) G Bainbridge (16) R Long (19) F Bouman (22) 96. A: R Tonoli (11) 38. B: J Scott (18) 44. C: D Murray (21) 43. White: D Deboos (25) 40. Scr: M Marr 34.

   BERMAGUI: Women: Stableford: A: M Calder (13) 32. B: F Hanks (32) 30.

   BEVERLEY PARK: Men: Stableford: 2B: T Partridge (20) C Mason (12) 49. Team: G Butler (14) T Partridge (20) C Mason (15) C Pearson (12) 55. A: C Mason (12) 42. B: S Nelson (16) 43. C: R Wilson (25) 41.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: V Swibel (Hurstville 23) B McClelland (Bowral 15) 53. 2B Scr: D Farrugia (Windsor) J Singleton (Windsor) 43. M Frawley (Bega 31) 45.

   BLACKHEATH: Medley: Stableford: 2B: D Swift (28) R Saxton (17) 51. D Swift (28) 49.

   BONDI: Men: Stableford: L Deane (12) 38.

   BONNIE DOON: Men: Stableford 2B Agg: White: M Gayst (14) J Bailey (20) 76. A: B Luke (11) 40. B: A Santosa (17) 42. C: W Davis (22) 39. D: C Stern (31) 35. Scr: A Berryman 38.

   BONVILLE: Men: Stableford: 2B: D Featherstone (11) J Huxley (20) 47. T Gray (8) 44.

   BOWRAL: Medley: Stableford: 4B: B Hanrahan (13) D Barker (18) 47.

   BRIGHTON LAKES: Women: Stableford: E Hamilton (20) 38.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Dowd (+1) V Milinkovic (16) 73. Div 2: S Bugdayli (17) R Sharma (27) 76. Scr: R Buettner K Sirimanotham 63. A: M Castillon (8) 38. B: V Milinkovic (16) 41. C: B Basan (20) 40.

   CAMDEN: Women: Stroke: Trophy: A: L Cribb (19) 70. A Scr: K Mudaliar 87. B: J Turner (24) 77. B Scr: K De Cean 105. C: J Gill (33) 77. C Scr: C Versluis 125 cb.

   CAMMERAY: Men: Stableford 2B: White: R Hall (18) P Marks (26) 50. I Christiansen (10) 43.

   CARNARVON: Women: Par: 2B: S Shin (24) E Choi (22) 11 up. Div 1: J Heo (17) 1 up. Div 2: S Chung (24) 6 up cb. Div 3: J Choi (27) 1 up.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B Agg: S Chang (13) A Liddle (29) 80. A: T Jones (12) 38. B: A Alam (17) 44. C: J Ware (27) 42 cb. PM 2B agg: W Seabrook (7) G Bezuidenhout (11) 79. A: G Bezuidenhout (11) 43. B: J Heath (18) 42. C: P Scott (25) 44. 2B Scr: B Lambert A Gratland 66.

   CHATSWOOD: Men: Par 2B: White: P Webb (16) C Callaghan (25) 14 up. Scr: S Wilson D Tester 1 up. A: S Wilson (5) 6 up. B: P Webb (16) 8 up. C: C Callaghan (25) 7 up cb.

   CONCORD: Men: Stableford 2B: White: W Doyle (34) P Stephens (30) 48 cb. A: B Chua (10) 40. B: A McGrath (13) 41. C: L Oakman (28) 44. 2B: Gold: P Ballesty (26) P Coyne (36) 43. C Younan (19) 39.

   CROMER: Men: Stableford 4B: Black: T Ashelford (21) S Beatty (11) 47. 4B Scr: C Rae G Muirhead 37. A: S Laing (12) 38. B: T Ashelford (21) 41. C: P O'Rourke (27) 37 cb. Scr: C Rae 35.

   CRONULLA: Women: Stroke: Div 1: S Howard (9) 75 cb. Div 1 Scr: S Wiggins 81. Div 2: M Minton (27) 75 cb. Div 2 Scr: L Fuller 99. Div 3: J Rose (28) 76. Div 3 Scr: J Rose 104. Div 4: S King (45) 80. Div 4 Scr: R Saunders 119 cb.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: J Kiddle (6) W Anderson (18) 50. 2B Scr: I Pemble J Ross 39 cb. Div 1: T Robinson (11) 43. Div 2: K Lee (20) 46. Div 3: P Peterie (28) 44. Scr: I Pemble 37.

   DUNHEVED: Veteran: Stableford 2B Agg: White: M Clow (12) W Gordon (26) 83. M Clow (12) 45.

   EASTLAKE: Men: Stableford 2B: White: R Sevcik (20) J Bagnall (23) 51. Medley: A: D Clarke (9) 42. B: W Simmons (20) 43. C: J Bagnall (23) 41 cb. Black: D: D Deacon (29) 44. Scr: White: M Dickinson 36 cb.

   ELANORA: Women: Stableford: A: K Smith (10) 36. B: F Warne (26) 37. C: L Dey (33) 37. Scr: K Smith 26.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: R Hart (20) T Godley (29) 50. A: I Cameron (10) 41. B: V Roberts (16) 40 cb. C: G Pinkerton (20) 39. D: I Corbett (25) 39.

   FORSTER: Men: Stableford: A: M Arnold (14) 39 cb. A Scr: M Saad (5) 33. B: B Stamp (17) 40. B Scr: W Barnes (16) 21 cb. C: T McDermot (22) 38. C Scr: C Holborow (22) 17.

   FOX HILLS: Women: Stroke: American Foursome: A Griffith H Ramsay (28.5) 72.5.

   GOSFORD: Men: Stableford: Team Agg: P Yabsley (25) J Williams (12) B Harrison (21) 92. J Jewiss (22) 46. Scr: T Cosentino 32.

   GOULBURN: Women: Stroke Green: V Scarfi (25) 68. A: W Stewart (11) 75. B: A Gilmore (26) 69. C: J Tamsett (31) 72.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford Black: A: P Gibson (18) 40. B: N Budden (36) 42.

   HORIZONS: Men: Stableford: T Mather (12) 40. Women: J Sobolewska (33) 38.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: B Neilson (13) 44. B: E Nyholm (19) 39. C: A Thrower (23) 39. D: P Oldfield (33) 38.

   KAREELA: Men: Par: 2B: D Mandler (18) L Parsons (22) 12 up. A: G Moon (14) 5 up. B: J Gibson (19) 6 up. C: I Hamilton (34) 3 up. Scr: W Knight 2 down.

   KILLARA: Men Stableford 2B: White: A: T Westcott (28) I Anderson (19) 48 cb. Scr: D Fox G Hohnen 38. A: C Henson (13) 41. B: S Severamuttu (17) 41. C: P Johnstone (23) 43.

   KOGARAH: Men: Stableford 2B: White: T Rice (31) K Burt (19) 48. A: W Hurworth (7) 40. B: T Wilkes (20) 41. C: T Rice (31) 42. Scr: S Puskaric 36.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: E Bond (5) 38. Hole in one: T Aitkin at 17th.

   LANE COVE: Mxd: Stableford: 2B Agg: A Hall (20) S McDonald (27) 78. A Hall (20) 42.

   LEONAY: Women: Stableford: L Cupples (18) 38. J Linfoot (21) 33.

   LEURA: Medley: Stableford 2B: White: F Palmer (15) B Cox (21) 48. G Moxley (10) 39.

   LIVERPOOL: Women: Stableford: 3B: K Song (16) S Kim (13) S Kim (29) 95.

   LONG REEF: Men: Stableford: 2B: B Way (15) B Brennan (31) 48 cb. A: A O'Brien (8) 41. B: K Boorman (17) 41. C: S Doyle (20) 45. Scr: M Stevens 36.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B multi: White: D McComasky (19) K McComasky (24) 84. Div 1: B Hodgson (0) 39. Div 2: K McComasky (24) 43. Scr: C Kaehler 32. Women: B Williamson (14) 32.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2BWB: L Gibson (17) P Watson (16) 46. P Laming (15) 40.

   MAGENTA SHORES: Medley: Par: 2B: D Dwyer (18) J Erikson (8) 7 up cb. Men: A: M Burke (10) 1 up. B: D Dwyer (18) 1 up. C: B Wood (25) sq. Women: Div 1: G Saines (16) 2 down. Div 2: M McGuiness (27) 2 up.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: White: G Weir (25) R Spencer (18) 50. T Carr (21) 42.

   MANLY: Men: Stableford: A: P Tesseyman (15) 42. B: H Binstead (18) 41 cb. C: R Vecchio (33) 42.

   MASSEY PARK: Women: Par: Div 1: F Buckle (17) 6 up. Div 2: D Pysik (39) 3 up.

   MONA VALE: Men: Par: 2B: N Anderson (18) I Miller (16) 15 up. A: N Abba (11) 4 up cb. B: K Ibbotson (18) 9 up. C: B Hardy (34) 7 up. Scr: M McInnes 1 down.

   MONASH: Men: Stableford: 2B: S Venables (11) J Jyan (17) 48. Stableford Black: A: R Shilkin (12) 38 cb. B: A Dinte (17) 38 cb. C: G Sutton (25) 41.

   MOORE PARK: Men: Stableford 2B: White: J Hurwitz (18) S Woolf (22) 48. J Hurwitz (18) 44. Veteran: S Sadokierski (24) 43.

   MOSS VALE: Men: Stableford: A: H Hedley (8) 39. B: D Tickner (17) 47. C: P Haigh (24) 44. D: B Marshall (31) 39 cb.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: B Freeth (23) M Mackenzie (31) 47 cb. A: G Hutchinson (4) 37. B: P Won (18) 42. C: J Ross (25) 43. A res: B Gumley (10) 43. C res: P Blockley (29) 37.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: D Cropper (29) C Kinder (26) 53. A: J Schalk (9) 41. B: S Yeung (15) 43. C: R Stewart (25) 43. D: P Tse (28) 40. Stableford Irish Team: Black: T Mesiti (23) J Dolan (20) M Brett (11) B Herbert (19) 130.

   NORTHBRIDGE: Women: Par: Div 1: I Zsadanyi (16) 2 up. Div 2: M Woodhouse (27) 2 up. Div 3: R Brooker (36) 4 up.

   NOWRA: Men: Stableford: A: M McClellan (9) 38. B: K Pritchard (26) 37 cb.

   NSW: Mxd: Stableford: 2B: H Munitz (15) P Loewy (30) 45. Men: S Treisman (4) 40. Scr: D Beck (PGA) 38. Stableford White: A Penklis (34) 36. Gold: M Messis (28) 30. Women: L Buckley (12) 30.

   OATLANDS: Men: Stableford: 4B: T Jasser (17) B Mallon (29) 48. A: Y Park (+2) 42. B: J Lee (13) 39 cb. C: P Bowyer (19) 42. Scr: Y Park 44.

   PACIFIC DUNES: Men: Stableford: A: G Tarren (6) 40. B: P Melville (21) 44.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford: 2B: A Roberts (21) D Thompson (9) 49. A: D Thompson (9) 44. B: D Andrews (19) 43. Scr: G Naylor 37 cb.

   PENRITH: Medley: Stableford 2B: White: J Ley (22) G Whatman (25) 50. 2B Scr: S Corbett M Bull (Northbridge) 40. Men: A: J Sheehan (12) 40. B: A Jones (Dunheved 14) 39. C: G Whatman (25) 40 cb.

   PYMBLE: Stableford: 2B: I Edwards (16) K Fitzpatrick (24) 52. 2B Scr: A Nutting J Trinder 39. K Fitzpatrick (24) 45. Women: T Stals (9) 37.

   RANDWICK: Women: Stroke: Div 1: J Langridge (15) 62. Div 2: A Waters (25) 63. Div 3: M Menzel (27) 67. Div 4: D Reynolds (36) 56.

   RICHMOND: Medley: Stableford: 2B Agg: A: M Crotty (22) B Holland (19) 78. A: J Bloomfeild (9) 39. B: M Mcnamara (16) 38 cb. C: J Webster (32) 44.

   ROYAL SYDNEY: Men: Par Championship: White: A: M Robilliard (12) 3 up. B: D Waugh (14) 4 up. C: P Bower (26) 6 up. Scr: A Cornell 2 down.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: S Soo Bang (14) K Ko (14) 79. Div 2: P Watts (34) H Shiell (29) 83. A: B Lee (13) 37. B: T Gale (14) 40. C: W Williamson (23) 43. D: P Witts (29) 48. Scr: S Vail 40.

   SHELL COVE: Veteran: Stableford: 4B Agg: T Persson (6) K Armstrong (13) 74. 4B Scr: T Persson K Armstrong 58. T Clarke (35) 41. Scr: G Leake 34. J McCallum (17) 43. Scr: A Foskitt 33.

   STRATHFIELD: Men: Stableford: 2B: A Kim (11) J Im (17) 46. Scr: A Chai S Kontominas 35 cb. D Martin (13) 42.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B Agg: T Crehan (27) K Byun (28) 75. T Crehan (27) 40.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford 4B: White: B Bouchard (15) A Johnson (36) 46 cb.

   THE LAKES: Medley: Stableford: 4B: A: T Wacher (23) B Hammond (29) 48. Scr: G Irving D Lane 35 cb. D Moore (18) 42. Scr: R Vandersluis 37.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: B McFadyen (19) H Smith (24) 49. Div 1: T Wood (9) 39. Div 2: G Lothian (17) 40. Div 3: H Smith (24) 40.

   TWIN CREEKS: Medley: Stableford: 2B: W Tan (10) A Boudville (16) 48. Men: A: J Tolomeo (3) 42. A Scr: N Stone (5) 32. B: M Morgan (17) 38. B Scr: N Hamilton (14) 22 cb. C: C Lee (19) 41. C Scr: S Mantoufeh (19) 21. Women: C Burns (16) 32.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: L Moore (28) R Binsted (25) 49. 2B Scr: P Beard S Holland 40. A: R De Beer (12) 38. A Scr: A Sutton 30 cb. B: A Ware (16) 41. B Scr: M Kinsella 27. C: R Binsted (25) 45. C Scr: R Binsted 22.

   WARRINGAH: Men: Stableford 2B: White: M Genna (24) H Fulcher (28) 45. A: C MacMillan (1) 38. B: W Johnson (19) 37 cb. C: J Crawford (24) 36. D: P Amata (36) 37 cb.

   WINDSOR: Medley: Stableford: 2B multi: K Hanigan (22) C Appel (26) 103. 2B Scr: M Norbis M Robertson 41. A: D Jones (10) 41. B: R Stalley (19) 41 cb. C: F Ferguson (25) 48.

   WOOLOOWARE: Men: Par: 4B Agg: A Foden (7) R Foden (16) 8 up. G Robson (16) 7 up. Scr: R Tranby sq.

   WYONG: Men: Stableford: 2B Agg: D Paterson (24) J Callen (21) 79. A: J Paget (12) 43. B: C O'Rourke (16) 42. C: J Callen (21) 41 cb. Scr: M Pryor 38.

27 April 2018
The PGA TOUR, in partnership with the American Junior Golf Association, announced today that the 2019 Junior Presidents Cup will take place on ... Read more
26 April 2018
New South Wales professional Brendan Barnes has been named the Special Olympics Australia coach of the year. Read more
Inside The Ropes
27 April 2018
ANGLESEA: Women: Stableford: A: J Talbot (12) 37. B: L Aimers (25) 34. C: B Tuohey (37) 37. more
27 April 2018
ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B Agg: White: R Sharp (20) J Malcolm (21) 79. 2B Scr: L Gibson W Hillhouse 61. Men: A: L Gibson (10) 41 cb. B: M ... more
Golf Australia