Golf Australia

Contact us via email to find our how to get your club included in these results.

NSW & ACT club golf results - Saturday

 

ACT

   GUNGAHLIN LAKES: Par A: A Gutierrez +7, R Mcloughlin +5, J Mccormack +3. B: B: A Weavers +2, S Wicks +1, A Constable (Wagga Wagga) +1. Grade C: T Thatcher +5, R Oliver +3, E De Bear +2. Women: J Warden +2, D Carlos -2. 

NSW

   ANTILL PARK: Medley: Stableford 2B multi: D White (Shellharbour 6) G Hampton (15) 89. 2B Scr: C Duran J Warren 76. Men: A: P Kember (11) 41. B: M Gleeson (16) 42 cb. C: D Eldick (22) 43. Women: A Kennedy (23) 36.

   ASQUITH: Men: Stableford: 2B Agg: R Cox (18) C Godwin (22) 85. A: J Erikson (12) 41. B: R Cox (18) 45. C: M Jirgensons (20) 41.

   AVONDALE: Men: Stableford: A: R Gorczyca (10) 41. B: I Markley (18) 43. C: M McNamara (24) 38.

   BANKSTOWN: Medley: Stableford: 2B: T Whiddon (24) R Tomes (19) 50 cb. 2B Scr: G Mullen V Cantore 36. A: D Chardon (10) 43 cb. B: G Antonjuk (13) 45. C: T Whiddon (24) 43.

   BARDWELL VALLEY: Medley: Stableford: I Soares (25) 40. 2B: E Vandam (14) H Przybylski (45) 51. Stroke: I Elliott (1) 35.

   BARNWELL PARK: Women: Stableford: A Wongnin (21) 40. Men: A: D Berenger (11) 36. B: C Nikas (14) 40. C: M Wilson (29) 42. 4B Agg: B Jensen (27) D Smith (26) M Wilson (29) P Colwell (14) 146.

   BAYVIEW: Medley: Stableford: Team: M Broadhurst (7) L Conte (21) P Skene (24) P Trew (25) 91. Men: Stableford Black: A: J McLeod (+2) 39. B: D Matulin (16) 42. C: N Smith (36) 45. Scr: A Scr: J McLeod 41. Women: Stableford: Div 1: L Smith (19) 36. Div 2: R Mason (36) 32.

   BELMONT: Men: Stableford: A: P Vallender 40. B: M Ostle 43. C: F Bird 41.

   BERMAGUI: Men: Stableford: A: D Myers (13) 42. B: S Glen (17) 40. C: G Cummins (22) 36.

   BEVERLEY PARK: Medley: Stableford: 2B Agg: B Elliott (13) A England (15) 84. Scr: K Rae A Brown 59. A: B Elliott (13) 42. B: P Dillon (20) 43 cb. C: D Tawadros (24) 38.

   BEXLEY: Men: Stableford: 2B: D Watt (21) P Nichol (19) 50. A: S Terkalas (11) 42. B: D Cunneen (17) 39. C: J Moncay (33) 44. Scr: J Martyn (6) 36. Women: D Patel (9) 34.

   BLACKHEATH: Men: Stableford: D Robertson (19) 46. 2B: P Kailofer (25) D Robertson (19) 50. Women: D Pease (24) 36.

   BONDI: Men: Stableford: B Duffy (17) 39 cb. 2B: J Sullivan (17) L Furlong (9) 44 cb.

   BONNIE DOON: Men: Stableford: A: C Syrett (10) 41. B: B Ruttenberg (18) 39. C: T Petty (24) 41. D: R McKay (26) 39. Scr: J Cochrane 35. 2B: C Syrett S Pike 49.

   BONVILLE: Medley: Stableford: M Smith (21) 40.

   BOTANY: Men: Stableford: M Stott (16) 41 cb. Scr: S Kearney 34.

   BOWRAL: Women: Stableford: E Neale (23) 34. Men: G Blanchard (26) 40.

   BREAKERS: Medley: Stableford: 2B Agg: B Punter (24) A McInnes (24) 72. Men: T Bladwell (11) 38. Women: B Punter (24) 39.

   BRIGHTON LAKES: Stableford: A: D Smee (10) 41. B: P Conlon (19) 41. C: H Hammond (26) 41. 2B: B Jones G Burgess 51.

   CABRAMATTA: Men: Stableford 2B: Div 1: M Molo (13) M Ly (10) 42. Div 2: D Hayes (9) G Drayton (17) 47. Scr: T Dunkin G Glenday 38. A: S Kim (6) 38. B: P Tykhovod (13) 37. C: P Citroni (19) 39 cb. D: F Alderson (21) 36 cb.

   CAMDEN: Men: Stroke Medal: A: W Finkelde (8) 67. A Scr: M Arnold 69. B: F Michael (14) 66. B Scr: A Midei 83. C: P Cascarino (24) 67. B Scr: T Hunt 88. Women: Stroke: Div 1: C Bell (10) 75. Div 1 Scr: C Bell 85. Div 2: Y Day (25) 74. Div 2 Scr: P Scutts 95 cb.

   CAMMERAY: Men: Stableford: A: I Christiansen (10) 40. B: A Langham (18) 40. C: P Schreck (34) 41. Women: J Mann (24) 35 cb.

   CAMPBELLTOWN: Stableford: A: C Matthews (8) 42. A Scr: J McCarthy 36 cb. B: S Oxford (16) 43. B Scr: G Winnall 26. C: R Woods (20) 45. C Scr: G Ellis 21. 2B multi: T Mocha J Wealands 82 cb.

   CARNARVON: Men: Hole in one: T Demery at 16th. Stableford: 2B: G Loughnan (11) M Ebsworth (6) 51. Scr: M Ebsworth J Lind 42. A: M Hargreaves (5) 41. B: G Evers (18) 45 cb. C: P Dyson (26) 45.

   CASTLE HILL: Men: Stableford: 2B: L Wilkin (28) S Parberry (27) 53. A: I Giltinan (11) 41. B: E Onggo (19) 42. C: C Pearson (23) 41. 2B: J Williams (20) C Wheelar (16) 51. A: A Mcnaughton (10) 40. B: D Mcclean (16) 42. C: C Wheelar (20) 46.

   CHARLESTOWN: Men: Stableford: A: S Geise 41. B: S McLean 43. C: R Pillay 44.

   CHATSWOOD: Medley: Stableford: 2B: B Hogan (16) D Dacosta (12) 50. Scr: J Greathead J Gabriel 37. Men: A: D Da Costa (12) 42. B: M Robbins (17) 41. C: G Peimer (23) 40.

   CONCORD: Men: Stableford: A: P Moloney (13) 39 cb. B: G Bekiaris (13) 38. C: C Beynon (24) 44. Irish Team: P Malouf (24) C Beynon (24) P Sullivan (10) M Malouf (12) 88.

   CROMER: Medley: Stableford: A: A Paulsen (11) 41. B: D Hay (19) 43. C: N Cowell (28) 36 cb. Scr: J Ponder 35. 4B: J Whittaker (14) A Gluth (13) 50.

   CRONULLA: Men: Hole in one: P Zaat at 1st, S Truby at 18th. Stableford: Challenge: Cronulla 629

   Shell Cove 560. A Scr: D Van Kampen 39. A: J Moroney (11) 41. B: R Coles (16) 40 cb. C: D Browne (28) 43.

   CUMBERLAND: Men: Stroke: Cup: Div 1: M Murphy (11) 64. Div 2: P Burge (16) 66. Div 3: A Tarabay (22) 69.

   DUNHEVED: Men: Stableford: 2B Agg: Div 1: M Mclachan (12) P Ward (19) 78. Div 1 Scr: R Kellam G Shute 68. Div 2: M Benson (15) J Brooker (21) 75. Div 1: M Moore (15) 44. Div 2: J Lazarus (26) 41.

   EASTLAKE: Men: Stableford: A: A Rennocks (10) 46. B: B Russ (15) 43. C: W Devecchis (22) 40. D: B Hall (31) 35. Scr: G O'keefe 35. 2B multi: A Rennocks (10) P Donnelly (10) 102.

   ELANORA: Men: Stableford: A: K Donohoe (1) 35 cb. B: D Cocks (18) 38. C: R Neill (22) 33 cb.

   EVERGLADES: Men: Stableford: A: J Bowron (8) 41. B: B Purcell (17) 39 cb. C: P Bish (22) 38 cb. Stableford Team: P Eding (14) B Fraser (11) R Freaser (20) T Salvestro (8) 93.

   FORSTER: Men: Stableford: A: D Hill (11) 41. A Scr: M Jackson 35. B: R Porter (22) 39. B Scr: S Halliday 19 cb.

   FOX HILLS: Men: Stableford: Team: Y Yang (24) S Park (19) K Moon (24) P Lee (21) 97. Scr: M Rajca L Shahmatov B Robson D Hull 76. A: K Moodley (1) 39. B: R Hankinson (16) 39. C: G Clark (21) 41.

   GEORGES RIVER: Stableford: 4B: K Bridgement (19) B Rix (8) 50. A: D Holland (4) 38 cb. B: J Glenday (18) 44. C: M Henderson (20) 43. Women: R TeAmo (21) 39.

   GIBRALTAR: Medley: Stableford: G Frost (28) 41. 2B Agg: P Knock (13) S Godbolt (13) 78.

   GLENMORE: Stableford: Div 1: D Lim (10) 42. Div 1 Scr: A Robb 37. Div 2: B Kuiters (14) 43. Div 2 Scr: J Robb 24. 2B multi: B Kuiters (14) K Kuiters (18) 79.

   GORDON: Medley: Stableford: A: N Khoupraseuth (11) 39. B: I Annetts (19) 40 cb. C: G Brookes (22) 41. Team: N Khoupraseuth (11) A Wood (13) S Sornvichai (15) J Tan (23) 90.

   GOSFORD: Men: Stableford: A: R Whyte (7) 42. B: N Mulvaney (13) 44. C: C Mcclymont (21) 41 cb. D: R Campbell (30) 41 cb. Team: B Kavanagh R Taylor G Richards N Mulvaney 95.

   HARRINGTON WATERS: Men: Stableford: 2B Agg: P Brown (30) T Galante (33) 73 cb. T Payne (29) 39.

   HORIZONS: Women: Stableford: E Jackson (29) 38. Men: D Jackson (22) 41 cb.

   JAMBEROO: Men: Stableford: A: C Leckey (13) 41. B: J Henry (19) 47. C: M Burton (20) 44. D: R Weir (28) 43. Women: M Cook (21) 36.

   KAREELA: Men: Stableford: A: C Hubbard (8) 39 cb. A Scr: G Reid 33. B: R Sale (19) 41. B Scr: P Beardsley 25. C: D Langford (25) 44. C Scr: B Candy 19 cb.

   KILLARA: Men: Stableford 2B: B Crossie (21) G Blacklaw 50. 2B Stroke scr: C Hohnen T Wray 138. Hcp: A: C Hohnen (1) T Wray (4) 131.

   KOGARAH: Men: Stableford Team:: J McBarron (14) G Moloney (12) C Doyle (13) G Millar (4) 123. A: B Hayden (2) 40. A Scr: G Millar 35. B: C Doyle (13) 41. C: J Kirkland (23) 37. Women: M Eyre (15) 33 cb.

   KOOINDAH WATERS: Women: Stableford: S Smith (22) 39.

   LAKESIDE: Women: Stableford: A: C Smidt (17) 36. B: T McDonald (24) 36. Men: 2B: L Bono (11) A Messina (18) 48 cb. Scr: W WRight B Warby 40. A: S Howlett (4) 42. B: G York (15) 46. C: F Gerace (33) 41.

   LANE COVE: Men: Par: Bisque: S McDonald (29) 8 up cb.

   LEONAY: Stableford: A: E Summers 37. B: W Kwasnik 40. C: J Fil 43. D: G Thompson 44. 2B: G Thompson D Kirk 49.

   LEURA: Men: Stableford: S Girardi (15) 42. 2B Agg: N Ferrari (29) P Eastment (9) 78.

   LIVERPOOL: Men: Stroke: A: R Mulry (10) 66. A Scr: M Davis 71 cb. B: T Yi (13) 69. B Scr: A Cetindas 84 cb. C: Y Kim (27) 63. C Scr: J Rowell 95.

   LONG REEF: Mxd: Stableford: 2B: D Karlsson J Bowen 51. Men: A: P Bowler (9) 41 cb. A Scr: J Knox 37 cb. B: D Karlsson (17) 43. C: P Rhodes (20) 40. Women: S Kim (0) 37.

   LYNWOOD: Women: Stableford: C Coates (5) 36. Men: Stroke: Medal Jan: A/Medal: C Kaehler (4) 69. B/Medal: B Morakis (13) 67. C: S Naidoo (26) 63.

   MACARTHUR GRANGE: Men: Stableford Black: A: A Williams (6) 41. B: F Carnovale (18) 42 cb. C: J Johnston (20) 45.

   MACQUARIE LINKS: Medley: Stableford: A: A Foster (12) 40 cb. B: L Mcphee (15) 36 cb. C: R Toomey (21) 36. Women: M Hobson (19) 41. Medley: 2B multi: D Peters (7) R Braithwaite (5) 87.

   MAGENTA SHORES: Men: Stableford: 2B multi: A: M Greenwood (2) 40 cb. B: W Chivas (16) 37 cb. C: M Ryan (30) 36 cb. Women: A: D Thomlinson (16) 39 cb. B: C Hampton (34) 35 cb. Medley: C Campbell D Papadatos 75.

   MANGROVE MOUNTAIN: Men: Stableford 2B: P Flaherty (27) T Smith (25) 51 cb. M Taylor (22) 45.

   MANLY: Men: Stableford: A: B Phillips (13) 38. B: M Hunter (15) 38 cb. C: P Hamilton (23) 38. A Scr: P Howard 32. Women: S Craigie (31) 32 cb.

   MARRICKVILLE: Men: Par: 2B Agg: C Ferreira (17) M Gabriel (22) 9 up. Scr: D Cremin D Fletcher 1 down. A Lam (10) 4 up. Scr: J Gundmundsson 5 down cb. Cock o'walk: C Ferreira M Gabriel 14 up.

   MASSEY PARK: Men: Par: A: C Smith (5) 7 up. B: A Smee (14) 9 up. C: N Saroufim (26) 5 up. 2B: A Smee (14) J Smee (22) 13 up. Scr: C Smith 3 up. Women: Stableford: M Davies (21) 41.

   MONA VALE: Men: Stableford: A: S Cameron (6) 43. B: R Baker (21) 40 cb. C: B Brown (27) 38 cb. Scr: S Cameron 37. 2B: B Brown (27) S Cave (16) 47 cb.

   MONASH: Men: Stableford: A: D Parsonage (7) 42. B: J Lee (17) 40. C: B Gnesin (20) 40. Stableford White: J Martin (21) 34. Stableford: Split Six: C Levy (23) B Gnesin (20) 68. 2B Scr: A Brown M Legend 37.

   MOORE PARK: Men: Stableford: A: J Boediman (4) 41. B: M Hioki (15) 40. C: P Spana (29) 40. Mxd: Scr: D Shepherd 36. Men: Hole in one: G Dick at 10th. Women: Stableford: A: L Quilliam (1) 33. C: C Scanlan (33) 40. B: K Armstrong (24) 35.

   MORISSET: Men: Stableford A: B Ewert (12) 46. B: P King (19) 44. C: B Gammie (21) 41.

   MOSS VALE: Mxd: Stableford: 4B: A Rutherford (10) N Saunders (18) 48.

   MT BROUGHTON: Medley: Stableford: Singles KO f: J Adams (20) 43.

   MUIRFIELD: Men: Stableford: 2B: M Manevski (5) J Craig (17) 49. A: P Pavloff (9) 45. A Scr: M Manevski 35. B: M Isaac (18) 40 cb. B Scr: J Nettleton 27. C: M Allum (28) 43. C Scr: P Pearce 19.

   NEWCASTLE: Stableford: 2B: C McClelland B Oldham 47. A: S McGrath 38 cb. A Scr: S Slappendel 38. B: G Tapp 37 cb. C: J Griffiths 44.

   NORTH RYDE: Men: Stroke: Cup: A Scr: Y Park (+3 (Oatlands)) 66. B Wilson (1) 67 cb. A: J Lin 66. Shield: C Singh (25) 61. A: G Condon (10) 71. B: S Yeung (19) 64. C: M Quilty (26) 63. D: S Hunter (30 (Windsor)) 65.

   NORTH TURRAMURRA: Men: Stableford: D Gardiner (28) 40. Women: V Schmiedte (24) 38.

   NORTHBRIDGE: Medley: Stableford: 2B: S Coumbis (26) A Johnson (22) 50. Men: Trophy: J Leung (20) 43. A: B Benson (7) 39 cb. B: P Lewis (16) 40. C: R Smith (22) 39 cb. A Scr: D Glassop 35. Women: S Bernasconi (15) 40 cb.

   NSW: Men: Stroke: T Uher (19) 71 cb. Scr: Z Mullins 75. Stableford White: P Clark (22) 38. Gold: A Worsley (35) 26. Women: Stableford: L Salkinder (26) 39.

   OATLANDS: Men: Stableford: Cup: S Bestford (8) 40 cb. A: S Bestford (8) 40. B: A Stuart (15) 40 cb. C: B McDonald (21) 40. D: Z Timmins (34) 40. A Scr: N Nakhoul 36. Women: R Peet (21) 40.

   PALM BEACH: Men: Stableford: 2B: D Hill (23) 45 cb. M Hill (14) S Farr (23) 38 cb.

   PENNANT HILLS: Men: Stroke: Medal Jan: A: B Jones (11) 68 cb. Scr: P Handcock 74 cb. B: A Stapleton (17) 65. C: K Ross (23) 67. Stableford: G Harding (15) 40. Stroke: Gold Medal: D Allan (7) 69.

   PENRITH: Men: Stableford: Cup: G Doyle (10) 41 cb. A: M Rech (10) 41. A Scr: J Gadd 35. B: M Thomas (17) 38. C: G Murray (24) 41.

   PYMBLE: Men: Stableford: 2B: P Foxlee (13) M Figg (20) 50. A: N Fraser (12) 42. B: C Nelson (15) 39 cb. C: C White (24) 44. Women: C Mcmahon (17) 35. Men: 2B Scr: M Thompson B Breytenbach 42.

   RANDWICK: Men: Stableford: Irish Team: B Pardey (5) J Pardey (6) D Wilson (8) T Brinckley (4) 89. D Wright (26) 42. Hole in one: T Brinckley at 11th.

   RICHMOND: Medley: Stroke: Medal Jan: A: G Scapellato (7) 66. B: M Cerone (15) 66. C: J Hayes (22) 68. A Scr: R Davies 71. B Scr: W Errey 82. C Scr: R King 89.

   RIVERSIDE OAKS: Medley: Stableford: Bungool: Div 1: N Khouri (9) 37. Div 2: M Goodey (16) 38. Div 3: J Bryne (28) 38.

   ROSEVILLE: Men: Stableford: 2B: A Hamilton (20) T Ritchie (21) 47 cb. Scr: C Foley S Stead 35. A: M Baker (8) 40 cb. B: P Bridle (17) 39 cb. C: T Ritchie (21) 44. D: R Dillon (29) 40.

   ROYAL SYDNEY: Men: Stableford Championship: White: A: T Vandeleur (10) 38. B: W Rogers (13) 37 cb. C: G Clapham (27) 40. A Scr: R Matheson 30 cb. Women: Stableford: S McLeland (34) 34 cb. Centenary: S Meares (28) 39 cb.

   RUM CORPS: Men: Stableford: J Mason (12) 37. Stroke: Ambrose: P Mitchell B Solomon (11.25) 55.75.

   SEFTON: Men: Stroke: A: B Walker (11) 47. B: C Ramos (14) 48.

   SHELL COVE: Medley: Stableford: 2B Scr: C Farnham (8) N Colefax (5) 39 cb. 2B: D Burkett (11) S Golub (20) 53. Scr: J Kast (-1) 36. M Ackroyd (18) 47.

   SHELLY BEACH: Men: Stableford: 2B Agg: R Stojkovski G Johnson 72. Medley: L Johns S Harrold 74. Men: A: C Larnach (2) 38 cb. B: I Cook (18) 39. C: M Edwards (25) 36 cb. Women: Div 1: N Garrett (+3) 37 cb. Div 2: L Jones (28) 37 cb.

   SHOALHAVEN HEADS: Medley: Stableford: 2B: J Cummins (35) 49. A Lutton (14) . A: P Russo (11) 40. B: A Robinson (18) 42. C: R Cooke (28) 41. A Scr: I Asbury 35. Div 1: S McCarthy (19) 34.

   SPRINGWOOD: Men: Stableford: A: G Stanford (5) 41. B: B Daft (17) 41. C: P McFarland (21) 37.

   ST GEORGES BASIN: Men: Stableford Black: A: T Alcorn (12) 40. B: B Price (17) 43. C: M Scruse (20) 43.

   ST MICHAELS: Men: Stableford: C Trivas (11) 36. Stableford White: G Shneier (3) 39 cb. D Watson (14) 39. J Davidson (29) 43. Gold: Gold: G Russell (26) 35. Women: Stableford: M Cerkesas (19) 31. Jnr: Stableford White: D Shneier (16) 37. Men: Scr: M Hammond 32. B Clementson 33. 2B: D Shneier (16) 47. G Shneier (3) . 2B Scr: D Cutrupi 39. R Dunn . 2B: Gold: G Russell (26) 50. J Davidson (29) . Stroke Matchplay: White: G Binskin (won at 19th), R Panaretos (won 2/1), A Roberts (won 3/1), J Reyes (won 2/1) .

   STONECUTTERS RIDGE: Medley: Stableford: A: N Peters (8) 42. B: M Kneeves (13) 43. C: P Loader (42) 42 cb. 2B: Div 1: W Krasinski (31) D Shipton (25) 51. Div 2: M McAdams (36) I Murray (23) 50.Scr: C Mumberson N Peters 40.

   STRATHFIELD: Medley: Par: 2B: C Delaney (2) C Boyle (20) 11 up cb. Scr: J Roper M Cooke 4 up. V Pincham (11) 7 up.

   TALLWOODS: Men: Stableford: A: T Gill ogle (12 Tuncurry) 41 cb. B: D Brett (24) 43.. Women: L Prout (27) 42.

   TERREY HILLS: Men: Stableford: A: P Lawton (9) 38. B: Z Tare (17) 37 cb. C: A Jury (21) 32 cb. Scr: R Lord (5) 31.

   THE AUSTRALIAN: Men: Stableford: A: C McAuliffe (3) 41. B: J Maconachie (17) 38. C: J Trowbridge (21) 39. Scr: Z Mullins 41.

   THE COAST: Men: Stableford: W Carr (16) 41. Scr: J Hallinan 38. Stableford White: J D'Cruz (23) 42. A Scr: P Dillon 26. 9-hole: M Stewart (14) 19.

   THE LAKES: Mxd: Stableford: 4B: T Krost (16) M Roth (11) 52. T Coroneo (1) 42. Scr: P Tsiamis C Ueda 43.

   THE RIDGE: Stableford: Div 1: L Boa (18) 44. Div 2: B Richardson (25) 41.

   TORONTO: Medley: Par A: M Freeburn (9) 2 up. B: J Tukua (17) 3 up. C: T Butler (20) 5 up. Div 1: W Leach (37) 6 up.

   TOUKLEY: Men: Stableford: Team: B Cook (8) M Bolger (12) R Kennedy (24) B Needs (12) 95. A: M Lawrence (11) 43. B: G Eliasson (16) 40. C: G Read (21) 42. Women: G McKinnon (16) 33.

   TWIN CREEKS: Hole in one: Gold: G Walker at 17th. Stableford: A: A Mclaughlin (12) 43. A Scr: M Pavisa (0) 34. B: M Pellen (18) 40. B Scr: P Fernandes (15) 24. C: A Ebzery (19) 43. C Scr: M Nicol (23) 18.

   WAKEHURST: Men: Stableford: 2B: M Park (17) R Ferraris (20) 49. 2B Scr: A Sutton M Bateman 37. A: M Nicholls (11) 38 cb. A Scr: M Roberts 34 cb. B: G Gerner (18) 41. B Scr: D Hawes 25. C: G Bligh (27) 39. C Scr: J Lefebvre 20. Women: J Reid (12) 37.

   WALLACIA: Men: Stableford: 2B: S Rose (24) P Crameri (28) 48 cb. 2B Scr: J Grima J Lagana 38 cb. A: J Grima (4) 42. B: S Small (13) 41. C: S Rose (24) 42 cb.

   WARRINGAH: Men: Stroke: Ambrose: S Cowan G Thorpe S Steptoe T Jeckeln (7.13) 52.87. Scr: C Sweeting M Farrell E Brown P Van Phao 61.

   WENTWORTH FALLS: Medley: Stableford: 2B: G Reynolds (11) S Lowe (21) 48 cb. Men: G Reynolds (11) 48. Women: A Galbraith (29) 42.

   WINDSOR: Men: Stableford 4B: Div 1: J Hobday (27) K Fretwell (14) 47 cb. Scr: C Nelson D Farrugia 38. A: M Gooley (6) 39 cb. B: V Scuglia (21) 42. C: T Lim (30) 39.

   WOOLLAHRA: Men: Stableford 2B: K Nathan (11) R Marzbani (16) 48. Div 1: P Robinson (16) 45. Div 2: C Dawson (19) 40 cb. Div 3: G Anderson (25) 42.

   WOOLOOWARE: Men: Stableford: 4B: S Shields (28) B Huckstepp (16) 48. M Osmond (22) 43 cb. A Scr: M Rugless 36.

   WYONG: Men: Stableford: A: T Hook (9) 40. B: G Clark (14) 40. C: P Brazewell (19) 42. A Scr: B Goldsworthy 35. 2B: N McDougall (21) D McPhan (26) 48 cb. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17 August 2018
Zach Murray is already focusing on the myriad positives after his bold run at the US Amateur Championship ended today. Read more
17 August 2018
There will be a public memorial service on Thursday, 27 September to reflect upon and celebrate the life of Jarrod Lyle. Read more
Inside The Ropes
17 August 2018
ALTONA LAKES: Snr Stableford: 9-hole: R Abraham (12) 23. more
17 August 2018
ASQUITH: Women: Stableford: 2B Agg: C Kim (20) S G Kim (18) 73. S Kim (18) 39. more
Golf Australia