Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

  GUNGAHLIN LAKES: Stableford A: S Dooley 41 L Revet 41 T Marion 41. B: M Rixe 40 L Anthoney 39 B Visintin 39. C: G Guymer 38 A Ciaccia 38 E De Bear 36. Women: A Douglas 37 D Carlos 37. 

NSW

   ANTILL PARK: Medley: Stableford: 2B: A Moss (12) C Gibson (17) 53. 2B Scr: A Pattello S Borton 40. Men: Stableford: A: S Starr (12) 40. B: C Gibson (17) 45. C: D Hill (24) 45. Women: T Niess (37) 39.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B: I Munns (15) M Turner (25) 48 cb. A: A Anderson (6) 40 cb. B: G Kirkby (15) 43. C: G Manlik (29) 42. Scr: D Morgan 39.

   AVONDALE: Men: Stableford: A: R Dowdy (8) 36. B: C Borkowski (17) 38.

   BALGOWLAH: Mxd: Stableford: A: J Richards (15) 45. B: M Tomchin (19) 41 cb. C: R Stevens (32) 40 cb. Hole in one: K Macdonald at 2nd.

   BANKSTOWN: Men: Stableford: A: P Kirgan (12) 41. B: G Wise (15) 43. C: A Fitt (24) 39 cb. 2B Agg: D Khoury (15) H Tran (11) 76 cb.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: 2B: G Scheetz (13) G Malpass (7) 50. T Brennan (19) 42. Scr: L Sanchez 32.

   BARNWELL PARK: Women: Stroke: Ambrose: L Coleman T Roach (6.25) 57.75.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: 2B Agg: N Roberts (15) J Stewart (18) 74. Men: Stableford A: P Clarke (2) 38. B: N Roberts (15) 40. C: P Bowden (34) 40. Scr: P Clarke 36. Women: Div 1: H Touw (13) 34 cb. Div 2: N Cocks (27) 39.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: G Thomson (14) 36 cb. B: S Roberts (18) 39 cb. C: L Kingston (27) 36.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: S Lindsay (10) 44. A: S Geraghty (9) 40 cb. B: A Affouf (18) 43. C: P Scott (21) 39. A Scr: F Minati 30.

   BEXLEY: Medley: Stableford: 2B: S Hogg (19) P Bambridge (23) 51. A: S Dean (11) 40. Men: A: N Francis (10) 39. B: M Partlin (17) 44. B: G Snowden (16) 42. C: P Morris (23) 44. C: G Bombell (21) 41. Scr: B Russell 32. Women: A Liu (18) 37.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: D Robertson (18) 42. Mxd: Stroke: Foursome: K Newcombe (8) J Aitken (41) 94.25. Foursome C'ship: O Antaw (5) C Soady (24) 128.

   BONDI: Men: Stableford: 2B Agg: L Furlong (8) L Furlong (10) 75. L Furlong (8) 40.

   BONNIE DOON: Men: Stableford A: N Trillo (12) 42. B: K Savage (17) 44. C: J Lavigne (23) 41. D: M Aspros (36) 29. Scr: D Hanafi 34.

   BONVILLE: Medley: Stableford: 2B: B Cunningham G Lawrence 44. Div 1: B Cunningham (19) 40.

   BOTANY: Men: Stableford: D Holness (20) 45. Scr: S Kearney 37.

   BOWRAL: Men: Stroke: J Hobbs (20) 65.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B multi: K Bennett (28) S Farr (28) 83. Men: G Burne (19) 39. Women: J Gibson (21) 40.

   BRIGHTON LAKES: Par: A: M Parr (12) 3 up. B: B Halloran (14) 7 up. C: R McMaster (23) 5 up.

   CABRAMATTA: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: Z Maric (13) R Maric (6) 71. Div 2: J Wilson (16) T Simon (9) 75. Scr: T Norris T Dunkin 58. A: M Greksa (5) 36 cb. B: D Renouf (14) 38 cb. C: A Cramp (18) 41. D: R Durbin (22) 37.

   CAMDEN: Men: Stableford: A: J Berrell (6) 44. A Scr: B Moyes 37. B: M Swain (16) 41. B Scr: L Pogson 27. C: T Elmoh (19) 41. C Scr: S Hill 22. 2B: B Ward (14) C Taylor 50. 2B Scr: B Bell M Bell 41. Women: Stableford: Div 1: P Scutts (18) 39. Div 2: S Goodall (19) 38. Div 3: A Wilson (29) 35. 2B: S Chapman (10) P Scutts (18) 45 cb.

   CAMMERAY: Medley: Stableford: 2B Agg: I Christiansen (10) J Maguire (17) 82. Men: A: P Cummings (11) 41. B: J Maguire (17) 43. C: P Schreck (33) 43. Women: P Puskar (24) 34. Men: Stroke: Matchplay: M Erichsen bt C Leadle 19th, R Wickham bt A Colvin 3-2.

   CAMPBELLTOWN: Men: Stableford: A: G Smith (10) 41. A Scr: R Bruce (2) 34. B: M Carr (15) 45. B Scr: A Edwards (14) 25 cb. C: M Driver (27) 46. C Scr: T Lugai (21) 17 cb. 2B: M Carr (15) D Milanta (36) 50.

   CARNARVON: Men: Stableford: 2B: A Jung (30) M Chung (15) 49 cb. 2B Scr: M Feng S Moylan 40. A: M Cush (11) 42. B: A Fuller (19) 42. C: N Roberts (32) 44.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: G Collins (22) G Witzgall (33) 51. A: C Simmons (9) 41. B: R Hayes (18) 41. C: G Collins (22) 42. PM 2B: J Farnham (9) M Pilkington (21) 52. A: J Barbara (10) 41. B: M Reilly (18) 38 cb. C: M Pilkington (21) 42. 2B Scr: J Hatchett C Mitchell 43.

   CHARLESTOWN: Women: Stableford: T Threlfo 38.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: P Van Schalkwyk (25) C Van Schalkwyk (28) 51. 2B Scr: J Greathead B Silwal 36. A: L Cheung (6) 39. B: M Bermeister (14) 39. C: P Van Schalkwyk (25) 43.

   CONCORD: Men: Stableford: 2B: J Stewart (22) A Chahl (11) 47. 2B Scr: D Sullivan P Stephens 36. A: A Hyland (12) 40 cb. B: G Reed (16) 39. C: S Beynon (19) 40. Stableford Gold: P Coyne .

   CROMER: Medley: Stableford: 2B: T Morse (5) G Hughes (13) 46. Men: A: T Morse (5) 39 cb. B: L Hardy (14) 41. C: T Penches (24) 37. A Scr: T Morse 34. Hole in one: G Robertson at 4th.

   CRONULLA: Men: Par: A Scr: S McDonald 2 up. A: K Owen (12) 7 up cb. B: O Liessmann (18) 7 up. C: W Coman (26) 7 up.

   CUMBERLAND: Men: Stableford: 2B Agg: R Wood (4) P Wilson 80 cb. Div 1: M Elphick (10) 41 cb. Div 2: J Murphy (17) 43. Div 3: R Cruise (22) 42. A Scr: R Wood 37.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B: Div 1: L Rodger (6) M South (4) 51. Div 2: A Chin (32) L Riely (36) 51. A Scr: C Williams B Byrne 37. Div 1: L Rodger (6) 43. Div 2: K Marshall (31) 44.

   EASTLAKE: Medley: Par: A: C Hicks (3) 4 up. B: M Lawrence (15) 5 up. C: R Wu (29) 7 up. Scr: R Farrugia 2 down.

   ELANORA: Mxd: Stableford: 4B: H Scamps (19) P Crawford (23) 46. Men: A: B Johnston (10) 40. B: J Sedgwick (16) 40. C: S Daymond23 (23) 37. Scr: D Bradley 35.

   EVERGLADES: Men: Par: 2B: J McGrath (20) M Gaven (27) 10 up. A: T Fuller (8) 3 up cb. B: G Skinner (14) 5 up. C: M Smith (19) 5 up. Scr: S Hoyland sq. Hole in one: G Hamilton.

   FORSTER: Men: Stableford A: J Cullerton (12) 39. A Scr: R Duggan 31. B: Thomas (17) 45. B Scr: N Ostini 21 cb.

   FOX HILLS: Men: Stableford: 2B: R Hankinson (16) W Nachmann (17) 47 cb. 2B Scr: P Bradley J Swinburne 40. A: P Bradley (5) 40. B: R Hankinson (16) 43. C: W Railton (20) 40.

   GEORGES RIVER: Men: Stableford: Irish Team: Div 1: R Ashforth (24) A Neumann (11) I Dean (23) S Saunders (20) 123. A: S Vrachas (11) 38 cb. B: D Parata (14) 43. C: A Wight (22) 42. Women: V Hughes (21) 35.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: Div 1: G Morgan (11) 40 cb. Div 2: S Spencer (21) 45. Scr: M Coffey 34.

   GLENMORE: Stableford: 2B Agg: S Murphy (6) R Murphy (18) 75. Div 1: S Murphy (6) 39. Div 1 Scr: S Hunt 35. Div 2: B Nicolson (16) 40. Div 2 Scr: B Kuiters 23.

   GORDON: Men: Stableford: 2B: A Mitchell (11) B White (30) 52. A: A Mitchell (11) 44. B: I Annetts (18) 42. C: J Tan (23) 44. Cup: I Annetts 82.

   GOSFORD: Men: Stableford: A: M Carroll (4) 44. A Scr: M Carroll 39. B: M Creehan (18) 43. C: P Martin (19) 44. D: C White (29) 42.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: A: D Fisher (10) 40 cb. B: G Verrills (29) 44.

   HIGHLANDS: Medley: Stableford: A: J MacDonald (14) 40. B: P Purcell (22) 40 cb. 2B: M Campbell M Stevens 48.

   HORIZONS: Women: Stableford: K Oberg (41) 36 cb. Men: S Cowan (4) 40.

   HURSTVILLE: Men: Stableford Div 1: R Bowen (12) 40. G Mcsweeney (19) 46. N Weisz (28) 44. Women: G Rowan (29) 44. Men: Stableford White: Div 1: J Williams (19) 45. Div 2: B Paddy (21) 44. Women: Gold: D Williams (22) 37.

   JAMBEROO: Men: Par: A: G Seymour (8) 4 up. B: D White (14) 4 up. C: R Weir (26) 7 up. D: J Procter (35) 4 up. Women: E Armstrong (20) 1 down.

   KAREELA: Men: Stroke: A: A Oconnor (9) 64 cb. A Scr: A Harrop 72 cb. B: P Beardsley (17) 60 cb. B Scr: H Fellas 77 cb. C: A Reed (24) 58. C Scr: P Thrift 80. Hole in one: B Hill at 18th.

   KILLARA: Men: Stableford: A: A Lamble (3) 38. B: T Wells (17) 41 cb. C: J Cooper (28) 40 cb. 2B: T Wells (17) J Cooper (28) 51. Scr: B Connelly A Lamble 39.

   KOGARAH: Men: Stableford: A: W Hurworth (8) 38 cb. A Scr: S Ali 37. B: N Jennings (15) 40. C: L Sandy (24) 34 cb.

   KOOINDAH WATERS: Medley: Stableford 2B Agg: S Town (13) M Bonett (13) 76. Men: A: J Menzies (7) 39. B: S Town (13) 44. C: T Pegg (23) 42. Women: L Hen (24) 33 cb.

   LAKESIDE: Men: Stableford: 2B Agg: H Leicester (8) D McGaw (24) 77 cb. 2B Scr: G Boyd R Timms 60. A: R Timms (4) 40. B: B Tonks (14) 43. C: D McGaw (24) 42. Women: 2B Agg: N Cullen (23) T MC Donald (24) 71. J Turnbull (13) 36. Jnr: B Foster (23) 22.

   LANE COVE: Men: Stableford: 2B: A Caush (12) B Watkin (24) 50. A Caush (12) 40.

   LEONAY: Stroke: Ambrose: D Mallard G Mclaughlin S Mallard S Malesevic 48.37.

   LEURA: Men: Stableford: B Cox (23) 48. Mxd: 9-hole: A Stillmark (23) 22 cb. 2B: P Moore (15) S Ritchie (18) 48.

   LIVERPOOL: Men: Stableford: A: S Mcgee (-1) 37. B: M Montforte (16) 41. C: B Walker (21) 43. 2B multi: M Monforte B Sheedy 81.

   LONG REEF: Men: Stableford: A: K Komulainen (5) 43. A Scr: M Saad 39. B: B Murray (16) 42. C: M Rogan (22) 42. Women: S Gillies (17) 37 cb.

   LYNWOOD: Men: Stableford 2B: Div 1: D Shannon (12) M Jones (15) 51. Div 1 Scr: T Fortescue M Evans 40. Medley: Div 1: T Fortescue (6) 43. Div 1 Scr: D Gibson 37. Div 2: M Jones (15) 44. Div 3: F Elliott (21) 40. Women: Div 1: C Coates (5) 38. Div 2: C Amery (30) 37.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford A: R Cotterill (12) 40. B: G Watkins (18) 40. C: M Koski (27) 44.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford A: R Low (11) 41. B: N Micallef (16) 38. C: E Turnbull (21) 45.2B: E Turnbull (21) B Turnbull (28) 51. Scr: M Kim 34. Women: C Morris (22) 36.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Par: Div 1: N Hamilton (10) 8 up. Div 2: L Vanderkley (22) 5 up.

   MANLY: Men: Stableford: A: A Byron (7) 40. B: L Kavanagh (14) 40. C: G Mailman (31) 42. A Scr: J Cockerill 36. Women: R Kavanagh (21) 39. Medley: P Hamilton (22) M Walker (12) 48.

   MARRICKVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: I Mcgregor (7) A Drury (15) 77 cb. 2B Scr: J Mumford D Wonnocott 61. Hcp: I Alcorn (17) 41. Scr: D Fletcher 35.

   MASSEY PARK: Men: Stableford: A: G Bain (10) 41. B: R Duckworth (15) 45. C: B Hobbs (25) 41. Scr: B Smith 36. 2B: J Doig (25) R Duckworth (15) 49. Women: Par: Div 1: U Wood (11) 3 up. Div 2: M Peterson (32) 2 up. Hole in one: H Winning at 14th.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: M Williams (12) 41 cb. B: R Douglass (17) 43. C: P Donald (25) 41 cb. 2B: H Shimomiya (14) J Pochroj (35) 48.

   MONASH: Men: Stableford: A: J Bowgett (12) 46. B: G Brown (15) 40 cb. C: B Sacks (20) 43. 2B: G Brown (15) C Elliott (15) 49. 2B Scr: S Patel D Brown 40. Stableford White: V Sacco (26) 33.

   MOORE PARK: Men: Stableford A: K Kim (6) 43. B: C Ryan (18) 42. C: K Horton (28) 39. Women: K Ritter (11) 38. Mxd: Stableford: Scr: D Mulhall 35.

   MORISSET: Men: Stableford: A: N Coutts (6) 40 cb. B: G Greenland (17) 41. C: J Freeman (30) 40 cb.

   MOSS VALE: Stableford: A: M Hutton (10) 38 cb. B: P Bleakley (18) 40. C: G Holt (32) 44. K Delaney (27) 37.

   MT BROUGHTON: Medley: Stroke: Medal Jan: G Windeyer (7) 70.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: J Le Bas (21) S Cox (19) 48. A: R Crook (8) 38. B: D Freeman (14) 40. C: P Lamont (36) 36.

   NEWCASTLE: Stableford: A: B Cronin 40. A Scr: A Bosworth 34 cb. B: G Liolio 42. C: P Duncan 42.

   NORTH RYDE: Men: Stableford: President's Trophy: S Patapis (19) 44. A: J Clarke (6) 40. B: P Wallen (18) 43. C: G Adcock (22) 41. D: R Aghajanian (31) 40.

   NORTH TURRAMURRA: Women: Stableford: C Worrall (27) 37 cb. Men: S Jones (31) 42.

   NORTHBRIDGE: Men: Stroke: Canadian Foursome: A: B Benson (6) B Bond (14) 57.5. A Scr: M Burley D Lewis 62. Women: P Beckton (7) S Hawker (14) 62.12. Mxd: Stableford: D Parsons (8) 35.

   NSW: Men: Stroke: P White (23) 68. Scr: P Goffin 75 cb. Stableford: B Kenny (22) 32. Stableford Gold: A Worsley (35) 21. Women: Stableford: M McCarthy (16) 34.

   OATLANDS: Men: Stableford: A: M Stevens (10) 41. B: T Hill (16) 43. C: R Smith (20) 40. D: P Cullen (35) 43. A Scr: Y Park 35. Women: C Monaghan (36) 42.

   PALM BEACH: Women: Stableford: Team: J Boreham (20) P Nolan (30) J Watts (31) J Lester (37) 71. Men: A: Z Telfer (3) 40. B: D Oliver (16) 38. C: A Elliott (22) 36 cb.

   PENNANT HILLS: Men: Stableford A: S Squire (12) 43. A Scr: M Fogarty 41. B: B Akdogan (16) 40 cb. C: B Heffernan (35) 39 cb.

   PENRITH: Men: Stableford Split Six: K Aylward (8) B Calvert (27) M Hatton (12) J O'kelly (23) 91. Scr: M Bourke P Morris D Dewberry G Woodcroft 73. A: K Hedge (12) 42. B: D Roots (17) 39. C: U Crosson (26) 41.

   PYMBLE: Mxd: Stableford: 4B: A: R Smith (12) S Boyd (15) 48. A Scr: B Cross J Hensler 40. Men: A: E Demirdjian (10) 40. B: D Boyce (16) 39. C: K Clarkson (23) 40. Women: R Smith (12) 42.

   RANDWICK: Men: Stableford: 2B Agg: L Miranda-Loriga (19) R Raymond (20) 78. A: R Walton (9) 41 cb. B: M Gibson (13) 42. C: L Miranda-Loriga (19) 41. Scr: M Newbold 32.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Par: Gangurru: T Wilson (10) 6 up. G Baca (17) 6 up. M Croucher (21) 6 up. Stableford: Bungool: P Allan (13) 39.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B Agg: I Delaney (16) A Murdoch (19) 76. 2B Scr: D Gordon C Archibald 57. A: D Craik (8) 38. B: A Murdoch (19) 41. C: C Aloisi (20) 39. D: M Cowley (22) 39.

   ROSNAY: Men: Stableford: 2B: A: M Woodhouse (6) D Lightfoot (19) 78 cb. A Scr: C Hagarty R Chapman 62. Div 1: M Hoban (12) 42. Div 2: R Livingston (18) 42. Women: A: D Cormie (18) S Horton (26) 69. H Sloan (27) 45.

   ROYAL SYDNEY: Women: Stableford: Centenary: F Tinkler (35) 34 cb. Championship: S Mayo (36) 39. Men: A: R Johnston (9) 42. B: R Basil-Jones (14) 38 cb. C: A McKillop (22) 41. A Scr: J Ledgerwood 34.

   RUM CORPS: Men: Par: A: R Taylor (12) 6 up. B: W Brown (19) 5 up.

   RYDE-PARRAMATTA: Men: Stableford: A: B Laing (12) 43. B: C Chim (18) 39. C: M O'Sullivan (20) 40. D: S Leung (31) 46. A Scr: C McGowan 36. 2B: Div 1: B Story (18) T Newcombe (11) 48. Div 2: P Yong (21) S Leung (31) 51.

   SEFTON: Men: Stroke: Ambrose: D Quain W Edworthy (3) 45.

   SHELL COVE: Men: Stableford: A Scr: D Nesbitt 36. A: D Strong (4) 37 cb. B: S Weihs (11) 41. C: M Woolley (12) 40. D: B Brown (19) 41. Women: K Davies (22) 32.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: A: B Warren (10) 43. B: N Flavell (19) 40. C: C Parrish (23) 42. A Scr: M Johnston 35. Women: G Pottenger (11) 36.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: W Brown (4) 39 cb. B: C Eldridge (14) 44. C: J Rowan (21) 39. Split Six: J Brosas G Bennett D Reynolds G Maclennan 110.

   ST MICHAELS: Men: Stableford White: A: R O'Shea (12) 42. B: J Novak (14) 40. C: M Bloom (21) 37 cb. Stableford: Scr: M Hammond 37. B Clementson (pga) 40. 2B: G Katrib (11) M Oliver (24) 49. 2B Scr: C Kares P Bolster 41. Women: S Lom (23) 31. Men: 2B: Gold: G Russell (25) B Ried (16) 42 cb. Stableford Gold: T Russo (29) 37. Jnr: Stableford: A Radevski (10) 34. Men: Stroke: Singles KO f: Div 1: G Binskin bt R Paneretos 4-2. A: J Reyes bt A Roberts 1up.

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: Team Multi: Div 1: M Prokurat (9) C Delaney (16) D Stewart (29) W Bow (25) 127. Div 1 Scr: A Ison B Brasier C Baird M Taylor 87. A: J Hedrick (8) 40. B: L Gillespie (12) 39. C: W Jorgensen (19) 41.

   STRATHFIELD: Medley: Stableford: 2B: J Snelgrove (5) K Windon (15) 48. J Fanning J Floridia 41 cb. J Fanning (5) 43.

   TALLWOODS: Mxd: Stroke: Ambrose: R Hellings L Junghans W Sonter B Sonter 49.12.

   TERREY HILLS: Medley: Stroke Medal Jan: Black: A: L Houghton (7) 71. B Bang (12) 71. B: T Lee (15) 71. A Scr: L Houghton 78. Stroke: C: R Yoon (22) 67. P Turk (21) R Walsh (20) 67.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stroke: Silver Medal: A: B Conroy (10) 72 cb. B: B Guth (16) 66. C: B Coombs (21) 72. A Scr: A Revai 72 cb.

   THE COAST: Women: Stroke: M Crichton (18) 72. Men: Stableford Captain's Trophy: White: J Lloyd bt S Kearney . 2B multi: G Hart (10) A Ragusa (16) 80 cb. C Harrington (14) 42 cb. A Scr: J Wachman 33.

   THE LAKES: Mxd: Stableford: A: D Lane (9) 38 cb. B: R Miller (15) 40 cb. C: I Galloway (23) 38 cb. Scr: A Scr: D Cohen (4) 33.

   THE RIDGE: Stableford: Div 1: M Paton (15) 41. Div 2: B Lahey (27) 43.

   TWIN CREEKS: Stroke A: S Joo (6) 67. A Scr: N Miller 76. B: W Cook (16) 71. B Scr: J Delahunty 86. C: P Anderson (26) 77. C Scr: M Sloane 91. Women: S Han (16) 76.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: B Saunders (35) A Low (27) 52. 2B Scr: B Mason D Adamson 42. A: J Murray (12) 43. A Scr: B Mason 37. B: S Simpson (16) 40. B Scr: R Fisher 24 cb. C: M Shelton (33) 44. C Scr: P Smith 16. Women: H Garvey (9) 37.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: J Jamieson (4) S Reitsma (12) 46. 2B Scr: J Pagett R Hackett 41. A: S Reitsma (12) 41 cb. B: W Hutt (13) 38 cb. C: T Malicki (21) 40. Mxd: 2BWB: T Saifoloi (7) P Low (8) 31. Women: T Saifoloi (7) 34.

   WARRINGAH: Men: Stableford: A: M Stamopoulos (7) 40. B: F Moise (15) 38 cb. C: R Creighton (22) 39. D: R Newell (34) 43. Scr: M Stamopoulos 33. 2B: J Bonnor (27) G Wilson (34) 46 cb.

   WENTWORTH FALLS: Stroke: Medal: A: F Boyd (11) 68. B: H Daniels (19) 69 cb. C: L Petkevitch (23) 65. Women: Stableford: M Petkevitch (39) 39 cb. Men: Stroke: Gold Medal: A: F Boyd (11) 68. B: P Wong (12) 75 cb. C: H Daniels (19) 69.

   WINDSOR: Men: Stableford 2B Agg: Div 1: D Hardman (8) G Hardman (20) 74. Div 1 Scr: C Brown B Vilhem 38. A: K Fretwell (13) 38 cb. B: W Howsen (16) 40. C: J Dicker (27) 37.

   WOOLLAHRA: Men: Par: 4B: D Hession (26) B Wolford (15) 12 up. Div 1: M Britton (14) 8 up. Div 2: B Ainsby (18) 6 up. Div 3: D Hession (26) 8 up.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: A: S Smith (12) 37. B: G Dalton (15) 42. C: P Blake (25) 39. A Scr: C Jamieson (3) 31.

   WYONG: Men: Stableford: A: S McQueen (10) 43. B: I Steel (15) 41 cb. C: S Collis (29) 47. A Scr: H Ireland 37. Women: S Cross (23) 36. Men: 2B: P Hanson (14) S Collis (29) 52. Hole in one: B Willott at 4th. 

24 February 2018
Emerging Thai star Atthaya Thitikul secured a dramatic victory at the Women’s Amateur Asia-Pacific by winning a four-way playoff at Sentosa Golf Club ... Read more
24 February 2018
Victorian Deyen Lawson moved into a share of the lead at the New Zealand PGA Championship today. Read more
Inside The Ropes
23 February 2018
ALEXANDRA: Women: Stroke: A: D Richardson (15) 70. B: M Williamson (23) 70. C: E Goss (39) 67. Scr: G Leigh 82. more
23 February 2018
ASQUITH: Women: Stableford: Div 1: C Boyd (15) 37 cb. Div 2: F Liu (29) 34. more
Golf Australia