Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: C Farrell 39 D Barratt 38 C Dunstone 37 J Hynes 37. B: G Norton 41 S Hall 37 J Lockwood 35 C Stallard 34. C: B Jepsen 40 M Szabo 38 R Mccallum 37 M Qiu 36. Women: C Chan 30 S Collins 30. 

NSW

   ANTILL PARK: Men: Stableford: 2B Agg: A: J Dimarco (10) D Blacker (5) 81. A Scr: K Shepherd S Borton 71. A: J Dimarco (10) 42. B: A Steeele (17) 45. C: J Feeny (25) 41. Women: T Niess (36) 41.

   ASQUITH: Men: Stableford: 4B Agg: A McRae (15) C Allen (11) C Siebel (13) N Mapledoram (10) 153. A: C Allen (11) 45. B: A McRae (15) 40. C: M Baynie (20) 43. A Scr: M Harvey 37.

   AVALON: Women: Stableford: L Zalitis (19) 46.

   AVONDALE: Medley: Stableford: 2B multi: C McWilliams (2) T Luck (9) C Shregill (16) T Luck (15) 129.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B Agg: N Cantore (16) N Gourlay (9) 85. A: M Osborne (2) 45. B: N Cantore (16) 48. C: M Batger (18) 42.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: H Livingstone (29) 40 cb. Stroke: L Sanchez (2) 32.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: M Gook (23) 36. Men: Y Yap (15) 42. 2B: A Bhanji (25) J Meares (25) 50.

   BAYVIEW: Men: Stableford: A: S Colley (5) 38 cb. B: D Sparks (17) 44. C: G Hutcheson (23) 39. Scr: A Whipp 36. Women: Div 1: W Harrington (7) 41. Div 2: L White (45) 53. Medley: 2B Agg: L White (45) A Gluckman (13) 81.

   BELMONT: Men: Stableford: A: D Gardiner 41. B: D Mascord 42. C: J Hollingsworth 39.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: D Myers (12) 39. B: A Scarpin (19) 36. C: W Fowler (24) 40. Women: J Buttrey (19) 32.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: A Scali (21) C Freese (12) 49. A: J Atanasovski (10) 41. B: G Whitaker (19) 42. C: J Bond (21) 39. A Scr: S Andreacchio 32. Hole in one: B Wetherall Women: Stableford: D Patel (9) 33.

   BONDI: Medley: Par: L Jones (13) 5 up. 2B: A Spurrier (4) O Pederson (10) 12 up.

   BONNIE DOON: Men: Stroke Vardon: Black: A: R Brown 69. Hcp: A: T Jackson (4) 67. Stableford White: A: G Macris (4) 41. B: S Mattison (15) 40. C: A Woods (22) 34. A Scr: G Macris 37.

   BOTANY: Men: Stableford: P Longbottom (20) 39.

   BOWRAL: Men: Stableford: J Hobbs (18) 40. Women: J Ogg (26) 30. Men: Stroke: Foursome: A Dietsch T Hobson (13.5) 66.5.

   BREAKERS: Medley: Stroke: Canadian Foursome: G Johnstone G Swanson (15.75) 65.25.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: J Henney (11) 39. B: G Sami (16) 42. C: G Lysaght (20) 40. 2B: B Coupar (13) G Wilson (17) 88.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: White: Div 1: H Toreston (16) M Romberg (8) 47 cb. Div 2: L Ryan (20) J Quintrell (12) 52. Div 1 Scr: M Conrades C Glenday 42. A: C Rumble (7) 39. B: J Quintrell (12) 41. C: L Ryan (20) 44. D: D Treuer (33) 46.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: M Lincoln (9) 46. A Scr: D Cummins 38. B: G Bent (16) 44. B Scr: W Hornman 28 cb. C: G Nonnemacher (19) 41. C Scr: S Maddern 26. 2B: N Rego (33) T Hunt 54. 2B Scr: R Bolton K Bellman 41 cb. Women: Div 1: S Miller (14) 38. Div 2: C Hunt (19) 35. Div 3: W Hyndman (41) 38. 2B: S Miller (14) M Brown (22) 45.

   CAMMERAY: Men: Par: M Bulloch (9) 7 up. Hole in one: R Journeaux at 1st. Women: Par: P Pruskar (24) 2 up.

   CAMPBELLTOWN: Par: A: P King (3) 6 up cb. A Scr: M Post 2 down cb. B: G Field (13) 9 up. B Scr: G Green 7 down. C: P Paddy (22) 6 up. C Scr: S Muir 8 down. 2B: B Iorfino S Ektas 12 up. Men: Hole in one: A Kable at 4th.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B multi: J Kindred (11) S Moylan (1) 93. A: M Hargraves (5) 42 cb. B: J Choi (13) 44. C: J Kim (20) 46. Hole in one: D Bravo at 7th.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: D Tuddenham (22) R Brown (25) 48. A: D Ford (10) 39. B: S Sirabadoo (17) 43. C: D Tuddenham (22) 42. 2B: J Briggs (12) P Connell (24) 48. A: G Bezuidenhout (12) 42. B: I Head (13) 38. C: K Gosper (21) 39. 2B Scr: M Thomson D Findlay 40.

   CASTLECOVE: Men: Stableford: N Rock (23) 48. 2B Agg: G Parker (14) N Rock (23) 83. Women: A Harris (11) 37. Hole in one: J King at 11th.

   CHATSWOOD: Men: Stableford: 2B: W Bremner (21) R Devkota (27) 51. Scr: S Orman C Smith 40. A: S Orman (9) 41. B: T Townsend (15) 41. C: J Bremner (26) 42.

   CONCORD: Men: Stableford: A: P Sullivan (10) 41. B: I Browning (16) 43. C: P Meldrum (28) 41. 2B: B Ashmore (14) S Toomey (22) 49. Scr: K Brewer P Macourt 39. Stableford Gold: R Taggart (36) 33.

   CROMER: Medley: Stableford: A: G Benstead (13) 45. B: G Robertson (15) 41. C: G Petri (22) 45. A Scr: J Ponder 38. 4B: T Jarman (22) G Robertson (15) 51 cb.

   CRONULLA: Men: Stableford: A Scr: P Supple 36. A: P Rolfe (10) 42 cb. B: M Marney (16) 43. C: P Larssen (31) 42.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B: D: R Atkinson A Lappeman 50. D Scr: F Yousiph J Malone 41 cb. Div 1: S Golden (12) 44. Div 2: T Allen (17) 46. Div 3: D Favaloro (33) 39 cb. D Scr: P Takla 34.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: S Beaton (15) P Sullivan (16) 49. Div 2: L Riley (36) J Sainsbury (24) 50. Div 1 Scr: P Dudgeon G Howland 42. Div 1: P Edenborough (16) 42 cb. Div 2: L Riley (36) 44.

   EASTLAKE: Men: Stableford White: A: G Angelou (11) 45. B: B Edwards (18) 41. C: D Wong (24) 38. Div 1 Scr: C Hicks 36. Black: R Kimpton (26) 38.

   EVERGLADES: Men: Stableford: 2B: Div 1: D Burton (13) G Annand (14) 48 cb. A: S Winstanley (12) 39. B: D Terrill (14) 41 cb. C: D Bird (27) 40.

   FORSTER: Men: Stableford: B Dormor (7) 40. A Scr: T Jay 32. B: W Cahill (28) 42. B Scr: J Borg 19.

   FOX HILLS: Men: Stroke: Ambrose: J Wheatley K Pridue (1) 57. Scr: J Bingham G Stephens 61.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: 2B: Div 1: L Jones (35) R Field (26) 50 cb. A: P Wallis (11) 42. B: G Bond (14) 38 cb. C: R Field (26) 46.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: D Spies (Scone 11) 42 cb. 2B multi: S Shute (10) S Lee (17) 100.

   GLENMORE: Stableford: Div 1: A Dudziak (13) 44. Div 1 Scr: J Tolomeo 36. Div 2: G Davies (14) 39 cb. Div 2 Scr: D McMinimee 23.

   GORDON: Men: Stableford: Team: W Foster (33) M Ryan (26) J Murphy (24) A Berlinsky (21) 40. A: C Hort (11) 36. B: P Robson (15) 42. C: A Cooper (34) 41.

   GOSFORD: Men: Stableford: A: E Rogers (8) 41 cb. B: B Kavanagh (17) 42. C: G Henry (21) 41 cb. D: E Morris (17) 36 cb. Team: B Rand D Small M Upton G Williams 96.

   HARRINGTON WATERS: Medley: Stableford Black: Div 1: C Hearn (22) 37 cb. Div 2: G Moylan (23) 39.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: Div 1: M Stevens (16) 43 cb. Div 2: S Jeffery (27) 43.

   HORIZONS: Women: Stableford: J Legge (26) 39 cb. Men: B Sansome (6) 40.

   HURSTVILLE: Mxd: Stroke: Ambrose: T Shaw D Donofrio R Marshall M Lauricella (9.31) 51.62. Men: Hole in one: White: S Graham at 16th.

   JAMBEROO: Men: Stableford: I Bradburn (13) 41. 2B Agg: R Anderson (20) J Henry (18) 78. Women: L Green (15) 39. 2B Agg: L Green (15) M Cook (20) 71.

   KILLARA: Men: Stableford White: A: J Cocks (14) 39. B: B Crossie (21) 43. C: R Sindel (25) 45. A Scr: M Finfer 32. Mxd: Stroke: 2B Scr: M Panopoulos C L'Estrange 68. 2B: G Wilson (17) P Stevens (14) 62.

   KOGARAH: Medley: Stableford: 2B: C Lawrence (13) J Lawrence (28) 48. Father/Son Trophy: J Lawrence (28) C Lawrence (13) 48. Men: A: J Smith (10) 39 cb. A Scr: S Ali 34. B: D Wine (17) 41. C: J Lawrence (28) 41. Women: Z Ticehurst (4) 36.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: S Smith (19) 36. Mxd: 2B Agg: E Hoskins (10) 80. M Kriz (20) 80. Men: Stableford White: A: J Tighe (7) 38 cb. B: M Kriz (20) 42. C: M Sheppard (23) 44. Hole in one: A O'Callaghan.

   LAKESIDE: Women: Stroke: Ambrose: J O'Brien J Ogle 63.25. Men: Stableford: 2B: R Giles (7) J Murua (5) 48. 2B Scr: D Hawkins M Rixon 41 cb. A: S Spink (3) 43. B: P Dansie (17) 42. C: M Coffey (21) 38 cb.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: A Corish (12) C Sithole (16) 52. A Corish (12) 46.

   LEONAY: Men: Stableford: 2B: J Devillecourt (12) F Anderson (29) A Taylor (27) 93. Scr: G Bissett I Barnes D Moore B Evans 69. A: J Devillecourt (12) 42. B: K Gordon (13) 42. C: P Walker (22) 40. D: A Melville (33) 41.

   LEURA: Medley: Stableford: D Davies (14) 39.

   LIVERPOOL: Men: Stableford White: A: M Brown (6) 47. B: A John (13) 40. C: G Byrnes (25) 38. 2B Agg: M Brown (6) N Stawiski (11) 81. 2B Scr: M Brown M Davis 77.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: Matchplay: D Karlsson J Bowen bt M Frith A Koch 1up. M Hodgett C Battams bt J Davies G Davies 5-3. Men: A Scr: M Saad 37 cb. Women: J Jansson (9) 34. Men: A: J Meakins (8) 39 cb. B: S Nettleton (15) 38 cb. C: C Payne (23) 37 cb.

   LYNWOOD: Men: Par: Div 1: D Holmes (8) 6 up. Div 2: M Timmins (15) 7 up. Div 3: C Hardaker (23) 8 up. Div 1 Scr: P Knipler 1 up. 2B: Div 1: V August (36) P Barbara (24) 15 up. Div 1 Scr: S King P Knipler 6 up. Women: Stableford: Div 1: D Northwood (19) 40. Div 2: M Egner (32) 38.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: B Chounlamountry (7) 42. B: M Weller (15) 43. C: N Christie (26) 40. 2B: B Butler (19) M Butler (19) 53.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: 2B: A Kelly (1) R Braithwaite (5) 46 cb. Men: Stableford Black: A: V White (12) 39. B: G Theaker (15) 38. C: J Musico (24) 38. A Scr: L Arthur 36. Women: Stableford: R Butler (33) 34.

   MAGENTA SHORES: Men: Stroke: Foursome C'ship: M Greenwood D Hourigan 78. Hcp: M Greenwood (1) D Hourigan (7) 74 cb. Women: Foursome C'ship: L Lewis M Bishop 89. Hcp: D Thomlinson (15) J Tesoriero (17) 75. Medley: Stableford: J Butt (-1) 37.

   MANLY: Medley: Stableford: 2B: J Mortimer (34) B Tustin (17) 49. Men: A: C Martin (11) 38. B: E Groom (16) 38 cb. C: J Mortimer (34) 42. A Scr: D Ross 74. Women: A Mueller (10) 35.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: D Carney (20) 41. Scr: D Fletcher 33. 2B: B Miller (27) K Heath (13) 49. Scr: D Cremin H Day 37.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: J Rogers (8) 43. B: W Mcpherson (14) 46. C: T Downes (23) 47. Scr: C Smith 36. 2B: T Downes (23) J Manning (36) 55. Women: Par: Div 1: P Glover (20) 1 up. Div 2: B Waters (26) 2 up.

   MONA VALE: Men: Stroke 4B KO f: Black: R Pickworth R Spear bt D West M Tuinman 3-2. Stableford: A: S Albinski (3) 42. B: R Perriott (16) 42. C: A Abrahams (32) 43. Scr: S Albinski 39. 2B: C Badger (18) A Abrahams (32) 51.

   MONASH: Men: Stableford: A: M Forer (10) 42. B: G Eather (13) 43. C: P Cheung (23) 41. Stableford White: B Foster (22) 41. Stableford: 2B Agg: K Kowalczyk (25) M Forer (10) 78. 2B Scr: A Makepeace J Wicks 38.

   MOORE PARK: Men: Stableford White: A: K Pattenden (8) 41. B: P Paterson (18) 40 cb. C: D Bultin (34) 43. Scr: R McLoughlin (6) 31.

   MORISSET: Men: Stableford: 4B: J Kelly (23) M Thomas (24) 53. Scr: J Mulcahy N Dibley 39.

   MOSS VALE: Men: Stableford: 2B: C Ross (28) O Babula (16) 45 cb. A: N McDonald (12) 39. B: K Oberman (13) 41. C: M Eagles (24) 41. Women: S Shallis (19) 45.

   MT BROUGHTON: Medley: Par: Singles KO f: P Allen (14) 6 up.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: D Waugh (10) O Firth (24) 51. A: R Checkley (11) 41. B: R Ware (14) 46. C: O Firth (24) 45.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: 2B: A: M Bowles (36) O Martin (14) 55. A Scr: B Bury R Bury 39. A: K Van Epen (12) 43. B: A Gianotti (17) 45. C: M Quilty (25) 42. D: R Taylor (28) 39.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: C Currie (13) 38. Women: A Claypole (29) 39.

   NORTHBRIDGE: Men: Stableford Hcp: White: A: S Carter (12) 43. B: T Sweeney (14) 44. C: G Belogiannis (22) 46. A Scr: J Mackenzie (+2) 38. 2B: G Brown (19) B Overman (30) 50 cb. Women: Hcp: Green: H Nihill (43) 42.

   NSW: Men: Stableford: M Gordon (4) 42. Scr: M Gordon 38. Stableford White: T Simos (21) 34 cb. Gold: M Messis (29) 32. Women: Stableford: L Salkinder (24) 33.

   OATLANDS: Men: Stableford: Captain's Trophy: L Zheng (23) 45. A: H Yang (10) 44. B: J Herbert (18) 40. C: L Zheng (23) 45. D: D Jeon (27) 36. A Scr: J Wimalaratne 39. Hole in one: J Maher at 2nd.

   PALM BEACH: Men: Stroke: A: K Neilsen (9) 63. B: L Rourke (16) 63. C: D Maunder (21) 58. A Scr: M Upton 67. B Scr: D Montefiore 76. C Scr: M Connors 81. Women: Stableford: J Watts (31) 31.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: Trophy: L Frey (2.550) 60.45. Stableford White: A: P Henry (7) 39. B: C Rowston (18) 41. C: J Wadley (30) 44. 2B: M Kevin (20) J Wadley (30) 53.

   PENRITH: Men: Stableford 2B: White: T Kelly (12) B Collins (22) 51. 2B Scr: D Acret R Hoff 42. A: C Montgomery (2) 40 cb. B: G Honetsett (13) 41. C: S Austin (25) 39.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: A: A Nutting (13) B Dean (9) 49 cb. A Scr: A Nutting B Dean 38 cb. A: P Pierce (12) 42. B: A King (15) 45. C: L Harris (26) 42. Trophy: L Harris (26) 79. A Scr: B Cross 72. Women: T Sinclair (8) 36 cb.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: H Schoots (13) S Pilbeam (11) 79. A: M Rankin (12) 42. B: H Schoots (13) 45. C: C Flatters (21) 38. Scr: C McMahon 33.

   RICHMOND: Medley: Stableford: A: C Pollard (10) 43. G Thomas (7) 40. B: T Gambell (14) 43. G Platt (13) 42. C: M Sponberg (21) 41. A Kentwell (21) 41. A Scr: N Ball (-1) 35.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 2: G Baca (16) 44. Div 3: B Keegan (32) 41. Par: Gangurru: Div 1: M Brewer (6) 8 up. Div 2: M Hutchinson (14) 4 up. Div 3: F Gili (26) 8 up.

   ROSEVILLE: Men: Par: 2B: M Court (16) D Court (12) 14 up. 2B Scr: A Butler S Abernethy 4 up. A: P Ham (11) 5 up. B: M Court (16) 8 up. C: P Cotton (23) 9 up. D: A Hurley (21) 5 up.

   ROSNAY: Mxd: Stableford: 2B Agg: Div 1: F Eldick (17) D Worthington (28) 87. A: D Worthington (28) 41. Men: A: B Geelan (13) A Vella (17) 81. A Scr: C Hagary G Beale 60. Div 1: J Kennedy (12) 41 cb. Div 2: F Eldick (17) 46.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Centenary: Div 1: S Busby (24) 41. Championship: Div 1: S Nolan (21) 34.

   RUM CORPS: Men: Par: A: K Lewis (15) 6 up. B: V Poniewierka (22) 4 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: Matchplay: A: S Vail 3-2. A Res: M Vail 3-1. B: B Maike 2-1. C: M Taylor 6-5. D: K Soh 2-1.

   SHELLY BEACH: Medley: Stableford: Split Six: B Cummins (23) J Cummins (36) 65. Men: B Garner (14) R Dorn (11) 64. A: R Mangelsdorf (4) 37 cb. B: D Parish (18) 38. C: D Cutler (28) 38 cb. Women: Div 1: T Howard (21) 39. Div 2: J Cummins (37) 36.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: L Maddinson (7) 38. B: T Ashby (16) 41. C: D Billett (25) 37. Div 1: I Robertson (36) 36. A Scr: G Roche (2) 35.

   ST MICHAELS: Men: Stableford 2B: Gold: G Hooper (33) S Sturt (14) 43 cb. Gold: G Hooper (33) 37. Stroke: Veteran Men: J Scruse bt M Webb 6-5. C Johnson bt D Pitman 2-1. T Harbutt bt L Maskine at 19th. S Gibson bt C Mullins 4-2. Women: Stableford: S Lom (22) 25. Medley: 2B: A: J Byrnes (21) M Horrigan (23) 47. A Scr: M Hammond S Garske 38. Men: J Giardina (8) 39. A Scr: M Hammond 33. Stableford White: A: K Walther (7) 39. B: K Jurd (15) 39 cb. C: A Tartour (21) 39 cb.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: R Costello (11) 42 cb. B: C Baker (16) 41. C: I Pocock (22) 42 cb. 2B Agg: A: I Pocock (22) A Booth (26) 80 cb. B: K Spoelder (20) E Carroll (20) 80. A Scr: T Ostler D Williams 75.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: D Lee (27) 42. 2B: C Henry (16) L Henry (14) 49. Scr: I Elliot P Chillari 43.

   TALLWOODS: Men: Stableford White: B Munro (12) 43. B Sonter (11 Tuncurry) 40. Women: Stableford: M Byrnes (23) 37. J Puxty (16) 35.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: 2B: P Donnelly (19) G Shaw (26) 51. A: P Woolley (5) 39 cb. A Scr: P Woolley 34. B: M Zhou (16) 39. C: K Whelpton (25) 37 cb.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: A: J Frechtling (13) 67. B: S Bowrey (14) 67. C: R Haik (23) 73 cb. A Scr: R Balcomb 73.

   THE COAST: Medley: Stableford: 2B: D Romeo (12) A King (13) 50. A Scr: R Rignall 35. A: P Bonomy (7) 40 cb. P McFadyen (8) 40. B: G Langridge (17) 41 cb. B Toland (15) 41. C: G Leighton (23) 41. D Finlan (28) 38. Women: M Grundy (42) 38. J Worley (35) 34.

   THE LAKES: Stableford: J Fearns (5) 42. Scr: T Coroneo 40.

   THE RIDGE: Stableford: A: E Astri (19) 41 cb. B: M Alchin (22) 40.

   TOUKLEY: Men: Stableford: 4B: S Hubble (16) R McAlpine (18) 50. A Scr: B Leonard P Haines 37. A: P Compton (12) 39 cb. B: S Hubble (16) 40. C: E Bush (21) 41. Women: N Tracey (32) 37.

   TUNCURRY: Men: Stableford: A: C Waters (14) 38 cb. A Scr: G Ellis 34. B: L Motum (16) 44. B Scr: W Carpenter 22. Women: T Reeves (20) 38.

   TWIN CREEKS: Stroke Gold Medal: Black: Medal: R Porfida (8.6) 72.

   WAKEHURST: Women: Stableford: H Garvey (9) 34. Men: 2B: F Leahey (9) D Grunsell (23) 48 cb. 2B Scr: D Hurley G Wood 36. A: T Yoon (12) 40. A Scr: A Sutton 35. B: R Dryden (17) 41 cb. B Scr: R Dryden 25. C: G Sutherland (24) 41. C Scr: P Cohen 19.

   WALLACIA: Women: Stableford Yellow: M Chester (14) 35. Men: Stableford: Ransom: E Tolomeo (17) P Rositano (19) 81. 2B Scr: M Batup J Vidigal 56. A: J Wylie (9) 41. B: G Vine (15) 43. C: P Rositano (19) 44.

   WARRINGAH: Medley: Stableford: Invit Team: B Godwin (25) B Heidke (Werris Creek) (19) 46 cb. Scr: S Springall D Fitzgerald (Terrey Hills) 38. 2B: B Floyd (19) I Redfern (21) 47 cb. Scr: M Yang C Macmillan 39. A: S Springall (3) 41. B: B Floyd (19) 41. C: G Bell (22) 42. D: K Glessing (26) 41. Scr: S Springall 38.

   WENTWORTH FALLS: Men: Stroke: Medal: A: A Pabian (8) 63. A Scr: N Davies 75. B: F Tregier (17) 63. B Scr: S Liddell 84. C: R Scott (24) 68 cb. C Scr: M Edwards 92. Women: K Regan (22) 69.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Black: D Levy (10) C Sullivan (13) 50. A Scr: J Singleton L Singleton 41. A: M Moloney (12) 42. B: K Maxwell (14) 40. C: T Bartley (29) 42.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford: Div 1: T Browne (8) 44. Div 2: J Blondin (23) 39. Div 3: D Sonnabend (26) 43. Cock o' Walk: T Browne (8) 84.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B Agg: S Smith (11) R Ora (31) 76. W Sawtell jnr (16) 45.

   WYONG: Men: Stableford: A: M Hanson (12) 41. B: B Lear (16) 40. C: G Evans (19) 40. A Scr: S Cameron (5) 41. 2B: G Evans (19) W Singleton (26) 49 cb. 

25 June 2018
In a bid to inspire the next generation of female golfers, several of Australia’s best female amateurs have recently visited MyGolf girls programs ... Read more
25 June 2018
Australia’s Minjee Lee faded to finish tied-third in the LPGA Tour’s NW Arkansas Championship today, but continued her strong and consistent season. Read more
Inside The Ropes
25 June 2018
SERPENTINE & DISTRICTS: Stableford Multiplier: K Roberts J Sweetman 87, S Denman B Murphy, S Getwanuson J Gaitskell 70, K Gray G Byles 71, N Ivey J ... more
25 June 2018
KOOYONGA: Simpson Cup: Southern d Tea Tree Gully 5-2 (B Altman d M McMahon 3-2, S Williams lt S Botejue 4-2, more
Golf Australia